Ваш улюбленець - наше натхнення.
Шетландська вівчарка з висунутим язиком біжить.

Англійські породи собак

Читати 5 хв

 

Існує понад 30 англійських порід собак, включаючи деякі відомі породи, які можуть вас здивувати! Ознайомтеся з 11 найпопулярнішими британськими породами.

1. Ердельтер'єр

Ердельтер'єр, якого називають «королем тер’єрів», походить із міста Ердейл у Йоркширі і є найбільшою породою тер’єрів. Ця порода англійських собак, виведена для ловлі видр і щурів, неймовірно розумна, що робить її відмінним помічником на змаганнях з аджиліті.

Ердельтер'єри також є ідеальними сімейними собаками, оскільки вони зазвичай добре ладнають із дітьми та, як відомо, мають грайливий, схожий на цуценячий темперамент, навіть коли вони стають старшими.

 

2. Кламбер-спанієль

Кламбер-спанієль отримав свою назву завдяки герцогу Ньюкаслу, оскільки був названий на честь його резиденції Кламбер-парк. Вони є найбільшими з усіх порід спанієлів і відомі своїми чудовими мисливськими навичками. Згідно з історією, колись вони були відомі по всій Англії своїми успіхами й мали великий попит серед знатних людей.

Ця англійська порода собак є чудовим сімейним улюбленцем завдяки своїй відданій та люблячій натурі. Вони також є ідеальним вибором для тих, хто вперше заводить собаку, завдяки своєму інтелекту та готовності до навчання.

 

3. Біглі

Біглі — одна з найпопулярніших англійських порід собак у всьому світі. З їхніми великими, ласкавими очима та веселою вдачею легко зрозуміти, чому ця британська порода собак завоювала серця багатьох. Але чи знали ви, що вони також є фантастичними робочими собаками? Їхні носи мають близько 220 мільйонів нюхових рецепторів (майже стільки ж, як у бладхаунда), що робить їх надзвичайно вправними в уловлюванні запахів.

Їхні надпотужні носи в поєднанні з доброзичливими мордочками принесли їм посади в аеропортах, де вони працюють з охороною, оскільки можуть точно винюхати будь-яку контрабанду, але їхня мила зовнішність робить менш залякуючими для тих, хто боїться собак.

 

4. Шетландська вівчарка

Шетландська вівчарка родом із Шетландських островів у Шотландії, вона була виведена як пастуша собака для захисту фермерських угідь від птахів та інших можливих загроз. Також відомі як шелті, вони є однією з найрозумніших порід собак і досягають успіху на змаганнях зі слухняності та аджиліті завдяки своєму прагненню до навчання та високому рівню інтелекту.

Шелті також мають сильний стадний інстинкт і, як відомо, намагаються виявляти білок і кроликів під час щоденних прогулянок, а в деяких випадках вони можуть навіть намагатися ніжно гуляти з дітьми.

5. Вельш-коргі-пемброк

Можливо, одна з найбільш британських порід собак усіх часів, Вельш-коргі-пемброк відома у всьому світі як улюбленець королеви. Проте, попри свою королівську репутацію та невеликий розмір, насправді вони були виведені для пасіння великої рогатої худоби, овець і навіть коней!

Коріння англійської породи собак походить із Пембрукширу в Уельсі, просякнуте магією та чарами, оскільки вважалося, що вони походять із земель фей та ельфів. З їх чарівними загостреними вухами, як в ельфів, мініатюрним зростом і туманною історією, легко зрозуміти, звідки прийшла ця казка.

 

6. Бедлінгтон-тер'єр

Вважається, що бедлінгтон-тер'єр походить від циган, які використовували цю породу для браконьєрства в англійських маєтках. Завдяки їхнім успіхам на полюванні, вельможі незабаром звернули на них увагу і врешті-решт прийняли їх як власних мисливських собак. Крім того, вони чудово ловили паразитів, що зробило їх популярними серед робітників фабрик і шахт.

Сьогодні ця англійська порода собак є дуже ніжним членом сім’ї та відома своєю люблячою вдачею. Однак ці собаки потребують багато розумової та фізичної стимуляції, щоб їм було цікаво.

 

7. Манчестер-тер’єр

Манчестер-тер’єр, виведений на початку 16 століття, є однією з найстаріших порід тер’єрів. Відома як «джентльменський тер’єр» у вікторіанській Англії, ця британська порода собак, як вважають, є схрещуванням віппета й чорно-підпалого тер’єра, і була цілеспрямовано виведена для знищення щурів.

Багато хто думає, що вони схожі на мініатюрних доберманів, але насправді це тому, що манчестер-тер’єр був однією з перших порід, які були використані для створення доберманів! Це доброзичливі та енергійні компаньйони, але через їхні інстинкти знищення щурів їх не можна утримувати разом із дрібними тваринами.

8. Бордер-коллі

Бордер-коллі — одна з найбільш працьовитих порід собак. Спочатку виведена як пастуша собака на шотландсько-англійському кордоні (звідси й назва), ця британська порода собак і сьогодні продовжує використовуватися на фермах по всьому світу.

 

Бордер-коллі — трудоголіки у всіх сенсах цього слова й завжди щасливі, коли вони активні. Через це вони не підходять для сімей, які шукають спокійну породу собак, оскільки вони можуть набути руйнівних звичок, коли не мають фізичних та психічних проблем.

 

9. Англійський кокер-спанієль

До 1870 року англійський кокер-спанієль вважався тією ж породою, що й англійський шпрінгер-спанієль. Однак із часом люди помітили відмінності в зовнішньому вигляді, що призвело до розділення цих двох порід.

Слово «кокер» походить від «вальдшнеп» — птаха, для полювання на якого ця британська порода собак була спеціально виведена. Сьогодні їх надзвичайно лагідний характер і орієнтованість на людей роблять їх популярними домашніми улюбленцями для сімей, але вони не є ідеальними, якщо ви проводите багато часу поза домом.

 

10. Джек-рассел-тер’єр

Порода джек-рассел-тер’єр найбільш відома своїми швидкими та розумними характерами, що поєднуються з високим прагненням до здобичі. Спочатку вони були виведені для полювання на лисиць близько 200 років тому, але зараз популярні серед фермерів, оскільки вони також є чудовими щуроловами.

Завдяки високому інтелекту вони легко піддаються дресируванню, але будьте готові присвятити цьому багато часу. Джек-рассел-тер’єри не терплять нудьги, тому вам потрібно подбати про те, щоб їхні тренування були захоплюючими й щоб вони щодня отримували багато фізичних навантажень.

 

11. Лейкленд-тер’єр

Лейкленд-тер’єр — витривала англійська порода собак, що походить із мальовничого Озерного краю. Вони мають міцну статуру та густу подвійну шерсть, оскільки спочатку були виведені для захисту фермерських отар овець, особливо під час сезону ягнят, коли лисиці були особливо численними.

Попри своє сільське коріння, вони також надзвичайно успішні на виставкових рингах і завоювали багато нагород. Насправді однією з найуспішніших виставкових собак усіх часів був лейкленд-тер’єр на ім’я Ч. Ревелрі з прізвиськом «Дивовижний цвіт». Собака належав коміку Біллу Косбі і виграв понад 100 найкращих виставок.