Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кіт дивиться вгору на їжу

Правильне харчування і збалансований раціон кішки

Читати 8 хв

Щоб допомогти своєму домашньому улюбленцю вести здорове та щасливе життя, важливо годувати його збалансованим раціоном. Ознайомтесь з порадами від Пуріна сьогодні, щоб дізнатись більше про годування кота.

Що складає основу збалансованого раціону кота?

За своєю природою коти - хижаки, тому в їх раціоні обов'язково має бути присутнє м'ясо і, на відміну від собак, котів не можна годувати вегетаріанською їжею. Для представників сімейства котячих протеїн (білок) є основним джерелом енергії, внаслідок чого котам необхідно більший вміст білка в їжі, ніж, наприклад, собакам. М'ясо - це не тільки протеїн, а й необхідні котам поживні речовини, такі як таурин (для серця і зору), арахідонової кислоти (для здоров`я шкіри та шерсті) і вітамін А (для шерсті та зору).

Для того, щоб кіт залишався струнким, вам необхідно скласти для нього збалансований раціон, що включає всі необхідні його організму поживні речовини. Якісний корм повинен бути розроблений таким чином, щоб, забезпечуючи кота всіма необхідними мікроелементами, він в той же час був смачним і подобався йому.

Господарі часто розглядають людську їжу як ласощі для своїх котів, але пам'ятайте - додавання подібної їжі в раціон кота може серйозно нашкодити його шлунку!

Особливо чутлива травна система у кошенят, внаслідок чого їм потрібні особливі корми, насичені протеїном та іншими поживними мікроелементами, необхідними для здорового росту і розвитку. Майте на увазі, що тільки спеціальний корм, призначений для кошенят, забезпечить малюка всім необхідним. Для отримання більш детальної інформації з даної теми ви можете ознайомитися з нашим керівництвом і корисними порадами щодо годування кошенят.

Починаючи з 12 місяців, котів слід годувати спеціальним кормом, призначеним для дорослих улюбленців. Також існують спеціальні види корму для літніх котів, на які бажано переводити свого пухнастого друга після досягнення ним віку 7-10 років. Відвідайте нашу сторінку з корисними порадами щодо годування літніх котів, щоб дізнатися, як забезпечити їм щасливе і здорове життя.

Чи потрібно котам молоко?

Всупереч поширеній помилці, кошенятам не потрібно молоко з того самого моменту, як кішка перестає їх ним годувати. Більш того, багатьом котам важко перетравлювати молоко через лактозу, яка в ньому міститься. Тому коров'яче молоко і інші молочні продукти можуть викликати у котів діарею і розлад шлунку.

Спеціальне молочко для котів не містить лактозу і створене для того, щоб улюбленці могли насолоджуватися улюбленим смаком без шкоди для здоров'я. Як і будь-які інші ласощі, подібне молоко має певну калорійність; тому, даючи його коту, не забувайте зменшувати порцію основного корму на ту ж величину калорій. Крім того, пам'ятайте, що молоко ні в якому разі не можна розглядати в якості повної заміни питної води!

Як правильно зберігати і подавати вологий корм для котів?

Вологий корм продається в банках, контейнерах або порційних упаковках. Під час годування він завжди повинен бути кімнатної температури, щоб кіт міг максимально насолодитися ароматом і смаком їжі. Після прийому їжі слід зібрати залишки вологого корму і прибрати їх в холодильник. Пам'ятайте - вологий корм може зберігатися у відкритому вигляді не більше 24 годин, навіть в холодильнику! Крім того, не забувайте діставати корм з холодильника заздалегідь, за пару годин до годування кота, щоб він встиг нагрітися до кімнатної температури. Якщо протягом години кіт не з'їв весь корм, що залишився,він втрачає свою привабливість для улюбленця, стає неапетитним і поступово псується, що може викликати розлад шлунку у вашого пухнастого друга.

Сухий корм - це дуже поширена і популярна альтернатива м'якому корму. У ньому містяться всі необхідні поживні речовини, а хрусткі подушечки позитивно впливають на здоров'я зубів вашого улюбленця. Енергетична цінність сухого корму, як правило, вище, ніж вологого, тому стежте за тим, щоб середні порції сухого корму були менші за розміром, ніж вологого.

Незалежно від вибору сухого або вологого корму для котів, переконайтеся, що це продукт основного раціону, що містить в своєму складі всі необхідні мікроелементи і поживні речовини, а не корм, який використовується в якості доповнення до основного раціону. В іншому випадку ви купите своєму улюбленцю просто смачну закуску або ласощі, а аж ніяк не збалансовану їжу. Крім того, не забувайте, що хоча корма для котів і собак виглядають однаково, вони істотно відрізняються один від одного за складом. У організмів котів і собак абсолютно різні вимоги до харчового раціону, тому їжа для собак абсолютно не підходить для годування котів (і навпаки).

Як змінити раціон кота?

Якщо ви вирішили змінити тип або марку корми свого кота, робіть це поступово, протягом 7-10 днів. При цьому найкращий варіант - поставити перед вашим улюбленцем додаткову миску, наповнену новим кормом, в той же час не прибираючи тарілку зі старим: так у кота буде можливість поступово розкуштувати нову їжу. Майте на увазі, що різкий перехід на новий корм може негативно позначитися на травленні вашого кота, особливо якщо ваш пухнастий друг довгий час харчувався одним кормом і його організм встиг до нього звикнути.

Щоб краще розібратися в усіх нюансах переходу на новий корм, ви можете прочитати статтю про основоположні принципи годування дорослого кота.

 

Чи варто давати кішкам біологічно активні харчові добавки?

Здорові коти, що харчуються якісним кормом, не потребують будь-яких інших добавок. Більш того, в деяких випадках харчові добавки можуть навіть порушити загальний баланс поживних речовин в організмі вашого вихованця і викликати у нього ті чи інші проблеми зі здоров'ям.

Проте, якщо вашому коту все ж необхідне особливе харчування (наприклад, для стимулювання росту або в період вагітності), ви можете використовувати спеціальні види корму, призначені виключно для подібних випадків. Якщо у вас виникають ті чи інші сумніви з приводу необхідності використання спеціального корму, краще проконсультуватися з досвідченим ветеринарним лікарем.

Який обсяг їжі оптимальний для кота?

Обсяг їжі, який оптимальний для організму кота, залежить від ряду факторів - наприклад, від породи, рівня фізичної активності та способу життя вашого улюбленця. Для початку вам слід ознайомитися з рекомендаціями щодо визначення розміру порції, розміщеними на упаковці корму. Однак не варто забувати, що в даному випадку мова йде лише про загальні поради, що стосуються правильного режиму харчування. Пам'ятайте, що в даному питанні дуже багато залежить від розміру і рівня активності вашого кота.