Ваш улюбленець - наше натхнення.
Великі породи котів
Кіт лежить спиною на точилці

Топ-10 порід кішок для дому

Читати 4 хв

Наразі у світі проживає понад 600 млн домашніх котів, а загальна кількість порід доходить до 200. З таким різноманіттям муркотунів дуже важко підібрати для себе чотирилапого друга. Purina має сміливість скласти свій перелік найкращих порід котів, які чудово підходять для проживання в домі.

Бірманська кішка

Як можна зрозуміти, бірманська кішка родом із Бірми (М’янми). За легендою ця улюблениця проживала разом із буддистськими монахами у їхніх храмах. Самі ж аскети вважали цих тварин священними.

Це ласкава кішка, яка відрізняється довгою шерстю як у персидської породи, але її забарвлення більше нагадує сіамців. Грайливий характер бірманської кішки посприяв широкому поширенню цієї породи. Це дуже соціалізовані тварини з високим інтелектом, які легко адаптуються під різні умови проживання. Вони люблять контактувати із людьми, а також непогано співіснують з іншими тваринами, наприклад, собаками. Хоча тер’єрів, пуделів та інших маленьких собак бірманська кішка все ж вважає надто метушливими.

Британська кішка

Британська короткошерста кішка — це досить сильна та міцна тварина. Вони відрізняються масивним тілом, як для домашніх котів. Найбільш популярними забарвленнями є сіро-блакитний, чорний, блакитний та срібний кольори. Також допускаються різноманітні плями та смуги.

Спокійний характер тварини чудово гармонує із зовнішнім виглядом. Ці чотирилапі друзі не потребують багато уваги. З іншими тваринами британська кішка чудово уживається. У більшості випадків їй просто все одно, що робить собака чи інші коти у домі.

Ця порода кішок чудово підходить для тих, хто не працює з дому і буває вдома лише ввечері і зранку. Можна подумати, що британцю все одно на навколишніх людей, але це не так. Ця порода міцно дружить із господарем, хоч інколи може проявляти норовливість.

Регдол

А ось ця порода ідеально підійде людям, які шукають улюбленця із ніжними рисами характеру. М’який характер кішки регдол є її основною ознакою, яка виділяє цього улюбленця з-поміж десятків інших порід.

З англійської назва кішки перекладається як «ганчіркова лялька». Це через неймовірну здатність Регдола розслаблятися на руках у людини. Вони взагалі не відчувають небезпеки від людей.

Це ніжна кішка, яка, попри свій миролюбний характер, відрізняється міцним тілом, з добре розвиненим кістяком. Шерсть відрізняється середньою довжиною та м’якою текстурою.

Сіамська кішка

А ось ця порода є однією з найбільш розповсюджених та відомих у світі. Це короткошерстий улюбленець, який відрізняється кремовим або бежевим кольором шерсті. Тільки на лапах, вухах, хвості та морді виділяються темні плями. Цей різновид забарвлення називається колор-пойнт.

Сіамська кішка не завжди підійде непідготовленій людині. Здається, що її допитливість не має меж. Вона завжди хоче бути зі своїм господарем, дивитися, якими справами той займається сьогодні. Часом така набридливість може дратувати. І все ж ці пухнастики є чудовим варіантом для людей, які шукають компанію. А миролюбний характер тварини дозволяє їй непогано співіснувати з іншими улюбленцями.

Мейн-кун

Мейн-кун — це відома порода кішок зі штату Мен, що знаходиться на північному-заході США. Ці чотирилапі друзі є найбільшими домашніми котами у світі. Однак не потрібно лякатися їхнього загрозливого виду. Мейн-кун — це дуже розумний кіт, який через цю ознаку користувався особливою популярністю в моряків.

Екзотична зовнішність тварини доповнюється характерними “пензликами” на кінчиках вух, що робить цих котів схожими на рисей. Але на цьому збіги закінчуються.

Мейн-куни — це витривалі та потужні коти, але особливого утримання вони не потребують. Вони впевнені в собі, відрізняються спокійним та грайливим характером. Щодо забарвлення, то тут особливих обмежень у породи немає.

Персидська кішка

Одна із найстаріших порід, яка дожила до нашого часу. Ця пухнаста кішка підходить тільки для дому, її не можна відпускати на прогулянки.

Коли дивишся на цього улюбленця, то насамперед звертаєш увагу на довгу шерсть та приплюснуту мордочку. Через ці ознаки персидського кота дуже важко сплутати з іншими породами. Особливих обмежень по забарвленню ця порода не має.

Персидська кішка доволі ледача. Вона досить норовлива, але спокійна. Також тварина сильно прив’язується до господарів.

Американська короткошерста

Американську короткошерсту кішку досить важко сплутати зі звичайним вуличним котом — вона відрізняється гарним плямистим та смугастим забарвлення. Це ласкава кішка, яка має допитливий та кмітливий характер. Такі тварини — спритні хижаки, які залюбки полюють на мишей та іншу невелику живність. Через це краще не заводити вдома маленьких домашніх улюбленців, або потрібно подбати про належне виховання кота.

Американська короткошерста кішка — це невибаглива порода, яка стане чудовим другом надовго. Вона займає небагато місця, але завжди готова віддати господарю багато любові.

Бурма

Бурманська кішка — це різновид сіамської породи. Високий інтелект цього улюбленця цінується багатьма господарями. Представники цієї породи чудово соціалізуються, вони легко контактують з дітьми та іншими домашніми тваринами. Цьому сприяє ніжний та миролюбний характер.

Забарвлення цього компаньйона майже однорідне. Тільки шерсть на хвості, лапах та морді відрізняється темнішим відтінком. Відтак породу легко сплутати з сіамською.

Шотландська капловуха

Шотландська капловуха (або висловуха) кішка — це дуже популярна порода, яка розповсюдилась в Україні за кілька останніх десятиліть. Оригінальний зовнішній вигляд насамперед стосується будови вух, які звисають трохи вбік.

Цей улюбленець сильно прив’язується до хазяїна. Порода відрізняється ніжним та врівноваженим характером. Зазвичай шотландські висловухі коти трохи боягузливі, але активні та грайливі, а також легко знаходять спільну мову з іншими тваринами.

Менська кішка

Вважається, що менська кішка потрапила на острів Мен після битви Непереможної армади з англійським флотом. Іспанський корабель затонув біля острова, але коти, які у той час перебували на борту, змогли допливти до берега.

Цю породу відрізняє або повна відсутність хвоста, або його невеликий відросток, який не виконує особливих функцій. Це грайлива кішка, яка чудово ладнає з дітьми. Особливого догляду порода не потребує. Її представники спокійні та чистоплотні.

Яку з порід ви б не вподобали, обирайте те кошеня, що припаде вам до душі.