Ваш улюбленець - наше натхнення.
Китайські породи собак
Коричнева німецька вівчарка сидить під деревом.

Топ-10 найрозумніших порід собак

Читати 4 хв

Purina зібрала для вас 10 порід, які відрізняються не тільки вірністю й активним характером, але також кмітливістю та інтелектом.

Багато людей з дитинства мріють про собаку. Пухнасті улюбленці вважаються відданими та люблячими тваринами, які приносять у наше життя так багато позитивних емоцій. Втім, деякі породи відрізняються ще й високим рівнем інтелекту, який допомагає під час дресирування, дозволяє вивчити більше слів і команд та краще взаємодіяти з твариною.

Німецька вівчарка

Цю породу собак відрізняють високий інтелект і феноменальна пам'ять. Німецьких вівчарок часто використовують як надійних охоронців та захисників – вони легко впораються з будь-якою небезпекою, не бояться екстремальних ситуацій та добре піддаються дресируванню.

Попри усі ці риси характеру, німецька вівчарка залишається добрим та вірним собакою, який любить дітей та поважає своїх господарів. Його можна тримати у квартирі чи будинку. Правда приготуйтеся до того, що у тварини доволі довга густа шерсть, яка потребує ретельного догляду.

Бордер-колі

Друга у нашому списку популярна та віддана господарю порода собак – бордер-колі. Вони вважаються чи не найрозумнішими домашніми улюбленцями – ви можете навчити пса виконувати найбільшу кількість команд. При цьому сам процес навчання триватиме вкрай швидко та легко.

Звісно, не варто забувати, що бордер-колі – активні тварини, які не сильно люблять жити у квартирі та потребують багато простору. Попри довгу шерсть, догляд за чотирилапим улюбленцем доволі простий – вам достатньо буде просто розчісувати собаку спеціальною щіткою.

Пудель

Милий та кмітливий пес, який у першу чергу відрізняється своїм оригінальним зовнішнім виглядом. Це благородна красива порода з густою, закрученою шерстю.

А ще пуделі дуже слухняні та кмітливі, вони швидко запам'ятовують усі команди та люблять вивчати щось нове.

Золотистий ретривер

Добра та розумна порода собак, яка користується особливою популярністю у першу чергу тому, що ретривери – це сімейні тварини, які добре ладнають з маленькими дітьми. Він уже з найменшого віку грається дуже лагідно та ніжно.

Звісно, золотистий ретривер добре піддається дресурі, інакше б його не було в нашому переліку. Собака обожнює плавати, може навчитись виконувати різні команди, добре себе почуває у різноманітних умовах: як у будинку, так і у квартирі.

Головне – забезпечити йому регулярну активність та щоденно доглядати за шерстю тварини.

Шелті (шотландська вівчарка)

Шотландська вівчарка – це кмітлива та вірна тварина, яка може швидко навчитися розуміти усі команди та слова господарів. Попри те, що ця порода легко дресирується, вона часто любить показувати свій характер. Краще не говорити з шелті занадто грубо та зневажливо – тварина легко вловлює інтонації та може відмовитися виконувати навіть ті команди, які добре знає.

Якщо ж бути з шелті добрим, вона обов’язково віддячить слухняністю. Головне – пам'ятайте, що ця порода не сильно любить незнайомих людей чи тварин, і в таких ситуаціях воліє триматися ближче до свого господаря.

Щодо активності – шелті потребують регулярних фізичних навантажень. А тому, якщо ви тримаєте тварину в будинку чи квартирі, влаштовуйте регулярні прогулянки та пробіжки.

Доберман-пінчер

Доберман – дуже розумна та кмітлива порода собак. На додачу до всього пес добре розуміє ієрархію, він вірний і відданий господарю. Головне – правильно показати, хто з вас головний.

Також ця порода відрізняється великою кількістю енергії. Вам потрібно буде постійно навантажувати добермана пінчера, вигадувати йому вправи та заняття, аби пес не сидів на одному місці.

Якщо будете правильно тренувати тварину, ви отримаєте надійного захисника та безстрашного собаку, який, втім, буде залишатися добрим до своїх господарів та усіх членів сім'ї.

Папійон

На перший погляд може здатися, що невеликі собаки не можуть мати високий рівень інтелекту. Однак папійон – це слухняна, розумна порода, яка ніколи не може всидіти на одному місці. Вірний та відважний пес може жити у будинку чи квартирі.

Зовні його відрізняють великі вуха та довга шерсть, яка вимагає особливого догляду. Вам доведеться на регулярній основі вичісувати та водити тварину на стрижку, аби на тілі не з'явилися ковтуни.

Через малі розміри папійонів можна тримати у квартирі. Однак необхідно забезпечити їм регулярну активність та обов'язково щодня виходити на прогулянку. А вже під час прогулянки ви легко зможете навчити собаку різноманітним командам та іграм.

Австралійський скотар

Це дуже кмітлива та доброзичлива порода собак, яка добре взаємодіє з людьми та ладнає з маленькими дітьми. Додатковий плюс: в австралійського скотаря жорстка та коротка шерсть, яка не потребує особливого догляду.

Тільки приготуйтесь до того, що гуляти з таким собакою вам доведеться мінімум три години на день. Ця порода потребує регулярної фізичної активності та навантажень. З цих причин не рекомендується заводи австралійського скотаря людям, які проживають у квартирі.

Щоб випустити енергію, собаці треба багато бігати та часто займатися. На знак вдячності улюбленець порадує своїх господарів слухняністю, виконанням навіть найскладніших команд та розумінням людей з півслова чи погляду.

Австралійська вівчарка

По-іншому породу також називають ауссі. Вперше такий пес з’явився в Австралії, де першочергово виконував роль пастуха птахів та овець. Відрізняють австралійську вівчарку перш за все зовнішні особливості: оригінальне забарвлення та довга пухнаста шерсть.

Це працелюбна та відповідальна порода, яка легко витримує будь-які умови та не застосовує силу без потреби. А ще ауссі дуже віддані та ніжні до своїх господарів, добре ладнають з дітьми та навіть з котами.

Ротвейлер

М'язистий собака з потужною тілобудовою у багатьох асоціюється переважно із силою. Однак варто також зазначити, що у ротвейлерів високий інтелект – ця порода легко піддається дресируванню, її можна буде натренувати виконувати різноманітні команди.

Окрім того, собака завжди залишається відданим господарю, це надійний захисник, який ніколи не зрадить. Єдина умова до виховання домашнього улюбленця – регулярні фізичні навантаження та тренування. Ротвейлерам важливо багато гуляти та витрачати енергію.

Ми познайомили вас з породами, які заслужено можуть вважатися найрозумнішими. Усі описані вище собаки – розумні та слухняні тварини, які легко навчаються всьому новому, добре реагують на команди та цим приносять ще більше радості у життя свого господаря.