Ваш улюбленець - наше натхнення.
щасливе цуценя на вулиці на траві

Як привчити цуценя до туалету

Читати 10 хв

Навчити собаку ходити в туалет ‒ це досить складний та тривалий процес, який потребує від господаря цілковитої уваги. Таким чином ви зможете подбати про те, щоб ваш чотирилапий друг точно знав, куди можна сходити в туалет, або вмів правильно проситися на двір, щоб зробити свої справи там.

Коли починати привчати цуценя до туалету

Перш ніж дізнатися, як навчити цуценя ходити в туалет, потрібно визначитися, з якого віку починати дресирування у цьому напрямку. Якщо ви придбали домашнього улюбленця у заводчиків, то йому точно не менше ніж 2-3 місяців. Це ідеальний вік, щоб привчати до ходіння у туалет.

Потрібно розуміти, що у такому віці когнітивні функції тварини ще не розвинені, тому процес навчання може бути довгим. Власнику улюбленця варто набратися терпіння та поблажливо ставитися до власного чотирилапого друга.

Абсолютно точно не потрібно привчати цуценя до лотка або туалету на дворі у надто ніжному віці. Малюк, якому 1 місяць від народження, ще не розуміє наслідків своєї поведінки. Цей період краще витратити на зміцнення зв’язку між твариною та її господарем.

Існує декілька порад, які допомагають полегшити процес навчання, але вони доступні далеко не кожній людині. До основних рекомендацій варто віднести:

 1. Пізнє відлучення собаки від матері. Таким чином цуценя має змогу навчитися правильної поведінки у своїх дорослих родичів.
 2. Раннє відлучення від матері, якщо вона не вчилася ходити у лоток або туалет. Тоді цуценя не буде наслідувати таку поведінку.
 3. Тривале перебування поряд з собакою.
 4. Пам’ятайте, що крики та покарання тільки спричиняють появу більшої кількості стресу, а це не призведе до хороших результатів.

Перевчити дорослих собак до ходіння у лоток досить складно. Звички та рефлекси тварини вже сформувалися, тому господар має запастися великим об’ємом терпіння. Адже справа може не зрушити з місця навіть після кількох тижнів навчання.

Як привчити цуценя ходити до лотка

На ранніх етапах навчання використовуються спеціальні пелюшки, які допомагають привчити тварину ходити в місці для туалету. Вони чудово поглинають вологу та запахи, а також сприяють чистоті приміщення.

Купити лоток для собаки потрібно завчасно. Наразі виробники пропонують клієнтам кілька моделей, до основних варіантів варто віднести:

 • лоток зі стовпчиком чи стіною;
 • лоток зі штучним покриттям;
 • лоток з решіткою.

Метаболізм у цуценят до 1 року працює дуже швидко. За одну добу собака може справляти свої потреби понад 20 раз, тому до навчання потрібно відноситися з усією відповідальністю.

Щоб привчити цуценя до лотка, процес дресирування варто розділити на багато різних етапів:

 • Для початку приберіть всі килими та доріжки, які є у домі. Якщо площа житла велика, то можна купити відразу декілька лотків. При проживанні у квартирі для початку придбайте пелюшки та розстеліть їх у різних кімнатах, де буває тварина.
 • Маленькі цуценята дуже енергійні, вони можуть гризти або переносити пелюшки з місця на місце. Закріпити їх можна за допомогою скотчу.
 • Дієвим способом навчити цуценятко ходити в лоток є обмеження його пересування. Закрийте собаку в одній кімнаті разом із лотком. Таким чином собака сама може здогадатися, для чого цей предмет тут знаходиться.
 • Найчастіше цуценята справляють потреби після їди. Саме тому, кожного разу, як тварина поїла, віднесіть її в лоток чи на пелюшку. Це допоможе у формуванні умовного рефлексу.
 • Лоток потрібно регулярно прибирати, але не вимивайте його кожного разу з засобами для чищення. Пам’ятайте, що собака має дуже чутливий нюх. Власний запах допоможе йому запам’ятати, де він справляв потреби минулого разу.
 • Після кожного вдалого походу в туалет не забувайте привітати чотирилапого друга добрим словом та смаколиком.
 • Не використовуйте негативне підкріплення. Це може викликати зовсім іншу реакцію у тварини.
 • Також можна використовувати спеціальні спреї та рідини, які допомагають привчити собаку до туалету.

Інколи собака хоче, але не може сходити в лоток через незручності, які можуть бути спричинені:

 • високими бортиками лотка;
 • незручною моделлю для дорослих тваринок;
 • лоток надто маленький;
 • цуценя не любить наповнювач.

До деструктивної поведінки, коли тварина справляє потреби у неправильних місцях, також може спричинити відсутність уваги від господаря та великий рівень стресу.

Як навчити цуценя проситися на двір

Зазвичай вивід на вулицю цуценяти починається у віці 4 місяців. Тварина вже достатньо доросла для вулиці. Нові умови можуть викликати стрес у домашнього улюбленця, який ніколи не бачив світу поза межами квартири. Тому до того факту, що на вулиці можна ходити в туалет, майже будь-де собаку потрібно підштовхнути.

Отже, якщо вам цікаво, як навчити цуценя ходити в туалет на вулицю, то зверніть увагу на такі рекомендації:

 • Старайтеся виходити на прогулянку після того, як цуценя поїло або поспало, це пов’язано з особливістю роботи ШКТ тварини.
 • Якщо ви бачите, що собака намагається справити потреби організму, то винесіть його на вулицю, але такий варіант доступний тільки власникам приватних будинків.
 • На прогулянки беріть із собою пелюшки, знайомі предмети допоможуть йому краще сконцентруватися.
 • Краще гуляти у тихих районах, де небагато машин та інших домашніх улюбленців.
 • Під час прогулянки не забувайте гратися та весело проводити час разом із собакою.
 • Після вдалих походів не забувайте хвалити улюбленця.

Якщо все зробити правильно, то у 8 місяців цуценя починає розуміти, що на вулиці обмежень щодо справляння потреб немає. У такому віці можна починати скорочувати кількість прогулянок. Таким чином тварина поволі почне терпіти, аби сходити в туалет у більш приємному середовищі.

Ще однією чудовою рекомендацією є вигул по розкладу. Такий підхід сприятиме тому, що у собаки з’являться потрібні асоціації, і він сам почне проситися на двір, коли йому дуже потрібно.

Отже, можна зробити висновки, що привчання цуценяти до туалету починається з того моменту, як тільки тварина опинилась у вашому домі. Перед цим варто подбати про необхідність певної кількості пелюшок, яких вистачить на перший час, а також купити лоток.

Сам процес навчання досить довгий. Він може тривати кілька тижнів чи навіть декілька місяців. Тому підготуйтеся до цього періоду завчасно та наберіться терпіння. Спокійна взаємодія з домашнім улюбленцем при дресируванні допоможе сформувати міцніший зв’язок між собакою та його господарем.