Ваш улюбленець - наше натхнення.
руда кішка на жіночих плечах

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання кота

Читати 4 хв

Якщо ви помітили в поведінці вашого кота різкі зміни, то це може свідчити про те, що він нездужає.

Будучи турботливим і відповідальним власником свого кота, ви напевно намагаєтеся стежити за тим, щоб ваш чотириногий друг був здоровий і щасливий. На жаль, кішки не здатні розповісти своєму господареві, що у них болить і чому вони нездужають, тому настільки важливою своєчасна діагностика і подальше надання вашому пухнастому другу необхідної допомоги.

На відміну від собак, кішки більш схильні до усамітнення, а не до пошуку допомоги та розради, якщо вони нездужають. Подібний захисний рефлекс часто робить їх більш агресивними або змушує ховатися від людей. На жаль, все це може перешкодити повноцінному догляду за вашим улюбленцем.

Щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям кішки, бажано кожні 6-12 місяців проводити огляд у кваліфікованого ветеринарного лікаря. Особливо актуальною ця рекомендація стає по досягненню тваринам віку 8 років. Якщо вам здається, що зі здоров'ям вашого улюбленця щось не так, але ви не знаєте, наскільки серйозна ситуація, слід звернути увагу на кілька характерних симптомів,наявність яких вкаже вам на необхідність якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря.

Нижче наведено опис ключових симптомів і найбільш поширених захворювань, якими найчастіше страждають кішки і на які необхідно звернути особливу увагу. Пам'ятайте: якщо ви всерйоз стурбовані здоров'ям вашого улюбленця,не відкладайте візит до ветеринарного лікаря!

Шкіра та шерсть

Стан шкіри - це надійний індикатор здоров'я кішок. Шкіра вашого вихованця повинна мати гладку текстуру, бути чорною або рожевою, а шерсть – блискучою.

Часте умивання або чухання, наявність подряпин на шкірі або випадання шерсті - все це може свідчити про захворювання шкіри у вашої кішки. У той же час поганий стан і матовість шерсті поряд з великою кількістю лупи може вказувати на те чи інше серйозне захворювання, яке не має прямого відношення до шкіри або шерсті, проте робить істотний вплив на їх стан. Часті почісування і присутність дрібних чорних крапок на тілі тварини також може говорити і про наявність бліх у вашого вихованця, але це не настільки серйозна проблема, адже їх відносно легко вивести.

Пам'ятайте - слід якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря, якщо ви раптом помітите коричневі виділення або почервоніння в вушній області вашого пухнастого друга.

Ротова порожнина і ясна

Будь-яке почервоніння навколо рота, опухлі ясна або неприємний запах - все це можливі ознаки зараження ротової порожнини вашого улюбленця. Дані симптоми можуть бути досить болючими, і, як наслідок, ваша кішка може навіть втратити апетит або жувати їжу тільки однією стороною рота.

У ряді випадків їжа навіть може випадати з рота вашого улюбленця. Крім того, всі ці симптоми здатні привести до різкої втрати ваги вашого пухнастого друга. Якщо ви виявите у кішки наявність тих чи інших вищевказаних симптомів, постарайтеся якомога швидше відвести тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

Дихання

На відміну від собак, дихання через рот не є для кішок нормою. Тому якщо ваш вихованець важко або прискорено дихає, кашляє, сопе, задихається або видає гучні звуки при диханні, постарайтеся не затягувати з візитом до ветеринарного лікаря. Ці симптоми цілком можуть свідчити про наявність серйозних проблем з дихальною системою, а значить звернутися за медичною допомогою слід якомога швидше.

Очі і ніс

Чхання, нежить та сльози на очах можуть вказувати на наявність проблем із зубами або яснами, вірусне захворювання або запалення верхніх дихальних шляхів. 

Такі симптоми, як часте моргання і почервоніння області навколо очей, а також регулярні виділення або кровотечі з носа, цілком можуть свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров'ям вашого улюбленця і, тому, служать вагомою підставою для якнайшвидшого візиту до ветеринарного лікаря.

Якщо ви помітили, що повіка вашої кішки опухла, то, швидше за все, вашому улюбленцю щось потрапило в око. Подібне запалення також може бути результатом інфекції або загального погіршення стану здоров'я. Попросіть ветеринарного лікаря провести ретельний огляд улюбленця, і цілком можливо, що всі проблеми будуть вирішені за допомогою промивання очей або використання звичайних очних крапель, які, до речі, можна застосовувати і в домашніх умовах.

Кістки і суглоби

Якщо ваш улюбленець кульгає, то це може бути пов'язано як з отриманою травмою, так і з болями в суглобах. Якщо кішка повільно встає або лягає, не може стрибати так само високо, як раніше, або якщо їй складно спускатися і підніматися по сходах, це може вказувати на наявність проблем з кістками або суглобами.

У подібній ситуації слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря, який зробить все можливе для лікування вашого улюбленця, який скоро знову буде здоровий і сповнений енергії!