Ваш улюбленець - наше натхнення.
руда кішка їсть з миски

Годування та харчові потреби дорослого кота

Читати 12 хв

Правильна їжа може допомогти зберегти коту здоров'я та подовжити його життя. Відвідайте Пуріну вже сьогодні, щоб дізнатися принципи годування дорослих котів та отримати корисні поради щодо раціону вашого вихованця.

Які є варіанти?

Здається, що існує величезна кількість варіантів харчового раціону для котів, і ви неодмінно зіткнетеся з питанням: «Який корм найкраще підходить моєму улюбленцю?» Гарна новина: незалежно від способу життя, віку і стану здоров'я кота, завжди можна знайти найкращий і найоптимальніший варіант корму, який буде ідеальний саме для вашого улюбленця.

Якщо немає медичних протипоказань, остаточний вибір сухого або консервованого корму для кота залишається за вами (і, звичайно ж, за вашим пухнастим другом!)

 • Сухий корм легко зважувати і використовувати. Крім того, в порівнянні з вологим кормом, він набагато довше зберігає свої харчові характеристики в розпакованому вигляді.
 • Сухий корм допомагає зберігати зуби кота здоровими. Кіт змушений активніше пережовувати їжу, що іноді займає у нього більше часу.
 • Як правило, котам подобається хрусткий сухий корм і не люблять, коли в нього проникає волога.
 • Деяким котам більше подобається запах і смак вологого корму, так як він більш ароматний і при цьому набагато ніжніший при пережовуванні, ніж сухий корм. Додаткова зручність використання м'якого корму полягає в тому, що він може поставлятися в порційних упаковках, завдяки чому ваш кіт буде кожен раз насолоджуватися найсвіжішою і ніжною їжею.
 • Вологий корм забезпечить коту додаткове споживання води.

Деякі господарі годують своїх вихованців сумішшю сухого і м'якого корму, адже часом кіт хоче зранку ласувати вологим кормом, а сухим перекушувати протягом дня. Можливо, вам просто слід запропонувати своєму улюбленцю обидва види корму на вибір - і ви дуже швидко зрозумієте, який з них подобається вашому пухнастому другу більше.

Вибір їжі для дорослого кота

PURINA®, будучи одним з лідерів українського ринку кормів для котів, виробляє безліч найменувань сухого і м'якого корму для дорослих вихованців будь-якого віку, які ведуть абсолютно різний спосіб життя. З повним асортиментом наших продуктів ви можете ознайомитися за цим посиланням.

 • Якщо ваш кіт проводить більшу частину часу вдома, йому буде корисний або спеціальний корм, що перешкоджає формуванню грудок вовни, або низькокалорійна їжа, так як домашній спосіб життя улюбленця може сприяти набору ваги.
 • Якщо кіт пройшов стерилізацію, йому буде корисний спеціальний корм, який підтримує сечовидільну систему в здоровому стані.
 • Особливого харчування потребують вагітні та літні кішки , а також улюбленці, які страждають надмірною вагою.

Якщо ваш кіт потребує особливого раціоні або у вас є ті чи інші питання про збалансоване харчування вашого улюбленця, ви завжди можете звернутися за додатковою інформацією до ветеринарного лікаря.

Як правильно годувати дорослого кота?

Звички відіграють особливу роль в житті котів, тому необхідно якомога швидше привчити вашого улюбленця до певного розпорядку дня. За природою коти схильні їсти досить часто, але невеликими порціями, і якщо у вас є можливість годувати вашого улюбленця так само, це просто чудово. У той же час, якщо вашому пухнастому другові подобається вологий корм або ваш спосіб життя не дозволяє годувати кота часто, в цьому немає нічого страшного: для більшості домашніх улюбленців цілком достатньо дворазового харчування.

 • Намагайтеся годувати кота в один і той же час, вибираючи для цього тихе, спокійне і відокремлене місце, що знаходиться якнайдалі від лотка.
 • Для годування виберіть поверхню, яку легко чистити, або спеціальний набір для годування котів. Використовуйте тільки чистий керамічний або металевий посуд. Деяким котам подобаються неглибокі миски або блюдця; крім того, використання подібного посуду допоможе трохи сповільнити процес прийому їжі, що вкрай важливо для активних і метушливих котів, які їдять занадто швидко.
 • Якщо у вас вдома живуть кілька котів, переконайтеся, що їх миски розділені і не стоять поруч: це допоможе вам уникнути конфліктів між улюбленцями. Але якщо коти зовсім не ладнають один з одним, вам доведеться організувати для них годування в різних місцях будинку.

Як змінити раціон вашого кота?

Зміна навколишнього оточення і умов життя кота може вимагати внесення коректив і в його раціон. Навіть якщо ви просто переїжджаєте з дому з садом в житло без дворика, коту, потрібна їжа, що містить в своєму складі менше калорій, так як у вашого пухнастого друга вже не буде можливості рухатися так само багато, як і раніше. Тому вам, як відподальному господарю, слід уважно стежити за здоров'ям і фізичним станом свого кота, а також за тим, як, що і в яких кількостях він їсть. Якщо ви помітите ті чи інші зміни в щоденному раціоні вашого улюбленця або ж вирішите, що в нього необхідно внести певні корективи, неодмінно проконсультуйтеся з даного питання з досвідченим ветеринарним лікарем. Якщо ветеринарний лікар підтримає ваше рішення про зміну щоденного раціону кота, то втілювати свій задум у життя вам слід не поспішаючи, поступово, щоб не нашкодити шлунку і обміну речовин вихованця занадто різкими змінами. Зверніть увагу, що це стосується не тільки переходу з вологого на сухий корм для котів (або навпаки), але і зміни марки корму.

 • Додайте трохи нового корму в миску зі старим і ретельно перемішайте.
 • Протягом наступного тижня поступово збільшуйте частку нового корму і зменшуйте кількість старого, поки ваш кіт повністю не перейде на новий раціон. При цьому не поспішайте і пам'ятайте, що в деяких випадках може знадобитися більше часу - аж до 2 тижнів!
 • Якщо раціон кота слід змінити з медичних причин, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем на предмет того, коли і як це найкраще зробити.
 • Навпаки, при переході вашого улюбленця з сухого корму на вологий, абсолютно нормально, якщо кіт одночасно стане споживати менше води і рідше їсти, але при цьому середній розмір йогопорції істотно зросте.
 • Сухий корм, як правило, має більшу енергетичну цінність, тому при зміні раціону для збереження колишньої кількості калорій, споживаних вашим улюбленцем, буде потрібен більший обсяг вологого корму.