Ваш улюбленець - наше натхнення.
Собака дивиться вгору

Температура у собак: яка нормальна температура

Читати 5 хв

Підтримання оптимальної температури тіла організмом є важливим фактором здоров’я не тільки для людей, а й для собак. Цей показник є своєрідним індикатором фізіологічного стану тварини, тому відповідальний господар повинен за ним постійно слідкувати та у випадку порушення норми температури реагувати відповідним чином.

Яка нормальна температура для собак

Нормальна температура у собак може бути різною та залежить від кількох основних факторів, таких як:

 • порода;
 • розмір і вага;
 • вік;
 • стан організму.

Таким чином у цуценят регулярне підвищення температури є нормою, оскільки механізми терморегуляції в організмі ще не розвинулися. Водночас у такому віці метаболізм відбувається значно швидше, що також сприяє підвищенню температури. Нормальний показник для цуценят і молодих собак знаходиться у межах 39-39,5 градусів за Цельсієм.

Такі підвищення поволі почнуть зникати у віці від 6 місяців, а до статевого дозрівання температура знизиться приблизно до 38,5-39 градусів.

Якщо ж говорити про розмір тварини, то тут температура у собак також значно відрізняється:

 • для маленьких порід вона складає приблизно 38,3 - 39 градусів;
 • для середніх порід — 37,8 - 39,2;
 • для великих порід — 38,6 - 39,4.

Саме тому перед вимірюванням показника необхідно ознайомитися з основними стандартами для породи. Також потрібно пам'ятати про індивідуальну реакцію організму. Як і у деяких людей, норма температури для кожної тварини може бути як вищою, так і нижчою.

Крім вже розглянутих факторів, на температурний режим організму тварини також впливають й інші:

 1. Вагітність самки. Перед самим народженням цуценят організм самки сильно охолоджується. Особливо це помітно якщо собака народжує вперше. Зниження температури свідчить, що тварина починає готуватися до процесу, але також це показує, що улюбленець відчуває сильний стрес. У цей час за чотирилапим другом потрібно слідкувати значно пильніше.
 2. Емоційний стан собаки. Якщо тварина стає агресивною на певний період, то температура може бути підвищеною на пів градуса протягом короткого проміжку часу.

Професіональні собаководи та заводчики постійно перевіряють цей показник у власних улюбленців. Це допомагає вчасно помітити якісь окремі патології та порушення та вжити необхідні заходи для їх ліквідації.

Якщо з твариною щось не так, разом з порушенням температурного режиму можна помітити й інші симптоми:

 • відсутність апетиту;
 • в’ялість;
 • блідий колір слизових оболонок;
 • фізичну слабкість тощо.

Як правильно виміряти температуру у собаки

До вимірювання температури у собаки потрібно відноситися максимально відповідально. Особливо першого разу, оскільки цей процес має залишити у тварини гарні спогади. В іншому разі улюбленець буде відчувати стрес кожного разу, коли ви будете брати до рук термометр.

Отже, якщо вас цікавить, як виміряти температуру собаці, то процедуру можна провести за допомогою звичайного медичного термометра. Використовуються як ртутні моделі, так й електронні. Наразі доволі часто купляються сучасні електронні термометри, але через густу шерсть тварини такі пристрої не завжди ефективні.

Найзручніше використовувати електронний термометр через те, що він зчитує рівень температури значно швидше ніж ртутний. А це значно спрощує процедуру як для собаки, так і для людини.

Вимірювання температури у собаки відбувається ректальним способом, оскільки таким чином можна отримати найточніші результати. До проведення процедури важливо ретельно підготуватися, щоб ваш улюбленець не відчував особливої незручності.

Весь процес можна поділити на декілька основних етапів:

 1. Собака вкладається на бік.
 2. Піднімається хвіст. Важливо піднімати не за кінчик, а за основу хвоста.
 3. Далі повільно вводиться в анальний отвір вістря термометру. Для того, щоб зменшити неприємні відчуття у собаки, вістря можна змастити вазеліном.
 4. Занадто сильно засовувати пристрій не потрібно. Достатньо 1-2 сантиметрів.
 5. Час вимірювання температури електронним термометром близько однієї хвилини. Якщо говорити про ртутні моделі, то процедура розтягується на 5-7 хвилин.

Під час проведення вимірювання важливо постійно заспокоювати тварину для того, щоб у неї виникли приємні асоціації. Таким чином вона буде спокійніше поводити себе і надалі, що значно полегшить процес.

Після вимірювання також важливо не забути продезінфікувати термометр. Найчастіше для цього достатньо промити пристрій під теплою водою та обробити його милом. Потрібно розуміти, що у домашніх умовах вимірювання температури відбувається для того, щоб виявити необхідність відвідування ветеринара. Адже тільки кваліфікований спеціаліст може впевнено стверджувати, що з твариною щось не так.

Що робити, якщо температура підвищилась

Якщо температура у собак швидко підвищується до 40 градусів і більше, то найкраще, що може зробити власник, — це відвести улюбленців до ветеринарної клініки. Ще швидше потрібно реагувати, якщо мова йде про цуценя, адже пришвидшений метаболізм призводить до прискорення розвитку патологій.

Якщо ж наразі відвести тварину до ветеринара неможливо, коли, наприклад, температура підвищилася вночі, то є декілька способів допомогти собаці:

 • змочити вуха, область біля паху, а також подушечки лап;
 • покласти на голову вологу шмату;
 • поставити тварину у холодне місце, бажано на холодну підлогу, наприклад, кахлі.

Якщо вам цікаво, що дають собакам від температури у разі підвищення, то з’ясувати це можна у спеціаліста. Найчастіше у м’язи вводиться розчин із но-шпи, анальгіна та дімедрола. Розмір і співвідношення дози залежить від віку та ваги тварини.

Також потрібно розуміти, що підвищена температура у собак - не хвороба, а симптом, що може вказувати на інфекцію, тому до ветеринара все одно доведеться поїхати.

Що робити, якщо температура занадто низька

Занадто низька температура у собак призводить до того, що порушуються процеси метаболізму в організмі, а також імунітет. Починати реагувати потрібно вже при температурі 37,4 градуса. Якщо не вжити необхідних заходів, то температура може знижуватися далі, що призведе до гіпотермії. Такий стан організму призводить до появи низки патологій, таких як:

 • в’ялість;
 • слабкість кінцівок;
 • порушення роботи серця;
 • деградація м’язів;
 • порушення дихання.

Якщо температура у собак опускається нижче 28 градусів, то тварина може впасти у кому.

Низька температура може бути наслідком переохолодження, що характерно для маленьких і гладкошерстих собак. У такому разі тварину потрібно просто відігріти. Якщо причина полягає в іншому, то такий симптом може свідчити про захворювання:

 • ендокринної системи;
 • нервової системи;
 • серця.

Також температура у собак часто падає після проведення хірургічних операцій.

При пониженій температурі потрібно відразу ж їхати до ветеринара. Якщо такої можливості немає, то для надання першої допомоги потрібно:

 1. Поставити тварину у теплу кімнату.
 2. Накрити ковдрою.
 3. Набрати у грілку або пляшки теплу воду та поставити біля улюбленця.
 4. Дати собаці випити теплої води.
 5. Регулярно робити заміри температури.

Такий підхід дозволить зберегти здоров’я тварини до того часу, поки спеціаліст не визначить справжню причину симптомів та не складе порядок необхідних дій для лікування.