Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
ONE logo
Середні породи собак
Крихітна собака тягнеться до ніг власника

Маленькі породи собак

Читати 4 хв
ONE logo
Purina ONE® Mini/Small

Маленькі породи собак ‒ це чудові компаньйони мініатюрного розміру, які можуть супроводжувати своїх господарів будь-де.

Наразі існує величезна кількість порід таких улюбленців, тому кожен любитель собак може підібрати для себе саме ту тварину, яка чудово підійде під його ритм життя та характер.

Purina підібрала особливі породи собак, які стануть вам друзями на багато років уперед. Серед них ви знайдете як популярні породи, так і представників досить екзотичних для України тварин.

Чихуахуа

Чихуахуа ‒ це крихітні собаки, які походять з екзотичної Мексики. Ще в епоху Мезоамерики ці тварини, яких відрізняють веселий характер та природна допитливість, мали попит в ацтецьких купців. Однак під час завоювання Америки конкістадорами, чихуахуа були майже винищені. Тільки через декілька століть віднайшлися екземпляри, які продовжили рід цієї гордої тварини.

Цей собака не просто вважається гордим, його легко образити, але якщо ставитись до улюбленця з повагою, він відповість відданістю та слухняністю. За чихуахуа досить просто доглядати. Ще однією його відмінністю є здатність пристосовуватися. Тварину можна тримати навіть у дуже маленьких квартирах.

Померанський шпіц

Якщо вам потрібен енергійний компаньйон, то веселий та життєрадісний шпіц стане чудовим вибором. Він дуже швидко прив’язується до власного господаря. Довга шерсть собаки потребує правильного догляду, однак саме ця особливість робить породу настільки гарною.

Шпіц є чудовим охоронцем. Пухнастий собака відрізняється чутливим слухом, тому при появі когось стороннього на своїй території не забуде сповістити господаря своїм дзвінким

гавкотом. Цей чотирилапий друг не підходить для утримання у вольєрі. Набагато краще тримати тварину в квартирі або заміському будинку.

Померанський шпіц має багато бігати, тому прогулянки з ним тривають досить довго. В іншому разі улюбленець може виявляти деструктивну поведінку.

Папільйон

Дуже розумна порода, яку також називають континентальним той-спаніелем. Собака відрізняється життєрадісною поведінкою. Він постійно потребує уваги від власного господаря, але натомість дарує максимальний об’єм відданості, на який спроможний такий маленький песик.

Якщо ви купили континентального той-спаніеля, приготуйтеся до дуже тривалих прогулянок. Адже здається, що запас енергії у цього малюка нескінченний. Лагідність та приязність ‒ це ще одні позитивні характеристики папільйона. Це одна з небагатьох порід собак, яка виявляє особливу приязнь до котів.

Пекінес

Дуже давня порода декоративних собак, яку було виведено в Китаї. У цій країні навіть існує легенда, що пекінес є потомком союзу лева та мавпи. У це досить легко повірити, зважаючи на характерну зовнішність тварини.

Пекінес дуже відданий господарю, але це досить незалежна порода, яка потребує власного простору. Ці собаки непогано співмешкають з іншими тваринами. Не тільки з котами, але й з маленькими гризунами ‒ хом’яками чи морськими свинками.

А ось з дітьми ці улюбленці контактують не дуже добре. Вони цінують особистий простір, тому надто нав’язливі пестощі можуть отримати наслідки у вигляді укусів. І все ж при правильному вихованні пекінес ‒ це чудовий друг.

Йоркширський тер’єр

Ця порода собак є однією з найпопулярніших для квартирного утримання. Її відрізняє високий інтелект, сміливість, витривалість, а також нескінченна відданість власному господарю. Йоркширський тер’єр ‒ це досить популярний сімейний собака, який чудово контактує з дітьми та підлітками.

Дресирування йоркширського тер’єра ‒ суцільне задоволення. Як уже було сказано, собака відрізняється чималою кмітливістю. Тому досягнути з тер’єром високих результатів просто. Однак до процесу виховання все одно потрібно поставитися відповідально. Соціалізуйте тварину з найперших днів її існування, щоб вона могла правильно контактувати як з людьми, так і з тваринами.

Басенджі

Ще одна давня невелика порода собак. Вважається, що вона не вміє лаяти. Це звісно неправда, але басенджі дійсно дуже мовчазні. Якщо ви живете у квартирі, вони ніколи не потурбують ваших сусідів.

Басенджі походять з Центральної Африки. Вони звикли до життя у великій зграї, тому чудово контактують з іншими собаками. Ще однією особливістю собаки є високий інтелект. Їх можна навчити деяким командам, але владнати з мисливським інстинктом дуже важко. Тому потрібно подбати про міцний повідець.

Собака дуже охайний, що робить його схожим на котів. Він сам слідкує за своєю гігієною, тому не потребує особливої уваги від господаря.

Джек-рассел тер’єр

Дуже популярний енергійний собака, який відрізняється гучним гавкотом. Саме тому джек-рассел не надто вдалий вибір для квартири. За цей гавкіт тер’єр вважається дуже ефективною мисливською та сторожовою собакою, але ваші сусіди точно не будуть від нього в захваті.

Ця порода собак дуже кмітлива. Її досить просто навчити різноманітним командам та трюкам. Однак надлишок енергії може призводити до деструктивної поведінки, тому виховання та соціалізація повинні починатися з найніжнішого віку.

Джек-рассел тер’єр підійде тільки для тих людей, які ведуть активний спосіб життя. Цим чотирилапим друзям потрібні регулярні фізичні навантаження. З іншого боку тварина не потребує особливого догляду.

Той пудель

Той пудель або карликовий пудель ‒ це дуже веселий та активний декоративний собака. Шерсть характерного вигляду робить тварину схожою на м’яку іграшку. Багатьма досвідченими заводчиками відзначаються високий інтелект собаки та його слухняність у дресируванні.

Попри милий зовнішній вигляд, собаку не потрібно балувати. Навпаки, вона потребує комплексного та професійного дресирування, яке допоможе виявити її найкращі якості та зміцнити психіку.

Ши-тцу

Ши-тцу ‒ це ще один чотирилапий друг людини, який прийшов з Азії. Це дуже давня порода, яка повністю сформувалася ще століття чи навіть тисячоліття назад. Неймовірно, але генетично ши-тцу має більше спільного з сірим вовком, ніж німецькі вівчарки чи мастифи.

Ши-тцу досить розумний і кмітливий собака. До характеристик породи також варто віднести незалежний характер улюбленця. Ще однією особливістю є стійка психіка. Тварина не виявляє неочікуваної агресії. Також вона дуже соціалізована та потребує постійної уваги від свого господаря.

Карликовий пінчер

Карликовий пінчер або цвергпінчер ‒ це невеликий, але досить сильний та атлетичний собака, який стане чудовим другом енергійному хазяїну. Він завжди готовий підтримати якусь витівку, тому господар має подбати про правильне дресирування тварини.

Собака неймовірно відданий господареві, однак тварина відрізняється досить авантюрним характером. Мисливський інстинкт у карликового пінчера досить сильний, тому краще не заводити собаку разом із гризунами та птахами. А ось із котами пінчер ласкавий, особливо якщо зростав разом із ними.