Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
двоє бенгальських кошенят лежать разом

Завести кота

Читати 9 хв

Це прекрасне рішення – завести нового кота, але потрібно відповісти на багато питань. Наприклад, яку породу ви б хотіли? Чи зможете ви справлятися з проблемами нахабного кошеня, чи спокійніший старший кіт підійде вам більше?

Чому коти стають ідеальними супутниками

Немає сумнівів у цьому, що коти – прекрасні домашні улюбленці. Врешті-решт, що може бути краще, ніж прийти додому в кінці важкого робочого дня, та чути задоволене мурчання улюбленого клубка шерсті? Дослідження показали, що власники домашніх тварин, як правило, здоровіші і щасливіші, ніж ті, в кого немає домашніх улюбленців. Пам'ятайте, що утримання кота є великою відповідальністю. Якщо ви готові взяти на себе таку відповідальність, вам потрібно дотримуватися наступних порад:

 • Утримання кота , як доведено, знижує стрес.
 • Господарі котів, як правило, рідше страждають від підвищеного артеріального тиску
 • Ваш імунітет значно зміцниться, а відновлення після хвороб буде проходити легше і швидше.
 • Діти, що ростуть в будинку, де є коти, як правило, набагато рідше хворіють, ніж їх однолітки.
 • Коти - дуже люблячі і ніжні тварини, проте в той же час вони цінують власну незалежність, а значить, доглядати за ними набагато простіше, ніж за іншими домашніми вихованцями.
 • Спілкування з котами допомагає людям набагато швидше відновлюватися після психологічних і емоційних травм - наприклад, після переживань, викликаних втратою близької людини.

Таким чином, існує безліч плюсів утримання кота. Однак при купівлі вкрай важливо правильно підібрати породу і вік кота, щоб забезпечити вашу повну сумісність з новим пухнастим другом. При цьому в першу чергу треба враховувати не тільки ті чи інші особисті переваги, але і особливості вашого способу життя. Наприклад, ви можете придбати дорослого кота, який із задоволенням буде ніжитися у вас на руках, або купити кошеня особливої породи, самостійно виростити і виховати його.

Саме тому наші експерти по догляду за домашніми тваринами рекомендують перед придбанням кота заздалегідь обміркувати ряд важливих питань, які наведені нижче.

Яку породу кота мені слід обрати?

На сьогоднішній день налічується більше 60 різних порід і забарвлень домашніх котів. При цьому всі породи котів традиційно підрозділяються на 7 великих груп:

 • перські
 • британські
 • напівдовгошерсті
 • бурманські
 • східні
 • сіамські
 • іноземні

Найбільший плюс придбання породистого кота в тому, що ви будете заздалегідь знати, якої поведінки і темпераменту можна очікувати в майбутньому від вашого улюбленця. Наприклад, чистокровний сіамський кіт, будучи досить грайливим, пустотливим і гучним, швидше за все, зажадає до себе підвищеної уваги. Крім того, покупка породистого кота дозволить вам заздалегідь скласти досить повне уявлення про майбутні розмірі, довжину вовни і потенційні проблеми зі здоров'ям вашого улюбленця.

У той же час важливо пам'ятати, що часом спостерігається такий генетичний процес, як інтербрідінг (міжвидові схрещування), який веде до підвищеної ймовірності появи у породистих котів тих чи інших спадкових захворювань або поведінкових відхилень. Внаслідок цього безпосередньо перед покупкою кота необхідно вивчити і проаналізувати всю доступну інформацію про ту чи іншу породу.

Під гібридними розуміють ті породи котів, особини яких походять від схрещування двох породистих батьків, що належать до різних видів. По суті багато нових порід котів якраз і були виведені за допомогою цілеспрямованого кроссбрідінга (тобто Міжпородного схрещування). Наприклад, тонкінска порода - це гібрид сіамської і бурманcької порід.

Хоча в деяких випадках кроссбрідінг застосовується для виведення нових порід, все ж набагато частіше відбувається випадкове схрещування, коли породиста самка виробляє потомство від самця не власної, а «чужої» породи. Часом кроссбрідінг призводить до того, що у кошеняти гібридної породи спостерігаються як фізичні, так і поведінкові особливості, успадковані відразу від обох батьківських порід.

Змішані породи котів також іноді називають дворовими, або котами не цілком ясного походження. Вони не належать до будь-якої породи і, як правило, відносяться до категорії або «домашніх короткошерстих», або «домашніх довгошерстих» котів.

Якщо ви замислюєтеся про те, щоб завести кота змішаної породи, не варто забувати, що заздалегідь дуже важко передбачити, як буде виглядати і вести себе ваш вихованець в дорослому віці. Крім того, не буде майже ніякої інформації про родовід вашого улюбленця. Наприклад, це може означати, що кіт виросте неслухняним і примхливим або його забарвлення і якість вовни з часом можуть серйозно змінитися. На щастя, на відміну від собак, коти не настільки сильно відрізняються між собою за розміром і зовнішнім виглядом, так що навряд чи ви будете по-справжньому шоковані тим, яким виросте ваше кошеня!

У той же час дворові коти часто володіють міцнішим здоров'ям, ніж породисті, що пояснюється великою різноманітністю генів в їх генофонді і більш низькою ймовірністю наявності важких спадкових захворювань. Крім того, в порівнянні з породистими дворові коти нерідко мають більш спокійний і поступливий характер. І на закінчення: покупка котів і кошенят змішаних порід, як правило, обходиться набагато дешевше, адже їх набагато легше знайти.

Кого краще взяти - кошеня чи дорослого кота?

Кого краще вибрати - кота чи кішку?

В першу чергу важливо розуміти, що і кіт і кішка - ніжні і чуйні домашні улюбленці і по суті, якщо вони стерилізовані, між ними зовсім небагато поведінкових відмінностей.

Деякі господарі вважають, що кішки ніжніші, а коти демонструють більшу незалежність. Однак може бути цілком навпаки: кіт буде найніжнішим вихованцем, а кішка виявиться самодостатньою і незалежною. Наведені нижче корисні поради допоможуть вам при покупці домашнього вихованця і виборі його статі.

Як правило, коти трохи більші за кішок.

Кішки, які не пройшли стерилізацію можуть бути дуже галасливими і голосно муркотіти. Крім того, їх вкрай важко втримати вдома в період тічки, а завагітніти вони можуть починаючи з п'ятимісячного віку. Тільки уявіть - ваше кошеня незабаром саме може народити вам власних кошенят!

Кішки з притулку, як правило, вже стерилізовані, проте краще все ж заздалегідь уточнити це питання у співробітників притулку. Для отримання додаткової інформації про стерилізацію кішок ви можете ознайомитися з розділом поширених запитань (FAQ). -Вибір статі вашого вихованця також може бути обумовлений тим, які домашні тварини у вас вже є. Наприклад, якщо у вас вже живе стерилізований кіт, то найкращим варіантом як для нього, так і для вас стане покупка молодої стерилізованої кішки.

Вартість стерилізації кішки, як правило, трохи вище, ніж кастрації кота. При цьому важливо пам'ятати, що більшість благодійних асоціацій з пошуку кішкам нових господарів вже провели стерилізацію всіх своїх вихованців для полегшення їх адаптації в новому будинку.