Ваш улюбленець - наше натхнення.
Італійські породи собак
Білий тибетський тер'єр на пляжі під вітром.

Китайські породи собак

Читати 6 хв

Китай — країна, що оповита легендами та магією, тому не дивно, що китайські породи собак поєднують у собі всі ці характеристики й навіть більше. Дізнайтеся, які китайські породи собак походять із міфічної країни, і деякі з них можуть вас здивувати!

У Китаї собаки вважаються символами процвітання та багатства, і спочатку їх розводили для охорони монастирів або для того, щоб вони були компаньйонами ченців. Через своє релігійне коріння багато китайських порід собак вважалися священними, і більшість із них не зазнали зовнішнього впливу порід собак з інших країн — це одна з багатьох причин, чому китайські собаки мають абсолютно унікальну зовнішність, не схожу на будь-яку іншу.

Тибетський тер’єр

Цікаво, що тибетський тер’єр насправді зовсім не є тер’єром. Свою назву йому дали європейські мандрівники, які відвідали країну і вирішили, що ця порода схожа на тер’єрів, які живуть у них вдома. 

Цей китайський пес, яку називають «священною собакою Тибету», була виведена для охорони стародавніх монастирів Тибету. Зараз тибетські тер’єри є популярним вибором як собаки-терапевти.

 

Лхаса апсо

Цій китайській породі собак налічується тисяча років і спочатку використовувалися для охорони буддійських монастирів у Гімалаях. Лхаса-апсо вважається однією з найбільш священних порід Китаю, і їм дозволялося залишати країну лише після того, як їх дарував Далай-лама як символ удачі та процвітання. Перша пара була відправлена в США в подарунок досліднику К. Суйдаму Каттингу в 1933 році, і незабаром весь світ закохався в них.

 

Пекінес

Названа на честь Пекіна, порода пекінесів з’явилася в 700 році до н.е. Згідно з легендою, ці китайські собаки вважаються зменшеними левами через їхню схожість зі статуями собак Фу, розташованими по всій країні. Спочатку їх могли мати лише члени королівської родини. 

 

Чау-чау

Чау-чау — ще один представник китайських порід собак, який наслідує китайську традицію левових собак. Ця порода виведена в 11 столітті до нашої ери, є однією з найстаріших порід собак у світі, і навіть були знайдені стародавні китайські артефакти, на яких зображена ця порода. 

 

Мопс

Багато хто дивується, дізнавшись, що мопс — це китайський песик. Точний період, з якого походить ця порода, невідомий, але дехто стверджує, що її вивели ще за часів династії Хань понад 2000 років тому. 

Мопсів розводили для допомоги у монастирях, і вони були особливо улюбленцями буддійських монахів. Сьогодні, завдяки своїй ласкавій вдачі та клоунській манері поведінки, вони популярні в усьому світі.

Тибетський спанієль

Тибетський спанієль — ще одна дуже давня китайська порода собак, і, як і тибетський тер’єр, насправді це не зовсім спанієль! Виведена в Гімалаях майже 2500 років тому, вона була однією з найулюбленіших сторожових собак буддійських монастирів. Попри свій маленький зріст, тибетський спанієль був дуже вправним у своїй роботі — собаки сиділи високо на стінах і гавкали, коли наближалися незнайомці. Завдяки своєму корінню, ви можете очікувати, що тибетський спанієль буде уважним і відмінним захисником вашого будинку.

 

Китайський чубатий собака

Відомий своїми маленькими розмірами й незвичайною зовнішністю, цей китайський чубатий собака насправді має бути призначений за щось інше — вони допомагали запобігати поширенню чорної чуми на кораблях, куди їх брали в плавання, щоб вбивати будь-яких щурів. Ця порода буває двох різновидів: пухова й безшерста, і, що цікаво, безшерста порода є найпопулярнішою!

Цікавий факт: їх іноді називають котячими собаками, тому що вони люблять висоту й лазити, як і коти.

 

Тибетський мастиф

Тибетський мастиф вважається найдорожчою породою собак, а в Китаї часто розглядається як символ статусу. Вражаюче великі за розміром, ці китайські собаки в першу чергу використовуються для охорони. Кажуть, що вони охороняли Олександра Македонського й навіть Далай-ламу!

Цікавий факт: найдорожчою собакою, яку коли-небудь продавали, був тибетський мастиф, проданий майже за 2 мільйони доларів у 2014 році.

Ши-тцу

Цей неймовірно популярний маленький собака з’явився приблизно за 1000 років до нашої ери в Стародавньому Китаї, де їх тримали як королівських домашніх улюбленців. Ши-тцу буквально перекладається як «маленький лев», що може бути пов’язано з легендою, яка оточує китайську породу собак. Історія свідчить, що Будда мав маленького ши-тцу, й одного разу, коли він подорожував, на нього напали розбійники із засідки з наміром пограбувати та вбити його. Щоб захистити свого господаря, маленький песик перетворився на величезного лева і відлякав їх!

 

Сясі куан (Бай лонг кван)

Ці мисливські собаки з південної китайської провінції Гуйчжоу — ще одна китайська порода собак, яка знаходиться під загрозою зникнення, і сьогодні їх залишилося менше кількох сотень у цьому регіоні. Собаки породи сясі-куан були дуже шанованою породою, яку в основному використовували як мисливських та охоронних собак. Крім того, вважалося, що вони приносять удачу і процвітання в домівки їхніх власників.