Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Японські породи собак
Жінка тримає собаку на руках

Топ-8 порід собак для квартири

Читати 4 хв

Не кожна порода собак підходить для проживання у квартирі. Саме тому, якщо ви бажаєте завести у себе чотирилапого друга, до вибору потрібно віднестись дуже відповідально.

Важливо, щоб тварині було максимально комфортно вдома, а догляд за нею не займав у вас надто багато зусиль. Зважаючи на ці фактори, Purina пропонує свій перелік порід, які чудово уживаються у квартирі.

Йоркширський тер’єр

Ця порода була виведена в Англії, у графстві Йоркшир. Здавна вона використовувалася дворянами, як мисливський пес, але зараз це більше декоративний домашній улюбленець, якого заводять задля компанії.

Попри свої розміри, собака має високий інтелект. Вона фактично невтомна у тому, що стосується ігор. Цей чотирилапий друг залюбки підтримає будь-яку авантюру, тому його не варто залишати вдома самого на довгий час.

Йоркширський тер’єр не линяє. Шерсть жорстка, але за нею досить просто доглядати. Також тер’єр не має запаху, на відміну від деяких інших середньошерстих порід.

Померанський шпіц

Декоративна порода, яка відрізняється характерним рудим кольором шерсті. Не звертайте увагу на розміри тварини, померанський шпіц дуже сміливий та відважний. Саме тому важливо приділити увагу вихованню, в іншому разі собака може проявляти агресію до незнайомих тварин. Навіть тих, що значно більші за розміром.

Але зазвичай померанський шпіц — це ласкавий собака, повністю відданий господарю. Він відрізняється відкритістю, а також добре соціалізується.

Цьому улюбленцю потрібно досить багато уваги на догляд та прогулянки. Обов’язково зверніть увагу на ці факти перед тим, як завести цуценя.

Пудель

Наразі пудель виконує функцію декоративної собаки, але свого часу породу використовували як мисливців. На думку вчених, пудель походить від середньовічних водяних собак, що підтверджує особлива любов цієї породи до води.

Пудель — кмітливий пес. Це досить активна та горда тварина, яка відрізняється великою допитливістю до всього, що відбувається навколо неї. Високий інтелект собаки сприяє доволі простому дресируванню. Пуделі вміють виконувати складні команди, а також чудово розуміються з власними господарями.

Чихуахуа

Карликова порода собак, яка має мексиканське походження. Вважається, що предком цього домашнього улюбленця була ацтецька собака течічі. Однак після появи конкістадорів порода була майже винищена. Тільки кільком представникам течічі вдалося вижити у джунглях. Заново собаку відкрили у 1820 році.

Чихуахуа — це відданий господареві домашній улюбленець, який відрізняється великою відвагою. Ця тварина з легкістю може почати гавкати на іншого собаку, навіть якщо за розмірами «ворог» переважає чихуахуа у десятки разів. Цей вірний товариш здатний супроводжувати свого господаря всюди, де тільки можна. Вони з легкістю адаптуються до будь-яких умов проживання, хоч і потребують певного догляду від господаря.

Такса

Такса — це мисливський собака, який своїм довгим тулубом нагадує сосиску. Для багатьох людей ця порода має потішний зовнішній вигляд, однак насправді тварина відрізняється сміливістю та відвагою. Тому їх часто використовували при полюванні на лисів і зайців, коли такі розваги були популярними.

Такса — розумна порода. Вона не боїться лісового звіра та дуже віддана своєму господарю. Чудово підходить для проживання у сім’ї, ласкава до дітей. Непогано знаходить спільну мову з собаками, але у випадку наявності інших тварин у домі дуже важливе правильне дресирування.

Французький бульдог

Дуже довго французькі бульдоги використовувалися дворянами як охоронці, коли життю загрожувала небезпека. Цей гладкошерстий захисник для господаря, попри свій невеликий розмір, відрізняється сміливим характером, кремезною статурою та стійкою психікою. Чудово підходить для сім’ї з дітьми.

Собака короткошерста, легко дресирується. Також відрізняється короткими лапами та розвиненою мускулатурою. Зазвичай бульдоги ласкаві до людей, вони дуже соціалізовані, тому їх не потрібно залишати наодинці надовго. Улюбленець буде сильно сумувати, що призведе до деструктивної поведінки.

Догляд за собакою досить простий. Варто тільки подбати про збалансоване харчування та регулярні фізичні навантаження.

Мопс

Мопс — це мила маленька порода родом із Китаю. Вона дуже давня, цей факт підтверджує декілька стародавніх китайських рукописів.

Це чудовий компаньйон для жителів квартир. Собака займає небагато місця, має дуже доброзичливий характер. З радістю контактує з іншими тваринами та навіть незнайомими людьми. Також тварина ласкава до дітей, підтримує будь-які ігри та обожнює увагу, але у той самий час відрізняється врівноваженістю.

Мопси мають схильність до ожиріння. Вони не потребують довгих прогулянок, тому потрібно подбати про правильне харчування.

Басенджі

Басенджі — це ще одна давня порода, яка збереглася до наших днів. Походить вона з Центральної Африки, навіть у гробницях єгипетських фараонів були знайдені забальзамовані рештки цих тварин.

Це розумна порода, яка відрізняється мовчанням. Вона майже ніколи не гавкає, за що ваші сусіди будуть дуже вдячні. Басенджі легко соціалізуються, полюбляють компанію інших тварин. Також собака любить дітей і відрізняється кмітливістю та інтелектом.

Варто зазначити, що цей чотирилапий друг погано переносить холод, тому він майже не розповсюджений у північних країнах, де суворі зими — це норма.