Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Собака стоїть з власником у лісі

Вибір собаки, що ідеально підходить саме вам

Читати 10 хв

Придбання собаки - один з найважчих і відповідальних вчинків у вашому житті. Як і при прийнятті всіх важливих рішень, перш ніж завести цуценя, вам необхідно все продумати і переконатися, що домашній улюбленець впишеться в ваш спосіб життя.

Кого вибрати - породистого пса або собаку гібридної / змішаної породи?

Чи знаєте ви, що в одній лише Великобританії існує понад 200 порід собак? А якщо додати ще й гібридні і змішані породи, то для вибору надається вже кілька сотень видів. Якщо ви новачок в цій справі, то для початку слід визначитися, чи хочете ви завести породистого пса або собаку гібридної або змішаної породи.

Основна перевага придбання породистого пса (або, іншими словами, собаки чистої породи) - це досить високий ступінь передбачуваності. Ви будете заздалегідь знати про розмір, темперамент і рівні активності вашого майбутнього вихованця. Крім того, ви навіть зможете дізнатися, які потенційні проблеми зі здоров'ям характерні для даної породи собак.

Певна ступінь передбачуваності характерна і для гібридних порід. Але, оскільки батьки гібридів - це чистокровні представники двох різних порід, буває досить важко передбачити, які саме якості перейдуть до цуценят від кожного з них. Наприклад, гібрид від бордер-коллі і лабрадора може успадкувати від своїх батьків або найкращі якості і бути одночасно спокійним або енергійним, або, навпаки, не мати жодної з даних позитивних рис!

Але найцікавіше починається зі змішаними породами (також відомими як дворняги). В їх родоводу навряд чи були собаки чистої породи, і навіть якщо вам здається, що ви дізнаєтеся ті чи інші риси певних порід, це може виявитися не більше ніж вашими припущеннями. У той же час одним з явних переваг собак змішаних порід є їх, як правило, більш міцне здоров'я, ніж у породистих, що пояснюється більш різноманітним генофондом і більш низькою ймовірністю наявності важких спадкових захворювань.

Цуценя або доросла собака?

Ви напевно знаєте, що чарівність цуценят безмежна, - дійсно, важко собі уявити більш зворушливих створінь! Однак не поспішайте, адже миловидність цуценя зовсім не означає, що саме він буде найкращим варіантом для вас.

Якщо ви замислюєтеся про покупку цуценяти, то для початку оцініть, чи достатньо у вас вільного часу на його навчання: повірте, цуценята вкрай цікаві і непосидючі. У той же час своєю любов'ю, турботою і дресируванням ви напевно зможете направити його ентузіазм в правильне русло, виховавши гідного і вірного пса. Дресирування собаки - заняття цікаве і веселе, але і дуже важке, адже доведеться вчити його абсолютно всьому: коли і куди ходити в туалет, як гуляти на повідку і т. д. Але якщо у вас є час і терпіння, то всі зусилля неодмінно будуть винагороджені. Крім того, постійне спільне проведення часу і дресирування допоможуть вам встановити тісний зв'язок зі своїм вихованцем.

Інший варіант - це покупка молодиої або дорослої, вже цілком сформованої собаки. Дане рішення буде оптимальним для тих, хто вперше заводить чотирилапого друга.

Зазвичай доросла собака вже навчена і підготовлена до життя з господарем. Однак це зовсім не означає, що вам нічого не доведеться робити, адже приділяти увагу їй потрібно завжди: тільки так можна вибудувати хороші, теплі і довірчі відносини. Крім того, пам'ятайте, стара англійська приказка: «Літню собаку не навчити новим трюкам», - в корені не вірна: пес цілком може вчитися чомусь новому протягом всього свого життя!

На жаль, не у всіх дорослих собак була щасливе життя, деякі з них не отримали достатньо любові і турботи в минулому, тому у них може бути свого роду негативний «емоційний багаж». Такі собаки потребують особливої турботи, а також у великій кількості уваги, часу і терпіння з вашого боку. Але повірте, всі зусилля неодмінно будуть винагороджені відданою і щирою дружбою! Тісне спілкування з вашим чотирилапим другом, будь то дресирування або прогулянка, допоможе вам навчитися довіряти і піклуватися один про одного. І, звичайно ж, не забувайте: в разі виникнення тих чи інших труднощів співробітники або волонтери притулків для собак обов'язково підкажуть, як вибрати ідеально підходить саме для вас собаку.

Хлопчик чи дівчинка?

Вибираючи собаку, ви також повинні подумати і про те, тварину якої статі ви хочете взяти. Тут все залежить в першу чергу від ваших особистих переваг.

Деякі власники собак вважають, що самки (суки) легше піддаються дресируванню і до того ж більш ласкаві, ніж самці (пси), в той час як інші стверджують, що «дівчатка», навпаки, більш замкнуті і незалежні. Як правило, пси вважаються більш примхливими, але якщо вони ведуть себе занадто напористо і самовпевнено, кастрація неодмінно зробить їх більш поступливими (хоча, звичайно, дуже багато залежить як від віку, в якому проводиться операція, так і від характеру і темпераменту самого пса) .

Таким чином, тут немає простої і однозначної відповіді: в будь-якому випадку вам потрібно розуміти, що поведінка улюбленця буде залежати в першу чергу від його індивідуального темпераменту, а також від кількості часу, витраченого на його дресирування.

Нестерилізовані собаки обох статей іноді можуть доставляти своїм господарям істотні проблеми. Пси можуть тікати в пошуках представниць протилежної статі, а суки, в свою чергу, можуть бути вкрай неслухняними в періоди тічки і, крім того, іноді страждають так званої уявною вагітністю. Якщо ви збираєтеся в майбутньому заводити щенят, всі ці неприємності можна подолати. А ось незапланована вагітність може обернутися для вас і вашої собаки цілою низкою проблем - наприклад, таких як труднощі пологів і подальша необхідність кудись прилаштувати цуценят. Крім того, не забувайте, що вартість стерилізації суки зазвичай дорожче, ніж кобеля, особливо якщо ваша вихованка вже вагітна.

З більш детальною інформацією про вплив стерилізації на здоров'я і поведінку собак ви можете ознайомитися на сторінці «Стерилізація собак. Поширені запитання".

Заводчик або притулок для собак?

Якщо ви зупинили свій вибір на собаці чистої або гібридної породи, найкращим варіантом для вас буде звернення до заводчика з гарною репутацією.

Взяти собаку з притулку і дати їй другий шанс на щасливе життя - це дуже гідний вчинок! Адже зараз так багато собак, які сподіваються знайти свого люблячого господаря і теплий, затишний будинок.

У кожної собаки з притулку є своя власна (найчастіше сумна) історія, і багато хто з них опинилися там аж ніяк не з власної волі, а значить, будуть раді знайти нового люблячого господаря.

У хороших центрах з порятунку бездомних тварин дуже уважно ставляться до вибору собаки для конкретного господаря, так як, зрозуміло, не хочуть, щоб пес знову опинився на вулиці і повернувся до притулку. Крім того, співробітникам притулку важливо проконтролювати, щоб ви взяли саме ту собаку, яка найкраще підходить вам. Працівники притулку завжди уважно оцінюють стан здоров'я і поведінку собак, що потрапляють до них. Будьте готові до того, що співробітники притулку захочуть поспілкуватися з вами деякий час, щоб дізнатися, яка ви людина і яка собака ідеально підходить вам. У свою чергу, вони із задоволенням проконсультують вас з всіх виниклих питань.

Не дивно, що дорослих собак, які шукають новий будинок, набагато більше, ніж цуценят, адже коли в притулках з'являються цуценята, їх моментально розбирають! Тому, якщо ви повні рішучості взяти цуценя з притулку, запасіться терпінням і почніть обдзвонювати всі притулки, включаючи ті, які знаходяться в інших містах.

І, звичайно ж, пам'ятайте найголовніше: не має значення, купуєте ви собаку у заводчика або берете з притулку, вас і вашого нового друга неодмінно чекає світле майбутнє, повне спільних пригод!