Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Золотий ретрівер з власником на гірській стежці.

Середні породи собак

Читати 4 хв

Компанія Purina підготувала для всіх любителів тварин своєрідний рейтинг із собак середнього розміру, серед яких кожен може знайти для себе ідеального компаньйона.

Середні породи собак недарма користуються популярністю. З такими улюбленцями легко відчувати себе у безпеці. Крім того, розміри тварин не надто великі, тому більшість порід можна впевнено заводити у квартирі.

Американський бульдог

Американський бульдог ‒ це дуже темпераментний пес. Таку собаку недарма заводять для охорони, адже вона сильна та віддана до найостаннішої миті. Але для виховання таких улюбленців господар повинен мати сталеву волю. Тварина має повністю слухатися власника, це допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Цей охоронець господаря точно не підходить для собаководів-початківців, але з правильним дресируванням людина зможе отримати дуже сильного та відданого чотирилапого друга.

Варто зазначити, що американські бульдоги досить погано відносяться до інших домашніх тварин. Виключення можуть становити тільки ті улюбленці, з якими собака виріс.

Бассет-хаунд

Бассет-хаунд ‒ це гонча порода собак, яка відрізняється дуже короткими лапами та довгими вухами. Маючи доволі кумедний зовнішній вигляд, улюбленці часто стають героями різноманітних мультфільмів, в яких вони грають трохи незграбних, але завжди дуже відданих собак.

Представникам цієї породи для проживання не потрібно багато місця, тому вважається, що їх можна заводити у квартирі. Але такий собака дуже голосно гавкає. Його завивання точно не сподобаються вашим сусідам.

На перший погляд здається, що бассет ‒ це не дуже активний собака. Такий міф з’явився через те, що тварина полюбляє м’які лежаки, але водночас вона ніколи не відмовиться від прогулянки на свіжому повітрі.

Бордер-колі

Якщо головною характеристикою вашого майбутнього чотирилапого друга має бути високий інтелект, обов’язково потрібно звернути увагу на бордер-колі. Це найрозумніший собака у світі, який з давніх-давен (а саме з XVI століття) використовувався людьми як помічник пастуха.

Бордер-колі дуже вірний господареві. Також тварина непогано уживається з іншими домашніми улюбленцями, але тільки у ролі їхнього лідера та покровителя. Такий собака не підходить для квартир. Йому потрібен великий простір, де можна витрачати, здавалося б, нескінченний запас енергії. Сидіти на ланцюгу та у вольєрі вони також не люблять.

Бультер’єр

Ця порода собак має певну репутацію через характерний зовнішній вигляд, а саме дуже велику та сильну щелепу. Натомість при правильному дресируванні бультер’єр ‒ це енергійний та добрий компаньйон. Але він не дуже добре підходить для співіснування з іншими домашніми тваринами через домінантність та схильність до конкуренції.

Такий собака точно не підходить для лінивих господарів. Йому потрібні регулярні та великі фізичні навантаження, під час яких бультер’єр міг би виплеснути власну енергію.

Попри досить активний характер, собака чудово комунікує з дітьми, але за їх активними іграми потрібно постійно спостерігати. Грейхаунд

Грейхаунд ‒ це дуже доброзичливий собака із Великобританії, який раніше використовувався на полюванні. Вважається, що це найшвидша порода у світі, тому вона часто бере участь у різноманітних перегонах.

Це досить азартна тварина, яка дуже сильно полюбляє увагу та ігри. Водночас самці у цьому плані проявляють себе активніше. Вони довго дорослішають у порівнянні з самками, та до пізнього віку потребують особливого ставлення.

За породою доглядати нескладно. Грейхаунди не линяють, а також полюбляють різноманітну їжу. Але дресирування таких тварин надзвичайно складне, адже до великого рівня активності додається слабка концентрація.

Лабрадор-ретривер

Наразі лабрадор-ретривер ‒ це одна із найпопулярніших порід у світі. Цей улюбленець не дарма вважається ідеальним кандидатом для сім’ї. Представники породи чудово виконують роль “няньки”, завжди підтримують різноманітні ігри та забави.

Раніше лабрадор-ретривер використовувався як мисливський собака, але наразі через високий інтелект тварини часто застосовуються у роботі різних спецслужб. Доглядати за такою породою досить просто. Її представників можна тримати у квартирі, але у такому випадку потрібно подбати про щоденні активні навантаження у вигляді ігор та тривалих прогулянок. Це допоможе попередити ожиріння.

Пойнтер

Якщо вам потрібен спокійний та слухняний собака, зверніть увагу на англійського пойнтера. Попри те, що це мисливська порода, яка на полюванні відрізняється неабияким азартом, пойнтер чудово контактує з іншими тваринами та зовсім не проявляє агресію.

Незвична назва собак пов’язана з характерною стійкою під час полюванні. Тіло видовжується, а голова сильно висувається вперед, що робить тварину схожою на дороговказ. Саме тому заводчики назвали породу “пойнтер”, що у перекладі з англійської мови означає “стрілка”.

Собака майже не потребує особливого догляду завдяки короткій шерсті, але під час прогулянок на свіжому повітрі потрібно слідкувати, аби улюбленець не поранився гілкою чи шипами. Різеншнауцер

Різеншнауцер ‒ це робочий собака, який був виведений на півдні Німеччини. Через високий інтелект і здатність засвоювати навіть найскладніші команди, ця порода часто використовується рятувальниками та спецслужбами. Також вона відрізняється чудовими охоронними якостями.

Новачку заводити різеншнауцера не варто. Це дуже сміливий собака, але він відрізняється домінантністю, тому з улюбленцем треба бути досить суворим. Такий сильний та незалежний характер відлякує багатьох заводчиків, але якщо ви впевнені у власних силах та хочете отримати вірного чотирилапого друга, з яким завжди буде цікаво, різеншнауцер стане чудовим вибором.

Сибірський хаскі

У світі залишилось небагато порід собак, які ведуть свій родовід із сивої давнини, коли шлях людей тільки-но з ними перетнувся. Сибірський хаскі відноситься саме до подібних собак. Цей дуже впертий та енергійний компаньйон підійде тільки для активного господаря, який не полюбляє сидіти вдома.

Хаскі чудово ладнають з іншими собаками, але вони дуже полюбляють активні ігри, що може стати неприємним сюрпризом для інших, більш спокійних домашніх улюбленців. Також сибіряки відрізняються міцним здоров’ям. Не існує особливих генетичних проблем, які проявляються у цих тварин з віком.

Чау-чау

Чау-чау ‒ собака з цікавою зовнішністю, яка була виведена у Китаї. Попри те, що улюбленець нагадує м’яку іграшку, під товстим шаром шерсті криється володар дуже домінантного та незалежного характеру. Тварина спокійна, але вперта, тому для собаковода-новичка це може стати серйозним викликом.

Чау-чау відрізняються високим інтелектом, що підтверджено багатьма профільними дослідженнями. Часто вони розуміють, що хочуть від них господарі, але просто не бачать потреби це робити. Ці собаки відрізняються чистоплотністю, а також рідко подають голос, тому з ними можна комфортно проживати у квартирі.