Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Два коти сидять на софі з червоними подушками

Як обрати ім’я для кота

Читати 5 хв

Вибір імені для домашнього улюбленця ‒ це задача, з якою у господарів часто виникають проблеми. У деяких сім’ях це стає приводом для активних суперечок.

Вибір імені ‒ це не той процес, з яким потрібно поспішати. Ви можете почекати кілька тижнів, щоб більше дізнатись про характер улюбленця. Але надто довго затягувати з цим також не потрібно, адже коту потім буде важко звикнути до нової клички.

Не потрібно також обирати надто довге ім’я. Потім все одно доведеться його скорочувати, бо улюбленець не буде на нього реагувати. Та й вимовляти довгі слова, гукаючи свого кота на кухню, надто складно. Краще підібрати ім’я з 2-3 складів. Ще одним секретом є використання свистячих літер в імені.

Як назвати кота хлопчика

Імена для котів хлопчиків можуть бути дуже різноманітними. Найкраще звернути увагу на його характер та підібрати саме ту кличку, яка буде ідеально описувати індивідуальність тварини. Всього лише кілька днів вистачить для того, щоби визначити вподобання тварини й звузити вибір до кількох варіантів.

Звісно, можна вибрати одне з класичних імен, таких як Мурзік, Пушок, Сніжок тощо. Але багато хто з господарів не хоче аби як називати домашнього улюбленця. Наприклад, замість того ж Сніжка можна використати ім’я Міст. Слово коротке, а з англійської воно переводиться як туман. До того ж в ньому присутня свистяча буква.

Непоганою кличкою для кота буде ім’я персонажа з улюбленої книги або фільму. Або навіть історичної постаті. Саме тому зараз частіше зустрінеш чотирилапих друзів, яких звуть: Цезар, Фродо, Атос чи Цирі.Також кличкою може стати слово, яке описуватиме характер кота: Енгрі, Нарцис, Пірат або Роккі.

Як назвати кота дівчинку

Імена для кішок ‒ це також предмет для дискусій. Господарі часто називають їх за кількома очевидними причинами. По-перше, це характер. Наприклад, якщо кішечка відрізняється лагідною, ніжною поведінкою, то Бусинкою (Буся) або Фіалкою.

Доволі часто використовуються назви географічних регіонів, але вибирати їх потрібно уважно, адже Валенсія досить легко перетвориться на Валю, а Галиція ‒ на Галю. Те саме стосується й імен історичних особистостей. Так, Клеопатра дуже часто стає Кльопою, адже постійно вимовляти таке довге ім’я не дуже комфортно.

Якщо ви шукаєте імена для котів дівчат, то ще одним популярним варіантом є назви квітів:

  • Жозефіна (Жося);
  • Альстромерія (Аля);
  • Роза;
  • Тюльпана (Тюльпіана) і т.д.

Популярні імена для котів

Багато господарів вирішують сильно не напружуватися щодо того, як назвати кошенят. Достатньо просто передивитись перелік популярних кличок для чотирилапих друзів та підібрати той варіант, який сподобається найпершим.

До найбільш популярних імен для котів належать: Барс, Мурзик, Барбос, Аватар, Грей, Денді, Живчик, Пончик, Джек, Нарцис, Сімба, Пако, Пауль, Руфус, Кузя, Том, Лакі, Кекс, та багато інших.

Якщо ж говорити про найпоширеніші імена для кішки, то до них варто віднести: Буся, Мурка, Сімка, Ася, Жужа, Аліса, Соня, Боня, Джесі, Анфіса, Бася, Аврора, Ніка та Адель.

Кількість популярних імен для домашніх котів дуже велика, адже у світі їх нараховується більше ніж 600 мільйонів. Саме тому найкраще завчасно вибрати, на честь чого чи кого буде названий кіт. Причинами для цього найчастіше стають:

  • особливості забарвлення та зовнішнього вигляду (наприклад, однооких котів називають Кузя, на честь Кутузова, Пірат, Джек, Роджер, Ром тощо);
  • особливості поведінки ‒ Турбо, Лакі, Стронг, Еджейл, Лев, Нарцис;
  • на честь історичних персонажів, природних явищ чи богів ‒ Зевс, Цезар, Клеопатра, Альф, Матильда, Діана;
  • на честь персонажів з популярної культури ‒ Брітні, Геральт, Тор, Марвел, Дісі, Гендальф.

Прикольні імена для котів

Багато людей, які вирішують завести нового чотирилапого друга, бажають віддзеркалити в коті власну індивідуальність. Тому підбирають незвичайні та цікаві імена для котів, які обов’язково привертають увагу.

Доволі часто для цього використовують різноманітні продукти харчування. Саме тому клички на кшталт: Цукерка, Пончик, Борщ, Спрайт, Лаваш користуються досить великою популярністю.

Забобонні люди вірять в удачу, яку приносять маленькі пухнастики. Саме тому імена котам підбираються таким чином, щоб приносити щастя своїм господарям. Ця причина спричинила появу таких кличок, як: Бакс, Доллар, Діамант, Шах, Рубін, Сапфір. Якщо ж вам потрібна вдача не в грошах, а в стосунках з іншими людьми, то підійдуть такі клички: Ласка, Забава, Венера, Афродіта, Гармонія тощо. Але не слід забувати, що це всього лише прикольні котячі імена, тому очікувати якоїсь практичної дії від них не варто.

Імена в залежності від забарвлення кота

Кличка кота у залежності від забарвлення ‒ це один із найпростіших способів придумати ім’я для домашнього улюбленця. Можливо такі імена трохи банальні, але вони однозначно будуть підходити для чотирилапого друга.

У залежності від культури чорні коти завжди приносили або вдачу, або невдачу. Але все одно залишається той факт, що чорні муркотуни завжди вважалися пов’язаними з різними потойбічними силами. Отже, для чорних котів підходять такі клички: Блек, Найт, Дарк, Чорник, Афро, Вуглик, Люкс, Містик, Роккі, Марс, Фараон, Мурк, Глум, Вітч.

Вважається, що для чорної кішки чудово підходить ім’я Багіра, але в оригіналі повісті Кіплінга ця чорна пантера ‒ самець. Тому Багіра (що в перекладі з Гінді означає «леопард») ‒ чудове ім’я саме для кота.

Імена для сірих котів часто асоціюються з різноманітними природними явищами. Також їх доволі часто називають на честь різноманітних металів і персонажів, які асоціюються з сірим кольором. Тому до найпоширеніших імен відносяться: Грей, Міст, Сільвер, Смокі, Димок, Попіл, Вуглинка або Вуглець, Аш, Гендальф, Грифон, Вітер чи Вінд.

Якщо говорити про імена для білих котів, то тут вибір також дуже великий. До найпоширеніших кличок належать варіанти, які прямо пов’язані з забарвленням: Вайт, Сноу, Хмарка, Сніжок, Пушинка, Бланш, Білик, Кефірчик, Асія, Агата, Зефірка та багато інших.

Імена для рижих котів також відрізняються індивідуальністю. До найпоширеніших варіантів належать: Ред, Джинжер, Пончик, Оранж, Роко, Чон, Акіко, Лев, Вогник, Іскра, Цукат, Сімба, Леопольд або просто Лео, Муфаса, Шерхан, Геліос, Голд тощо.

Імена в залежності від породи котів

У світі існує безліч різноманітних порід котів. Саме тому перераховувати варіанти для кожного з них немає сенсу, адже це займе надто багато часу. Однак варто згадати чудові приклади кличок для популярних нині порід.

Імена для котів британців ‒ це не дуже складна задача. Адже культура дуже різноманітна, що значно полегшує вибір. До найбільш популярних варіантів кличок відносяться: Дрейк, Єлизавета, Роллс, Ґаель та багато інших. Оскільки більшість британців сіро-блакитного кольору, також підійдуть такі клички, як: Сапфір, Міст, Енігма, Скай, Блю тощо.

Якщо вас цікавить, як назвати сіамського кота, то тут існує безліч різноманітних варіантів, пов’язаних з унікальним забарвленням тварини: Бренді, Какао, Шокко, Мілкі, Баунті, Топаз, Перл, Сіама, Пастель та інші.

Пам’ятайте, що передумати з кличкою кота дуже складно, якщо він до неї вже звик. Тому вибирайте ім’я для улюбленця відповідально, щоб тварина чудово його розуміла, а вам було легко його вимовляти.