Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Цуценя розриває подушку.

Як відучити цуценя кусатися

Читати 9 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Отже, у вашій родині з'явилося цуценя! Домашній улюбленець здається надзвичайно милим, тому вам, можливо, навіть не спадало на думку, що він може кусатися.

Легенький укус цуценяти – цілком нормальне явище, проте деякі власники здивовані, що їхній домашній улюбленець так часто цим зловживає. Є багато про що забувають ті, хто раніше ніколи не мали справи з собаками. У цій статті ми дізнаємося, чому цуценята кусаються і як відучити цуценя кусатися.

Чому цуценята кусаються?

Наявність гострих зубів та бажання все кусати можна пояснити природою. Собаки використовують це, щоб вивчати світ. Але кусання для них й дечим іншим. Перебуваючи у зграї, вони граються з тваринами, що передбачає м'яке покусування одне одного.

Якщо цуценя надто сильно вкусить рідного брата чи матір, вони голосно заскиглять, що неприємно вразить цуценя і змусить його ослабити хватку. Наступного разу укус виявиться м'якшим, тому що домашній улюбленець засвоїть минулий урок. Це називається «стримання укусу», і це важлива частина виховання цуценяти.

Якщо ваш собака подорослішав, але так і не навчився «стримувати укус», є ймовірність, що з великими зубами кусання виявиться небезпечним, адже він не контролюватиме свою поведінку. На щастя, природа подбала про те, щоб укуси цуценяти не змогли завдати серйозної шкоди (хоча іноді вони бувають і до крові), поки ви не навчите цуценя не кусатися.

Що робити, якщо цуценя кусається?

  • Скористайтеся силою свого голосу. Якщо домашній улюбленець гризе те, що йому не можна гризти, скажіть «ні» суворим низьким голосом. Це продемонструє ваш авторитет і дасть цуценяті уявлення про те, що правильно, а що ні.
  • Повторюйте поведінку собак. Коли цуценята граються між собою, вони використовують свої роти для тактильного контакту. Але через необережність легкий доторк може перетворитися на болючий укус, і тоді домашній улюбленець почує скиглення іншої тварини і послабить хватку. Якщо цуценя вас вкусило, ви також можете імітувати реакцію собаки. Це допоможе йому зрозуміти, що така поведінка неприйнятна. Наприклад, домашній улюбленець занадто сильно вхопив вас за палець або руку. Удайте, ніби рука обм'якла та імітуйте звук, який ви зазвичай чуєте від собаки. Дуже важливо не прибирати руку, і на це є дві причини. По-перше, різкий рух може спровокувати інстинкт переслідування, і замість того, щоб відпустити, тварина ще сильніше триматиме руку. По-друге, якщо ви надто тягтимете, то можете пошкодити зуби цуценяті, що призведе до дискомфорту і серйозніших проблем.
  • Подаруйте іграшку. Якщо ви ніяк не можете навчити цуценя не кусати, використовуйте іграшку. Щоразу коли домашній улюбленець намагатиметься вас вкусити, обережно приберіть свою руку і дайте йому спеціальну іграшку для розгризання.
  • Придбайте засіб для стримування укусів. На ринку є безліч продуктів, розроблених та призначених для запобігання облизуванню та розгризанню собакою речей. Додаючи засіб на предмети, щоб вони мали поганий смак, ви створюєте у тварини стійку асоціацію між ароматом стримувального продукту і неприємним смаком. Таким чином, відчуваючи запах засобу, собака навряд чи спробує щось гризти. Для того, щоб привчити до цього, можете використовувати шматочок тканини або ватку. Капніть трохи речовини, дайте цуценяті відчути запах, а потім лизнути. Через неприємний смак собака має негайно виплюнути засіб; він також знатиме, що предмети, які так пахнуть, також мають неприємний смак.
  • Захистіть свої ноги. Це може здатися надскладним завданням, якщо собака любить кусати вас за ноги під час ігор. Щоб запобігти цьому, завжди тримайте іграшку в кишені та відволікайте його нею, коли він намагатиметься вас вкусити. Хваліть цуценя за кусання іграшки – так домашній улюбленець знатиме, що вчиняє добре. Загалом, це той самий принцип, що і при вивченні команди «Сидіти».

Кусання для цуценят до шести місяців – звична справа. Однак якщо кусання не припинилося у дорослішому віці, це може спричинити суттєві неприємності. Саме тому починати виправляти поведінку домашнього улюбленця потрібно якомога раніше. Користуючись цими порадами, щоб привчити цуценя кусати не надто сильно, ви зможете запобігти поганому поводженню тварини в майбутньому.

Якщо вам важко змусити домашнього улюбленця припинити кусатися, зверніться по допомогу до дресирувальника або проконсультуйтеся з ветеринаром. Можливо, у тому, чому цуценя так часто і сильно кусається, є якась причина.