Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
кошеня в лотку

Як привчити кота до лотка: основні правила

Читати 5 хв

Якщо ви запланували появу домашнього улюбленця у вашому домі, потрібно відразу подбати не тільки про якісне харчування, яке буде враховувати потреби маленького організму, але і про забезпечення комфортних умов для гігієни. У цій статті ви зможете ознайомитися з основними порадами та особливостями, які допоможуть привчити кота до лотка.

Коли потрібно привчати кота до лотка

Охайність котів закладена в них природою. Малі кошенята готові витрачати чимало часу на те, щоб ретельно вилизати кожну ділянку свого тіла. Що стосується походів до туалету, тут справа дещо інша. Кішки ‒ це тварини з великою кількістю звичок. Саме тому деякі з них, наприклад, походи в лоток, потрібно формувати з найменшого віку.

Особливості кошенят полягають у тому, що приблизно у віці 2-х тижнів настає період, який значною мірою формує характер та звички тварини. Саме в цей час варто придбати спеціальний лоток, наповнювач та вибрати відповідне місце, де б кошеня могло задовольнити одну зі своїх природних потреб. У цьому віці мозок котів працює з максимальною інтенсивністю, засвоюючи великий обсяг інформації. Такий період мозкової активності триває приблизно 5 тижнів.

Процес привчання кота до лотка

Отже, з ідеальним віком кошеняти визначилися. Тепер потрібно звернути увагу на інші аспекти, які допоможуть правильно організувати котячий туалет. Оптимальний процес привчання складається з таких основних дій:

  1. Вибір місця для лотка. Дуже важливий чинник, який не можна ігнорувати. Лоток потрібно розмістити у затишному місці, яке розташоване трохи далі від сторонніх очей. Звісно, найкращим місцем для цього є ванна. Але у кошеняти може виявитися своя думка на цей рахунок. Якщо малеча хоче ходити до туалету в інших кімнатах, то ви можете поставити лоток там, а потім потрохи пересувати його у потрібному напрямку.
  2. Обмежте пересування тварини по квартирі або приватному будинку. На деякий час можете закрити його у ванній кімнаті або іншому приміщенні, де ви вирішили розмістити котячий лоток. Якщо ви постійно знаходитеся вдома, уважно слідкуйте за улюбленцем. У разі, коли він починає крутитися та шукати місце для туалету, відразу перемістіть його у лоток. Тварина сама зрозуміє, що робити.
  3. Ще Павлов визначив, що для формування умовного рефлексу потрібне позитивне підкріплення. Саме тому приймання їжі після того, як кошеня сходило до туалету, є чудовим варіантом, щоб закріпити цю звичку.
  4. Ви можете додатково продемонструвати коту, яким чином користуватися лотком. Звичайно не на власному прикладі. Просто покладіть тварину у лоток та почніть загрібати наповнювач. Роботи це потрібно, коли кошеня хоче у туалет, в іншому разі воно може сприйняти це за гру.

Чому не виходить привчити кота до лотка

Є кілька основних причин, які заважають привчити кота до лотка. Загалом це неприємні незручності, які змушують тварину почуватися некомфортно. Подібні психологічні проблеми котів найчастіше полягають у:

● Запаху ‒ різкі аромати хімічних засобів для чищення, парфумів, дезодорантів тощо збивають котів з пантелику, потрібно подбати, щоб лоток знаходився трохи далі від місць зберігання таких засобів.

● Наповнювачі ‒ сьогодні виробники пропонують відразу кілька різновидів наповнювачів, тому, якщо кошеня відмовляється ходити у лоток, можливо варто подбати про заміну наповнення для туалету. Наповнювач буває таких видів:

Один із найпопулярніших варіантів, він сприяє формуванню грудок та маскує запах.

Екологічно чистий та зручний наповнювач, під час використання подбайте про те, щоб у лотку не було надто гострих шматків.

Найдорожчий вид наповнювачів, що найкраще маскує запах, чудово абсорбує вологу, також відрізняється доволі економним використанням, однак потрібно простежити, щоб кошеня не почало випадково його їсти.

● Лотку ‒ це ще одна причина, яка може спричинити незручності для котів. Подбайте про те, щоб лоток був досить габаритним для кошеняти, але не з занадто високими бортами, які важко буде переступати маленькими лапками. Тварина дуже швидко росте, тому ви можете відразу купити лоток для дорослого кота.

Загальні рекомендації

Правильно підібране місце для туалету ‒ це запорука порозуміння улюбленця та його господаря. Якщо ви хочете, щоб ваш кіт відрізнявся охайністю, подбайте про те, щоб він міг задовольнити свою потребу комфортним чином. Для цього потрібно звернути увагу на такі рекомендації:

1. Не сваріть кота та не тикайте його в калюжу сечі. Така поведінка ні до чого не призведе, до того ж тварина почне менше вам довіряти.

2. Підтримуйте та хваліть кошеня після кожного вдалого використання лотка. Не обов’язково кожен раз готувати винагородження для котів. Іноді достатньо просто лагідного тону.

3. Якщо вас цікавить, як прибирати за котом, у цьому немає нічого складного. Старайтесь прибирати відразу після того, як кіт сходив у туалет. Якщо кошеня справило нужду в непотрібному місці, ретельно протріть калюжу паперовою серветкою. Не викидайте її, а покладіть у лоток. Запах підкаже тварині, що потрібно робити.

Охайність у котів ‒ це чеснота, яка високо цінується людьми. Але як і кожному іншому домашньому улюбленцю, кошенятам потрібна деяка допомога своїх господарів, щоб ходити до лотка в комфортному середовищі.