Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Грумінг для кошенят
Кошеня спить на ковдрі

Вага кошеня по місяцях: скільки має важити кошеня

Читати 5 хв

Поява нового пухнастика у домі ‒ це завжди дуже радісний момент. Втім, новий улюбленець потребує багато уваги вже з найменшого віку, якщо ви хочете, щоб його організм розвився згідно норм. Саме тому варто слідкувати за вагою кошеняти. Ця інформація також знадобиться для розрахунку розміру добового раціону, а також для визначення об’єму необхідних ліків.

На вагу новонародженого кошеняти впливають відразу декілька факторів, які потрібно враховувати при зважуванні:

  • кількість особин у виводку;
  • порода кішки ‒ наприклад, майн-кун або саванна відрізняються своїми великим габаритами;
  • стать ‒ самці найчастіше більші за самок;
  • характер отриманої у перші дні їжі;
  • стан здоров’я.

Скільки має важити новонароджене кошеня

Новонароджене кошеня важить від 70 до 170 грамів. Однак якщо з перших хвилин життя воно отримує достатню кількість материнського молока, вага тварини значно збільшується протягом короткого терміну.

На початку життя кошеня багато спить та харчується. Кількість разів харчування може досягати 15. Така активність у прийомах їжі спонукає до бурхливого розвитку організму, тіло кошеняти додає у вазі по 10 грамів на день.

Але результат може бути набагато меншим, якщо кошенят дуже багато у виводку. У такому випадку материнського молока може на всіх не вистачити, що зменшить темпи набору ваги.

Зазвичай на 10 день життя вага маленького пухнастика може становити від 200 грамів.

1 місяць

Після першого місяця життя кошенята потроху відходять від харчування виключно материнським молоком. Вони починають знайомитися з твердою їжею. Слід подбати, щоб удома були якісні корми з великою кількістю мікроелементів, які стануть основою для правильного розвитку організму.

Кошеня в 1 місяць також починають пити досить багато води, тому варто подбати про наявність рідини у мисці. Вага тварини стабілізується на рівні 500-700 грамів. Це відбувається через те, що організм перебудовується під новий раціон харчування. Зовсім скоро домашній улюбленець почне знову швидко збільшуватися у розмірах.

2 місяці

Кошеня у 2 місяці починає кардинально змінюватися у поведінці. Воно стає дуже допитливим і починає активно досліджувати світ навколо себе, а також гратися зі своїми братами та сестрами. У цей період стрімко розвиваються скелет і м’язові тканини. Раціон у цьому віці має відрізнятися наявністю великої кількості вітамінів і мінерального комплексу. Такі поживні речовини стануть основою для розвитку тіла тварини.

Вага кошеня знову починає активно збільшуватися. Щоденно тварина буде зростати, а наприкінці 2 місяця життя вага становитиме приблизно 1-1,5 кг.

3 місяці

Цей вік характеризується тим, що чотирилапий друг повністю перестає харчуватися материнським молоком. Починаючи з цього моменту формування раціону домашнього улюбленця цілком залежить від господаря, тому цим питанням не потрібно нехтувати. Варто остаточно визначитись з їжею, яку тварина буде отримувати наступні кілька місяців.

Харчування тільки заводськими кормами матиме свої переваги. Склад продукту розроблений кваліфікованими фахівцями у своїх галузях, тому організм тварини отримуватиме тільки потрібні поживні речовини, які допоможуть правильно сформувати тіло та зміцнити імунітет.

При правильних розмірах порцій кошеня в 3 місяці важить від 1,5 до 1,7 кг.

4 місяці

Кошеня в 4 місяці стає повністю незалежним від своєї матері. Переважно саме у цей період тварині знаходять нових господарів, і вона знайомиться зі своєю новою сім’єю.

У цей час кошеня вже має власні вподобання в їжі. Воно звикло до певного режиму харчування відповідним кормом. Якщо встановлений режим відповідає нормам, його варто зберегти.

Не потрібно панікувати, якщо на кілька днів тварина відмовиться від їжі при переїзді у нову сім’ю. Адже вона тільки буде звикати до незнайомців та до нового місця проживання. Вага тварини у цей період варіюється у межах 2-2,5 кг.

5 місяців

Кошеня в 5 місяців ‒ це вже досить впевнена у собі тварина, яка активно грається як з господарями, так і з іншими домашніми улюбленцями. На п'ятому місяці ритм життя кошеняти стабілізується та підлаштовується під людей. Тому вночі тварина починає більше спати. Майже всю їжу кошеня споживає у денний проміжок часу.

У цьому віці кіт починає набагато більше їсти, при цьому вага продовжує зростати з попередньою активність. Цей показник наближається або перевищує 3 кг, все залежить від породи тварини та особливостей раціону.

6 місяців

Кошеня в пів року починає набирати вагу значно повільніше. Шерсть та підшерстя тварини вже досить густі і розпочинається линька. Тому господарі мають подбати про регулярне вичісування домашнього улюбленця. Починається статеве дозрівання, яке відбуватиметься ще кілька місяців.

Фактично у цей період організм кошеняти майже повністю сформований, далі буде відбуватися невеликий набір ваги, який остаточно стабілізується у 2 роки й збережеться до похилого віку. Вага шестимісячного кота знаходиться у межах 2,5-4 кг.

7 місяців

Кошеня у такому віці вже досить важко відрізнити від дорослої тварини. Особливо, якщо представникам цієї породи притаманна густа шерсть. У цей час може настати статеве дозрівання, тому варто задуматися про стерилізацію або кастрацію, якщо ви не плануєте проводити в’язку у майбутньому.

Важить кошеня в 7 місяців майже так само, як і у шість. Водночас великі особини можуть переважати 4 кг, а представники таких порід, як мейн-кун або саванна, досягати навіть 6 кг.

8 місяців

Кошеня у 8 місяців вже вважається статево зрілим. Тварина ще харчується меншими порціями, ніж дорослі особини, яким вже виповнилося кілька років, але за зовнішнім виглядом їх вже можна сплутати.

Вага різних особин значно коливається, адже самки менші за самців. Ця різниця може перевищувати 1 кг.

9 місяців

Кошеня в 9 місяців ще недозріле для в’язки, попри досить дорослий зовнішній вигляд. Річ у тім, що попри стабілізацію ваги, в організмі ще відбувається бурхливий розвиток — він ще гормонально перебудовується.

У середньому вага тварини в цей час складає 3,5 кг, але все залежить від породи, статі та індивідуальних особливостей.

10 місяців

У цей вік тварина вже фактично перестає бути кошеням. Вага остаточно стабілізується і продовжує зростати вже у повільному темпі. Якщо ви завели виставкового домашнього улюбленця, то кошеня в 10 місяців може починати змагатися з іншими дорослими тваринами.

Залежно від породи та статі кошеня у 10 місяців може важити від 4 до 7 кг.

11 місяців

Кошеня в 11 місяців фактично повністю перестає зростати. У цей період можна потроху привчати тварину харчуватися кормом для дорослих котів, в якому значно менше калорій. Це дозволить тримати оптимальну вагу домашнього улюбленця протягом тривалого часу та попередить появу ожиріння.

Також скорочується кількість прийомів їжі. Якщо раніше тварина могла їсти близько 5-6 разів на день, то в 11 місяців можна сміливо годувати кота 2-3 рази.

Вага залишається у попередніх межах — від 4 кг.

12 місяців

Кошеня в 12 місяців ‒ це вже зовсім не кошеня, а дорослий і статево зрілий представник свого виду. До цього часу важливо провести вакцинацію, щоб захистити тварину від більшості розповсюджених хвороб і патологій.

12-місячний кіт все ще доволі стрункий, але з часом його тіло буде міцнішати. М’язова та жирова тканини потроху збільшуватимуться до 2,5 років. У цей період вага тварини значно коливається і залежить від індивідуальних особливостей та породи. Кіт середнього та великого розміру може важити від 4 до 7 кілограмів.