Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Alsatian in field

Чутлива травна система у собак і їхні харчові потреби

Читати 4 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Ваша собака із задоволенням їсть, розвивається, росте та отримує максимум від життя? 

Щоб домашні улюбленці були здоровими, дуже важливо, щоб їхня травна система працювала якнайкраще. Для деяких собак, які мають проблеми з травленням, це може означати пошук корму, спеціально розробленого для вирішення цієї проблеми. У цій статті ви дізнаєтесь про травну систему собак, щоб вибрати правильний корм для собак із чутливим травленням.

Чому здорове травлення настільки важливе?

Травна система діє як захист вашої собаки 24/7, тому що 70% імунних клітин вашого улюбленця знаходяться тут, захищаючи його організм від токсинів і створюючи бар’єр між ним і шкідливими мікробами, присутніми в зовнішньому середовищі.

Травна система також відіграє вирішальну роль з поглинання поживних речовин з їжі, перетворення їх на енергію та видалення всього, що не перетравлюється.

Скільки часу триває травлення у собак?

Залежно від ряду факторів, травній системі собаки може знадобитися від 4 до 12 годин, щоб повністю перетравити їжу. Наприклад, собакам гігантських порід може знадобитися майже 2 доби, щоб перетравити їжу, тоді як меншим собакам і цуценятам знадобиться лише близько 4 годин.

Тип споживаної їжі також відіграє важливу роль у процесі, враховуючи, що більш рідкі продукти перетравлюються менше часу. Якщо ваш улюбленець демонструє ознаки чутливого шлунка і, здається, йому потрібно більше або менше часу, ніж зазвичай, щоб перетравити їжу, може бути достатнім лише годувати його правильним кормом для собак із чутливим травленням. Однак, хоча для благополуччя вашого улюбленця життєво важливо переконатися, що він дотримується здорової дієти, погане травлення може мати інші причини, які потребуватимуть іншого лікування.

Що викликає чутливе травлення у собак?

Будучи всеїдними, більшість собак можуть без проблем проковтнути будь-яку їжу. Однак, якщо ви підозрюєте, що ваш улюбленець може мати чутливий шлунок, однією з можливих причин може бути харчова алергія або непереносимість. Проста спроба харчування з елімінаційною дієтою (вилученням певних продуктів) допоможе вам точніше визначити причину.

Погана реакція на новий раціон також може бути причиною розладу шлунка. Щоразу, коли ви змінюєте раціон вашої собаки, найкраще робити це поступово, оскільки будь-які швидкі зміни можуть призвести до тимчасових розладів. Навіть якщо ви годуєте їх кормом для собак із чутливим травленням, вам все одно слід починати з поступової зміни корму.

Чутливий шлунок також можна пояснити генетичним складом вашої собаки. Це не рідкість, коли собаки успадковують захворювання від своїх батьків, хоча це, безсумнівно, дуже сумно. У цьому випадку цілком нормально, що у вашого улюбленця з’являться симптоми пізніше, тому не виключайте такої можливості та обов’язково проведіть тести, рекомендовані вашим ветеринаром.

Ще однією причиною може бути переїдання. Ми всі знаємо, що собаки є одними з найбільш нетерплячих тварин, коли справа доходить до їжі, тому вони, як правило, їдять дуже швидко та споживають більше, ніж потрібно. Поглинання великої кількості їжі за короткий проміжок часу часто призводить до розладу шлунка, оскільки це посилює вимоги до травної системи.

Нарешті, чутливість шлунка також може бути спровокована глистами або бактеріальними інфекціями. У цьому випадку ветеринар найкраще може оцінити ситуацію та порекомендувати лікування.

Ознаки чутливої травної системи собак

Якщо ви вважаєте, що у вашої собаки чутливе травлення, зверніть увагу на такі симптоми:

  • Її випорожнення часто м’які та погано сформовані. Періодична діарея, метеоризм або рідкі випорожнення є природною ознакою дисбалансу мікрофлори. Однак, коли ці симптоми виникають частіше, вони можуть свідчити про харчову непереносимість або алергію. Якщо ви занепокоєні, зверніться до ветеринара, щоб обстежити свого улюбленця.
  • Ще однією підказкою може бути блювання . Якщо це трапляється занадто часто, це точна ознака того, що проблема полягає не лише в тимчасовому розладі шлунка.

Як часто слід годувати собаку?

Як правило, у собак повинно бути два основних прийоми їжі на день: один вранці, а другий – приблизно через 12 годин, увечері. Добре відомий факт, що собаки можуть бути дуже нетерплячими, коли справа доходить до їжі, але ви можете не знати, що у їхньому шлунку можуть виникнути підвищена кислотність, якщо між прийомами їжі минає більше 12 годин.

Однак, залежно від вашого розпорядку, ви також можете вибрати режим, що включає сніданок, обід і вечерю. Звичайно, ви також можете годувати собак ласощами протягом дня, але будьте обережні, щоб не перестаратися — якими б милими не були їхні щенячі очі!

Створення розкладу харчування найкраще підходить для чутливого шлунка вашого улюбленця, тому незалежно від того, коли ви вирішите його годувати, переконайтеся, що ви дотримуєтеся розкладу. Таким чином вони також знатимуть, коли їм чекати їжі, і їх не буде нудити через розлад шлунка.

Який підібрати корм для собак із чутливим травленням?

Якщо ви вважаєте, що у вашої собаки чутливе травлення, зверніться за порадою до свого ветеринара. Він може порекомендувати перейти на корм, спеціально розроблений для підтримки здоров’я травлення, наприклад, PURINA® PRO PLAN® для дорослих собак із чутливим травленням.

Спеціально розроблений раціон PRO PLAN® для дорослих собак із чутливим травленням містить у своєму складі комплекс поживних речовин, які сприяють здоровому травленню Вашого улюбленця.

Дізнайтеся більше про PURINA® PRO PLAN® для дорослих собак із чутливим травленням тут.