Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Сумна сіра собака лежить на підлозі.

Допомога цуценятам з діареєю

Читати 4 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Діарея цуценят може стати досить неприємною ситуацією, особливо якщо ви вже почали привчати цуценя до його туалету, що знаходиться всереді дому. Це спричиняє не лише труднощі для вас, але і те, кожному власнику цуценяти важко спостерігати, як цуценя страждає. Також може бути складно розпізнати, коли діарея цуценяти є ознакою чогось серйозного, і коли проблему можна легко вирішити.

Ця стаття дає деяку інформацію про діарею цуценят, а також практичні поради щодо її лікування.

Що викликає діарею у цуценят?

Існує цілий ряд різних причин діареї у цуценят. Більшість цих причин не є дуже серйозними і їх можна легко вирішити, щоб зупинити страждання вашого цуценяти.

Стрес

Коли цуценя вперше з'являється в новому будинку, він, ймовірно, буде у стані стресу. Це відбувається тому, що він знаходиться в абсолютно новому середовищі і ще не розпізнає оточуючих. Протягом перших кількох днів перебування вашого цуценяти у новій домівці цей стрес повинен зникнути.

Новий раціон

Цуценя з діареєю може намагатися адаптуватися до нового раціону, яким ви почали його годувати. Важливо, щоб цуценя переходило з раціону для цуценят на раціон дял дорослих собак після одного року, але майте на увазі, що ця зміна в раціоні може викликати діарею, що є абсолютно нормальним явищем. Через кілька днів шлунок вашого цуценяти повинен звикнути до нового раціону, і діарея повинна припинитися. Якщо цього не трапилося, то поговоріть зі своїм ветеринарним лікарем про можливість зміни раціону.

Паразити

Молоді цуценята можуть легко заражатися на паразитів, які викликають діарею. Паразитів часто можна зустріти в брудному середовищі, тому майте це на увазі, вибираючи цуценя, перед тим, як забрати його додому. Паразити також можуть передаватися від матері до дитини, що є однією з причин, чому важливо побачити маму цуценяти перед покупкою. Якщо ви підозрюєте, що у цуценяти є Паразити, організуйте візит до ветеринарного лікаря.

Це лише деякі з найбільш поширених причин діареї. Є багато інших можливих причин, включаючи вірусні інфекції і зміну води.

Коли необхідно звернутися до ветеринарного лікаря, якщо у цуценяти почалася діарея?

Якщо у вашого цуценяти діарея, може бути непросто зрозуміти, чи необхідний вам візит до вереринарного лікаря. Проте існує безліч ознак, за якими необхідно слідкувати.

По-перше, перевірте, чи немає крові у випорожненнях. Кров у випорожненнях ніколи не буває хорошим знаком, і це те, що слід сприймати всерйоз. Якщо ви спостерагєте таку проблему, візьміть цуценя до ветеринарного лікаря якомога швидше.

Випорожнення чорні та забарвлені? Якщо це так, це може бути ознакою більш серйозної проблеми, оскільки це означає, що в кишечнику перетравлюється кров. Це може означати, що в тілі цуценяти відбувається один з типів внутрішньої кровотечі.

Інші ознаки, на які слід звертати увагу, це втрата апетиту і часта блювота.

Якщо у вашого цуценяти не було жодного з перерахованих вище симптомів, то, ймовірно, йому не потрібно відвідувати ветеринара (у випадку, якщо діарея не часта або триває не більше двох-трьох днів).

Як лікувати діарею у цуценят?

Першим і, можливо, найбільш ефективним методом лікування є щадна дієта протягом декількох днів. Ви повинні почати з годівлі невеликими порціями вареного білого рису. Якщо все йде добре, ви можете додати невелику кількість вареної курки в наступний прийом їжі. Ця дієта повинна допомогти налагодити роботу шлунку і протягом доби ви повинні побачити, як випорожнення вашого цуценяти повернуться до нормальної консистенції.

Якщо стан вашого цуценяти не повертається до нормального або, здається, навіть погіршується, ви повинні відвідати ветеринарного лікаря якомога швидше. Ваш ветеринарний лікар може порекомендувати різні ліки, які можуть допомогти вашому цуценяті.

Собакам, які часто страждають від діареї, може допомогти спеціально розроблений раціон.PURINA® PRO PLAN® для собак з чутливою системою травлення містить спеціальну комбінацію поживних речовин, що підтримують систему травлення. До них відносяться високозасвоювані інгредієнти (такі як яйце), які полегшують процес травлення, і бентоніт (природна глина), що сприяє хорошій якості випорожнень.

Ви можете дізнатися більше про раціон тут.