Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
собака стоїть на унітазі

Запор у собаки: усе, що вам потрібно знати

Читати 5 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Запор у собаки може турбувати багатьох. Переконайтеся, що ви знаєте його симптоми, і можете зробити все, щоб допомогти вашому собаці повернутися до нормального життя.

Під час щоденних обов'язків з прибирання калу, ви маєте швидко помітити, коли ваша собака відхиляється від свого звичайного графіка. Якщо ви виявили, що ваш собака не може випорожнитися понад 24 годин, це явна ознака того, що у собаки запор.

Симптоми запору у собак

Дізнаймось, які симптоми запору у собак, та на які слід звернути особливу увагу:

 • Напружений живіт.
 • Тверді, сухі, дрібні випорожнення.
 • Напруження (іноді власники можуть помилково сприймати як утруднене сечовипускання).
 • Відсутність апетиту (іноді).
 • Згорблена постава.

Які причини запору у собаки

Потенційні причини, чому у собаки запор, це: 

 • Зневоднення.
 • Недостатня або надмірна кількість клітковини в раціоні.
 • Ковтання трави.
 • Сидячий спосіб життя.
 • Проковтування шерсті.
 • Грижа.
 • Пухлини в ділянці малого таза.
 • Побічна дія деяких ліків.
 • Неврологічні розлади.
 • Чужорідне тіло (проковтування предмета, що спричиняє непрохідність шлунково-кишкового тракту - хоча ви, швидше за все, помітите інші клінічні ознаки, такі як відсутність апетиту або сильний дискомфорт у животі, перш ніж помітите закреп).

Якщо у вашого собаки регулярно виникають закрепи, поговоріть з ветеринаром, щоб з'ясувати, чи є можливість усунути основну причину.

Як лікувати запор у собаки

Ми рекомендуємо завжди консультуватися з ветеринаром щодо можливих рішень для полегшення страждань вашого песика.

 Але для полегшення симптомів в очікуванні візиту до ветеринара, ось кілька ідей щодо лікування запорів у собак, які ви можете спробувати:

 • Велика кількість води.
 • Фізичні вправи.
 • Графік годування

Переконайтеся, що ваш песик має доступ до свіжої води. Симптоми закрепу у собак можна полегшити, якщо ви подбаєте про те, щоб ваш улюбленець отримував достатню кількість рідини. Іноді може допомогти годування вологим кормом замість сухого.

Вибір корму для собак, які страждають на закрепи

Тип і профіль поживних речовин корму може мати значний вплив на лікування закрепів у собак. Зокрема, рівень клітковини в їжі може забезпечувати правильний рівень клітковини та допомогти нормалізувати перистальтику кишківника і полегшити запор. Однак годування занадто великою або занадто малою кількістю клітковини може стати причиною загострення закрепів, тому проконсультуйтеся з ветеринаром, і він зможе надати відповідну дієтичну пораду. Корекція дієти - одна з найважливіших стратегій лікування.

У ветеринарній клініці зможуть допомогти вашому песику повернутися до нормального стану. Спочатку буде проведено фізичний огляд, щоб визначити ступінь тяжкості закрепу у вашого собаки. Якщо для з'ясування діагнозу знадобляться додаткові дослідження, ветеринар може порекомендувати лабораторні аналізи, рентген або ендоскопію. (Ендоскопія передбачає введення трубки з маленькою відеокамерою в травний тракт собаки, щоб можна було побачити проблему). У деяких випадках може знадобитися взяття зразка кишківника або хірургічне втручання на черевній порожнині - все це звучить не надто приємно, але в кінцевому підсумку все це допоможе вашому улюбленцю.

Після ретельного обстеження вашого собаки ветеринар вирішить, як найкраще лікувати собачий закреп. Це може включати додавання клітковини до раціону, зміну дієти або проведення клізми. Також ветеринар може виписати пробіотики, проносні або пом'якшувальні засоби для використання вдома.

Чого слід уникати, коли у собаки запор

В інтернеті можна знайти багато хибних порад щодо домашніх засобів і методів лікування закрепів у собак. Важливо розуміти, що перед тим, як давати собаці будь-який засіб, ви завжди маєте проконсультуватися з ветеринаром.

 1. Клізми повинен ставити лише ветеринар, а не в домашніх умовах. Ризик травми або навіть токсичності є значним, тому дуже важливо, щоб цим процесом займалися професіонали.

 2. Оскільки багато собак не переносять лактозу, деякі люди стверджують, що молоко є хорошим домашнім засобом для лікування закрепів у собак, оскільки діє як проносне. Однак молоко може спричинити діарею, і давати його собаці не рекомендується, оскільки воно саме по собі може спричинити подальші проблеми зі здоров'ям.

 3. Проносні або пом'якшувальні засоби мають призначатися тільки ветеринаром. Ніколи не давайте собаці людські проносні засоби, які будуть занадто сильними для неї та можуть викликати ускладнення.

Собачий закреп може вражати багатьох улюбленців, але з ним можна впоратися за допомогою відповідного лікування. Йому також можна запобігти, тому переконайтеся, що ваш песик отримує достатньо води, має регулярні фізичні вправи та збалансований рівень клітковини в раціоні.