Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Історія кішок
Кіт із зеленими очима

5 причин, чому коти нявкають

Читати 5 хв

Причини, чому коти нявкають, такі ж цікаві, як і самі коти.

Як гордий власник кота, ви, мабуть, уже звикли до щоденного звукового супроводу з нявкання та муркотіння, яким ваш кіт ділиться з вами. Але чи знаєте ви, що коти спілкуються з іншими котами в основному за допомогою запахів, а котяче нявкання є мовою, призначеною лише для людей? Тобто коти нявкають не один на одного, лише на людей, а нявкання – це вивчена поведінка.Різні нявкання зазвичай означають різні речі, і незначна різниця в нявканні може означати, що ваша кішка звертається до вас із зовсім іншої причини!

Навіщо котам докладати зусиль, щоб спілкуватися з нами? Вони мають сказати щось важливе. Отже, якщо ваш кіт не перестає нявкати і вам потрібна допомога розшифрувати, що це означає, ось основні причини, чому коти нявкають.


Чому коти нявкають?

1. Щоб привітати вас

Якщо ви звикли до короткого нявкання, коли ви зачиняєте двері після повернення додому, вітаємо – ваш кіт справді помітив, що ви були відсутні. Ці швидкі нявкання — це спосіб вашого кота сказати «привіт» і «де ти був весь цей час». У відповідь очікується трохи ніжного погладжування та кілька теплих слів, перш ніж ваш котячий друг повернеться до своїх звичайних справ. Ах, яка радість бути власником кота!

2. Щоб привернути вашу увагу

Однією з причин, чому коти нявкають, є те, що вони можуть привернути вашу увагу, щоб пограти, погладитись або отримати ласощі. Отже, якщо ваша кішка постійно торкається вас, вимовляючи своє фірмове нявкання, швидше за все, ви потрібні, щоб отримати трохи старого доброго балування. Якщо вам цікаво, чому кіт продовжує нявкати, - він підказує, щоб ви дістали пакет із ласощами.

3. Щоб отримати їжу

Якщо ваш кіт не перестає нявкати в певний час, завжди варто перевірити миску з їжею. Якщо вона порожня, ви знаєте, чому ваш кіт нявкає! Однак не наповнюйте миску відразу – краще буде дочекатися, поки ваш кіт перестане нявкати, перш ніж діставати їжу. Інакше він дізнається, що може нявкати і нагодуватися, тому буде робити це частіше.

4. Сказати вам, що їм погано

На жаль, причину, чому коти нявкають, не завжди легко усунути, особливо якщо висота та частота голосу вашої кішки незвичні. Якщо ваша кішка нявкає вночі, можливо, вона намагається сказати, що щось не так. Насправді ваша киця може нявкати, просячи допомоги, через багато хвороб, від захворювань нирок до проблем із сечовивідними шляхами чи артритом. Якщо ви помітили щось незвичайне у звуках, які видає ваша кішка, завжди краще відвідати ветеринара, щоб виключити можливу хворобу. Однак майте на увазі, що може бути дуже важко прочитати мову тіла кота, і вони часто приховують ознаки болю, тому те, що вони не нявкають, не означає, що їм обов’язково комфортно!

Якщо ваша кішка вже не молода, стежте за поширеним винуватцем, який з’являється у старших котів, – синдромом когнітивної дисфункції. Деякі симптоми включають сплутаність свідомості та нявкання вночі, тому обов’язково обговоріть цю можливість з ветеринаром.

5. Для позначення стресу

Якщо ви помітили нявкання на додаток до звичайної розмови, яку ви очікуєте від свого котика, подумайте про будь-які можливі занепокоєння чи зміни в оточенні вашого кота. Новий будинок, нова домашня тварина чи нова дитина можуть викликати тривогу у свідомості вашого пухнастого компаньйона. Тож пам’ятайте про будь-які зміни та намагайтеся заспокоїти свого кота, пропонуючи йому більше уваги та приємного відпочинку.

Породи котів, які найчастіше нявкають

Усі коти нявкають до своїх господарів, але є певні породи, які більш схильні до «вокалізації» та люблять постійно базікати. Ось породи котів, які найчастіше нявкають:

Елегантний і витончений кіт, який також любить спілкуватися. Якщо у вас вже є сіамська кішка, ви, напевно, вже знаєте, що з цими милими кошенятами не буде миру й тиші. Ці коти можуть бути дуже гучними, але з ними надзвичайно весело спілкуватися, і вони одразу стануть частиною сім’ї.

Кішки породи мейн-кун відомі тим, що вони видають чудовий тихий звук. Вони дуже грайливі, доброзичливі та бурхливо нявкають, щоб ви знали, як їм подобається ваша компанія.

Емоційні та дуже енергійні бенгальські коти також відомі як дуже голосна порода. Їхній широкий словниковий запас скоро навчить вас здогадуватися, що саме намагається повідомити ваше кошеня.

Що робити, якщо кішка не перестає нявкати

Ось кілька правил, що можна і чого не можна робити з котами, які продовжують нявкати, коли ніщо не змушує їх зупинитися.

Не ігноруйте свого кота

Основна причина, чому коти нявкають, полягає в тому, що вони намагаються з вами спілкуватися. Це правда, що вони не завжди можуть сказати важливі речі, але на випадок, якщо це їхній сигнал SOS, зверніть увагу на інші ознаки, які супроводжують нявкання.

Ваш кіт може відчувати страждання чи біль і справді потребує вашої уваги, тому переконайтеся, що ви не списуєте нявкання як пусту балаканину, перш ніж виключити будь-які можливі причини, пов'язані зі здоров’ям чи самопочуттям.

Не карайте свого кота

У вас був довгий робочий день або ви зайняті приготуванням їжі, і останнє, що вам потрібно, це безперервне нявкання кішки. Але незважаючи на те, що нявкання може дратувати, найкраще зберігати спокій і не кричати чи карати кота. Це не тільки не зупиняє нявкання, але й може викликати у вашої кішки страх перед спробами розповісти вам про проблеми в майбутньому. Натомість перегляньте наведений вище список причин котячого нявкання та спробуйте визначити, що саме ваш кіт намагається сказати.

Позбудьтеся звички

Якщо невпинне нявкання — це козирна карта, яку ваш кіт розігрує, коли він голодний або просить трохи погратися, найкраще, що можна зробити, — це не підтримувати таку поведінку. Уникайте винагороджувати свого кота за те, що він просто нявкає до вас. Просто зачекайте, доки кіт закінчить свою промову, перш ніж дістати їжу чи його улюблену іграшку.

Відвідайте ветеринара

Якщо ваша кішка завжди була галасливою, то, ймовірно, немає про що турбуватися. Однак якщо котяче нявкання стає надмірним і незвичайним, це може бути ознакою якогось захворювання. Обов’язково відвідайте ветеринара та обговоріть будь-які незвичні симптоми чи поведінку.