Ваш улюбленець - наше натхнення.

Орієнтальна короткошерста

Орієнтальні кішки — середнього розміру, але важать більше, ніж здається на перший погляд. Їхнє тіло нагадує статуру сіамців: подовжене, худорляве з довгим, як батіг, хвостом і довгими тонкими лапами. Голова має трикутну форму, прямий профіль і великі широко посаджені вуха. Хутро орієнталів дуже коротке і щільно прилягає до тіла. Текстура хутра тонка і блискуча. Орієнтальні короткошерсті кішки можуть мати дуже різні варіанти забарвлення і малюнків на хутрі.

Важливо знати
  • Дуже активний та дотепний кіт
  • Соціальний та залежний кіт
  • Дуже галасливий кіт
  • Струнка й елегантна порода котів
  • Потрібен грумінг раз на тиждень
  • Негіпоалергенна порода
  • Потребує простору на вулиці
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Як і сіамські кішки, орієнтали дуже розумні та допитливі, тому їхню присутність неможливо не помітити. Вони полюбляють «говорити» зі своєю людиною-компаньйоном і очікують, що їм відповідатимуть. Вони хочуть бути частиною сім'ї та радіють таким іграм, як «принеси м'ячика», виготовленого з кульки зім'ятого паперу. Орієнтальним кішкам подобається, коли їх розважають і не лишають наодинці, тому, якщо ви цілий день на роботі, гарною ідеєю буде завести ще одного орієнтала.

Походження

Країна походження: Сполучені Штати Америки/Велика Британія

Насправді орієнтальні кішки — це сіамці з іншим забарвленням хутра й зеленими очима (за виключенням породи форінвайт (іноземна біла), яка має блакитні очі). За формою тіла й темпераментом вони повністю подібні до сіамців. Породу орієнталів вивели шляхом схрещення сіамських кішок з іншими породами з метою отримання нових варіантів забарвлення. Чорний сіамець існував досить довго, доки в 1950-х роках не було вжито значних зусиль для виведення нових варіантів забарвлення. Тому зараз чорний різновид відомий під назвою «чорна орієнтальна кішка». Наступна орієнтальна порода, яку вивели, була гавана, сіамська кішка шоколадного кольору (не плутати з гавана браун — це окрема американська порода). Відтоді селекційне розведення допомогло отримати багато нових варіантів забарвлення й малюнків на хутрі.

Здоров'я

Харчування

Грумінг

Найкращі породи кішок для дітей