Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Скільки сплять коти?
Кіт міцно спить на котячому дереві

Чи бачать коти сни?

Читати 5 хв

Здається, що наші коти проводять більшу частину свого життя уві сні, тому нам цілком доцільно запитати, чи сняться котам сни? Дізнайтеся, про що думає ваш кіт, коли він відпливає до країни снів.

Відомо, що кішки дуже полюбляють дрімати. Здається, вони проводять більшу частину свого життя уві сні, або згорнувшись у нас на колінах, або сховавшись у своєму улюбленому відокремленому місці. Ви можете здивуватися, дізнавшись, що вони сплять вдвічі більше, ніж люди, і в середньому витрачають на сон близько 15 годин на день, але для дуже втомлених котів це може легко досягати 24 годин.

Оскільки коти так багато часу проводять у відпочинку, розумно припустити, що вони бачать сни так само, як і ми. Але чи це правда? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чи сняться кішкам сни і що означає, коли ваша кішка смикається уві сні.
 

Коли виникають сни?

Для людей сни виникають під час фази швидкого сну, яка зазвичай починається через 90 хвилин після того, як ви засинаєте. У цей час у ваш мозок надходять сигнали, важливі для навчання та пам’яті, але деякі з цих сигналів є випадковими, і саме ці сигнали відповідають за сни. Коли ваш мозок намагається інтерпретувати ці сигнали та об’єднати їх разом, це призводить до того, що мозок створює свого роду історію – іншими словами, він створює сон.

Чи бачать коти сни?

Так, вважається, що кішки можуть бачити сни. Дослідження Мішеля Жуве в 1960-х роках показали, що коти також переживають фазу швидкого сну, тому дуже ймовірно, що вони потрапляють у країну снів так само, як і ми.

Жуве довів, що коти мають аналогічну низьку напругу електричної активності в мозку, мають тенденцію смикатися очима та мають розслаблений стан м’язів, що є характеристиками, пов’язаними зі швидким сном у людей. Хоча це не дає повної відповіді на питання про те, чи бачать коти сни, докази чітко свідчать про те, що під час сну в їх мозку щось відбувається.

Цікаво, що кількість швидкого сну, який переживає ваша кішка, зменшується, коли вони стають старшими, тому вважається, що кошенята набагато частіше бачать сни, ніж дорослі коти. Це також може бути пов’язано з тим, що кошенятам потрібно набагато більше дізнатися про навколишній світ, тому вони мають значну кількість інформації для обробки, і більше сигналів буде надсилатися в мозок.

 

Про що коти бачать сни?

За словами ветеринарного невролога Едріана Моррісона, коли коти відчувають фазу швидкого сну, вони схильні рухати головою, ніби стежать за чимось або щось спостерігають. Отже, цілком ймовірно, що коли наші пухнасті друзі дрімають калачиком, вони, ймовірно, мріють про свою улюблену розвагу – полювання.

Дослідження, проведені в США, також показали, що кішкам можуть снитися речі, які відбулися того дня або в далекому чи недалекому минулому, подібно до снів собак. Коти можуть бачити сни про те, як притискаються до вас на дивані, полюють на пташку чи мишу або можуть бачити сон про випадок, який стався з іншим котом чи собакою.

     

Чи сняться котам кошмари?

Хоча ймовірно, що коти можуть бачити сни, ми нічого не знаємо про те, чи можуть вони бачити погані сни чи кошмари. Однак неофіційні дані свідчать про те, що коти можуть прокидатися і виглядати наляканими, що вказує на поганий сон.

Згідно з Т. Дж. Бенкс, яка пише для Petful, ваша кішка, ймовірно, може мати кошмари. Бенкс писала, що іноді її кіт з притулку прокидався від глибокого сну з широко розплющеними очима і виглядав наляканим. Крім того, є й інші випадки, коли коти пережили травматичні події, видавали напружені звуки під час сну та раптово прокидалися й демонстрували помітні ознаки переляку.

Якщо ваша кішка також дуже хвилюється, коли вона не спить, прочитайте нашу статтю про те, як виявити та лікувати котячу тривогу.

 

Цикл сну кота

Коти мають два цикли сну: швидкий сон і глибокий сон.

1. Швидкий сон

Фаза швидкого сну – це час, коли коти, швидше за все, бачать сни. Вони демонструватимуть певну поведінку, наприклад писк і сіпання очей, вух і, можливо, навіть хвоста. Незважаючи на всі ці посмикування, вони також відчуватимуть втрату м’язового тонусу, відому як атонія.

2. Глибокий сон

Глибокий сон триває решту часу, поки ваша кішка спить. Це важливий етап, оскільки він відповідає за відновлення організму.

Важливо не будити кішку, коли вона спить, ви повинні дати їй відпочити якомога довше. Зазвичай доцільно надати їм затишні, відокремлені місця, щоб вони відчували себе достатньо безпечними, щоб увійти у фазу глибокого сну.

 

Чому кішки смикаються уві сні?

Іноді, коли ваша кішка спить, ви можете помітити, як вона смикається, потягується, хропе або навіть видає незвичайні пискливі звуки. Зазвичай це не викликає занепокоєння, оскільки всі ці рухи й звуки пов’язані зі швидким сном. Коли ваша кішка смикається уві сні, зазвичай це відбувається лише через сигнали, які надсилаються в її мозок під час фази «сновидіння».

Деякі люди стурбовані тим, що ці посмикування є різновидом нападу, але дуже малоймовірно, щоб вони виникли під час сну, і напад, як правило, супроводжується додатковими ознаками, такими як напруження всього тіла, млявість, втрата апетиту або блювота. Якщо у вашої кішки спостерігаються також ці симптоми, важливо якнайшвидше відвезти її до ветеринара.