Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
кіт у ветеринара

Захворювання сечовивідної системи кота

Читати 6 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Оцінка стану сечовивідної системи кота

Захворювання нижніх відділів сечовивідних шляхів у кота (ЗНВСШ) - це термін, що описує ряд станів, що мають вплив на сечовий міхур та уретру котів. ЗНВСШ є поширеним, важким та серйозним процесом – закупорення уретри може бути болісним та може навіть загрожувати життю, тому потрібно негайно звернутися до вашого ветеринарного лікаря, якщо ви помітили будь-які з нище перерахованих ознак:

  • Утруднене сечовипускання
  • Болісне сечовипускання (кіт голосно кричатиме перебуваючи у лотку)
  • Часте лизання області статевих органів
  • Кров у сечі
  • Відсутність сечі або мала її кількість після утрудненого сечовипускання
  • Можливе сечовипускання у невідповідному місці.

Що може спричинити ЗНВСШ

Можливі декілька різних причин, чому у котів виникають проблеми з сечовивідною системою, наприклад:

Ідіопатичний цистит: поширений стан, що викликає болісне запалення сечового міхура. Це призводить до потрапляння білків та крові у сечу, що може блокувати уретру у самців. Це ускладнення є небезпечним для життя.

Камені у сечовому міхурі: менш поширена проблема. Коти можуть страждати від декількох типів каменів сечового міхура (найбільш поширеними є струвіт та оксалат кальцію), що може привести до непрохідності уретри у самців.

Анатомічні аномалії: коти можуть народжуватися з аномалією нижніх відділів сечовивідних шляхів або вони можуть розвинутися після травми. Симптоми залежать від місця та типу аномалії.

Зараження сечовивідних шляхів бактеріями: непоширена причина у котів без інших проблем зі здоров’ям, таких, як діабет чи хвороба нирок.

Вік, вага та стрес: коти з надлишковою вагою чи старшого віку, а також коти, які перебувають під впливом стресу, можуть страждати від ускладнень роботи сечовивідної систем. Відомо, що ідіопатичний цистит ускладнюється з такими стресовими подіями, як переїзд, поява нових домашніх улюбленців у будинку чи навіть погана погода!

Діагноз

Ваш ветеринарний лікар повинен зробити декілька аналізів, щоб підтвердити конкретний діагноз. Може бути проведений аналіз крові, щоб виключити деякі основні проблеми. Аналіз сечі покаже, чи наявні запальні клітини, кров та солі в сечі, а також дасть оцінку концентрації сечі.

Лікування

Якщо ваш кіт страждає від заблокованності уретри, ваш ветеринарний лікар повинен діяти досить швидко. Сечовивідний катетер встановлюється, коли на кота почало діяти знеболюючі та заспоійливі препарати. Це усуне заблокованість для нормального функціонування сечовипускання.

Камені у сечовому міхурі можуть бути видаленими хірургічним втручанням, при цьому деякі види каменів потребують зміни раціону. У випадку бактеріальної інфекції Вашому коту можуть бути призначені антибіотики.

Ідіопатичний цистит є складним для лікування та, зазвичай, включає в себе комбінацію з препаратів для полегшення болі, зниження стресу та спеціальних ліків. Зміна раціону також може допомогти знизити концентрацію сечі.

Як ви можете допомогти

ЗНВСШ досить складно лікувати та вимагає багато терпіння. Можливо, вам варто подумати про наявність стресових факторів у повсякденному житті кота та яким чином можна їх зменшити. Також проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем, якщо Ви помітили певні зміни у поведінці кота. Ветеринарні лікарі можуть рекомендувати перейти на спеціалізований раціон PURINA® PRO PLAN® UR URINARY. Повнораціонний дієтичний корм для дорослих котів при патології нирок.