Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Кіт сидить на ліжку

Проблеми з нирками у котів: причини та лікування

Читати 6 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Розуміння можливих проблем з нирками котів

Для котів, як і для людей, нирки є важливим органом, що виконує велику кількість важливих функцій організму, включаючи:

  • Фільтрація крові та виведення токсичних речовин із організму;
  • Регулювання мінеральних речовин в організмі та артеріального тиску;
  • Вироблення життєво важливих гормонів.

Проблеми з нирками дуже поширені у котів, особливо в котів старшого віку, які зазвичай страждають від хронічної форми захворювання.

Різні типи захворювань нирок

Гостра ниркова недостатність – це раптова неможливість нирок належним чином функціонувати. Це може бути спричинено інфікуванням або потраплянням в організм токсинів. Інколи захворювання може бути виліковним, але не завжди.

Хронічна ниркова недостатність виникає протягом тривалого проміжку часу, від місяців до років. Причини можуть варіюватися від інфекцій до пухлин, але зазвичай причини невідомі. Діагноз хронічної ниркової недостатності є невиліковним. На щастя, існують методи лікування, які сповільнюють процес хвороби та допомогають послабити її симптоми.

Як розвивається хронічна ниркова недостатність

 

На початкових етапах розвитку цієї хвороби здорові ділянки нирок компенсують роботу пошкоджених ділянок, беручи на себе навантаження. Однак, коли хвороба починає прогресувати, більше ділянок стають недієздатними, а здорові ділянки не справляються з усією роботою. 

Коли це відбувається, ви можете Спостерігати симптоми ниркової недостатності у вашого кота.

Хронічна ниркова недостатність є прогресуючим розладом, багато котів старішають швидше через поступове погіршення роботи нирок. Зазвичай, можна впливати на стан нирок за допомогою регідратаційної терапії, спеціальної дієти та ліків, які допомагають уповільнити прогрес захворювання та допомагають вашому коту відчувати себе краще, незважаючи на його стан.

Симптоми, на які слід звернути увагу

Надмірне сечовипускання. Хвороба може вплинути на здатність утворення концентрованої сечі, що означає, що організм кота може виробляти велику кількість «розбавленої» сечі. Це змушує котів частіше пити, щоб замінити втрачену воду.

Поганий апетит та млявість. Це спричинено тим, що токсини, які зазвичай виводяться з організму із сечею, накопичуються в організмі. Це також може призвести до блювання та неприємного запаху з роту.

Діагностика у вашого ветеринарного лікаря

Завжди консультуйтеся з вашим ветеринарним лікарем, якщо ви підозрюєте, що у вашого кота може бути хронічна хвороба нирок. Ветеринарний лікар повинен перевірити аналізи сечі та крові кота. Якщо у вашого кота підтвердилася хвороба, лікування зазвичай включає контроль раціону чи лікування медикаментами (або обидва, в залежності від важкості хвороби).

Як дієта може допомогти?

Доведено, що спеціальний раціон допомагає послабленню симптомів та сповільненню прогресуванню хвороби. Таким чином, харчування зазвичай є важливим елементом при лікуванні хронічної хвороби нирок. Ваш ветеринарний лікар може рекомендувати перейти на спеціально розроблений раціон PURINA® PRO PLAN® NF RENAL FUNCTION.