Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Коти і котяча м'ята
Кіт лежить на руках у жінки

Чому коти муркочуть?

Читати 5 хв

Котяче мурчання – це ознака того, що вони щасливі, задоволені та почуваються спокійно, але чи це насправді так?

Ми всі знаємо, що коти виражають свої почуття муркотінням так само, як коли ми щасливі, ми посміхаємося, а собаки виляють хвостом. Проте коти, які муркочуть, не завжди щасливі, і існує багато таємниць навколо того, чому вони муркочуть і як видають цей містичний звук.

Попередні наукові дослідження показали, що коти муркочуть не лише тоді, коли вони щасливі, але й коли вони засмучені чи налякані. Муркотіння – це захисний механізм і спосіб зберегти спокій у стресових ситуаціях. Ви часто чутимете, як ваш кіт муркоче на ветеринарів, коли їх оглядають, але будьте обережні, щоб не прийняти це за щасливий звук! Більш імовірно, що ваша кішка буде муркотіти, щоб заспокоїтися, а не насолоджуватися оглядом.

Муркотіння – це не просто метод невербального спілкування. Вірте чи ні, коти також використовують його для самозаспокоєння та подолання болю. Мама-кішка муркоче під час пологів, щоб полегшити дискомфорт, і продовжить муркотіти після народження кошенят, щоб спрямувати їх до свого тіла для годування.

Оскільки кошенята народжуються сліпими та глухими, вібрації від матері є вирішальними для їхнього виживання, і лише у віці двох днів вони можуть почати спілкуватися зі своєю мамою та братами і сестрами, муркочучи у відповідь.

Як коти муркочуть?

Отже, ми знаємо, чому коти муркочуть, але як вони насправді видають такий захоплюючий звук? Дослідження показали, що м’язи вашої кішки виробляють звук, який відповідає за рух голосових зв’язок – і коли ваша кішка вдихає та видихає, повітря потрапляє на м’язи, що вібрують.

Це те, що змушує котів муркотіти, і оскільки сигнали в мозку вашої кішки створюють весь рух муркотіння, вчені вважають, що муркотіння є більше м’язовим посмикуванням, а не голосовим спілкуванням.

 

Як котяче муркотіння допомагає людям?

Відомий факт, що власники кішок знімають свій стрес не лише тому, що кішки милі і м’які для обіймів, а й завдяки тому, що їхнє муркотіння позитивно впливає на нас.

Власники котів мають на 40% менший ризик серцевого нападу, ніж ті, хто не є власниками котів, а артеріальний тиск знижується після спілкування з котами та їх тихого муркотіння. Найцікавіше, однак, те, що відоме як «зцілення через асоціації». Це здатність заспокоювати, втішати й виліковувати хвороби людей, просто перебуваючи поруч, і багато людей сказали, що можуть полегшити свою мігрень, просто лежачи поруч з котом, що муркоче.

 

Існує навіть старе ветеринарне прислів’я, яке досі повторюється: «Якщо ви помістите кота та купу зламаних кісток в одній кімнаті, кістки заживуть».

 

Цікаві факти про муркотіння котів

Котяче муркотіння вібрує на частоті 25-150 Гц, це та сама частота, яка сприяє фізичному зціленню, що збільшує щільність кісток.

Ймовірно, тому ваша кішка може стрибнути з дерева і нічого не відчути, коли приземлиться. Не всі коти можуть муркотіти, а заспокійлива вібрація властива лише домашнім і деяким диким котам.

Кішки, які муркочуть, не вміють ревіти, а коти, які ревуть, не вміють муркотіти! Це пов’язано з маленькою кісткою, яка знаходиться всередині голосових зв’язок, яка у ревучих кішок є гнучкою. Ця більш м’яка кістка дозволяє великим котам видавати глибокий ревучий звук, але у домашніх котів ця кістка повністю затверділа і допускає коливання повітря лише під час видиху та вдиху.

Сила переконання! Ви коли-небудь чули, як ваша кішка муркоче голосніше і відчайдушніше, коли вона голодна? Нещодавно дослідники виявили нове муркотіння під назвою «прохальне муркотіння», яке змінює звичайне муркотіння на більш гостре, «схоже на плач». Ця частота схожа на плач дитини, що викликає у нас інстинктивне бажання допомогти, а у випадку вашого голодного кота змушує нас поспішати за котячими ласощами!

Муркотливий кіт може бути щасливим, напруженим, голодним або задоволеним, але, дивлячись на його поведінку та відчуваючи настрій, ви зможете зрозуміти, що він намагається вам повідомити.

Тепер ви знатимете, до кого першим пригорнутися, коли вам погано і потрібно трохи уваги й турботи!