Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Собака протягує лапу жінці

Найвірніші породи собак

Читати 4 хв

З давніх-давен собаки цінувалися людьми завдяки різноманітним факторам, але основним завжди залишалася вірність своєму господарю. Якщо дбати за своїм чотирилапим другом та приділяти йому достатньо уваги, будь-який собака залюбки віддасть свою вірність людині. Але деякі породи особливо відрізняються саме цією якістю.

Німецька вівчарка

Ця порода собак є улюбленцем для величезної кількості людей. Це вірний та кмітливий пес, якого можна навчити складним трюкам і командам. Німецькі вівчарки часто потрапляють у всілякі рейтинги, як розумні та віддані собаки. Або як улюбленці, які чудово піддаються дресируванню, дружать з меншими тваринами та комунікують з дітьми.

Потрібно розуміти, що німецька вівчарка ‒ це службовий пес, який має допомагати людині, тому для нього постійно потрібно знаходити заняття. Порода широко використовується у рятувальних, військових і правоохоронних підрозділах, а також популярна як поводир. Також собака є чудовим охоронцем.

Він може не тільки підняти гучний лай, щоб попередити господаря, але й самотужки відлякати чужинця.

Акіта

Акіта ‒ це вірний товариш, який є однією з найдавніших порід собак у світі. Мабуть більшості людей відома зворушлива та драматична історія собаки Хатіко, який протягом 9 років чекав свого померлого господаря на залізничній станції.

Акіта-іну відрізняється своєю впертістю та незалежністю. Якщо вам потрібен на 100% слухняний пес, то краще відшукайте іншу породу. Але у разі, коли вам потрібен чотирилапий друг, який відрізняється своєю вірністю, то кращого собаку годі й шукати.

Золотистий ретривер

Якщо ви полюбляєте прогулянки на природі, а також хочете для себе собаку, який відданий господареві, то зверніть увагу на золотистого ретривера. Це чудовий друг для мисливця, тварина в минулому часто використовувалась дворянами та багатими купцями як соратник на полюванні. Високий інтелект собаки також добре цінується у побуті.

Ретривер готовий виконати будь-яке завдання від свого господаря. Також цей собака неймовірно лагідний до дітей, тому найчастіше представників цієї породи заводять сімейні люди.

Коллі

Шотландська вівчарка або Коллі ‒ це дуже розумна порода собак, яка відрізняється характерною довгою мордою. Наразі розводяться короткошерсті та довгошерсті коллі, але найвідомішим варіантом є саме пухнасті чотирилапі друзі. Своєю популярністю ця порода завдячує телесеріалу, який був актуальним кілька десятиріччя тому.

Шотландська вівчарка ‒ ідеальний пес для родини з дітьми. Представники породи допитливі, дружні та лагідні, але у разі потреби здатні захистити власних господарів. Коллі дуже активні, тому краще заводити їх сім’ям, які проживають у приватних будинках, у квартирах їм занадто тісно.

Сенбернар

З першого погляду здається, що сенбернар може бути агресивним. Адже цей собака дійсно відрізняється своїми величезними розмірами. Але насправді гігант добрий та вірний, а ще навіть трохи флегматичний.

Сенбернар вважається чудовим сімейним собакою. Він легко контактує з дітьми, часто бере шефство над меншими тваринами, у разі потреби їх захищає. Ця порода собак дресирується не дуже просто, але наполегливий господар може навчити сенбернара багатьом речам. Саме тому ці собаки використовуються як сторожі або рятівники.

Ротвейлер

Перш за все ротвейлер ‒ це захисник господаря. Це сильний та великий собака, якому потрібно дуже багато уваги. Зовнішній вигляд тварини спершу може налякати, представники породи відрізняються міцною та м’язистою тілобудовою.

Ротвейлер відданий пес, який готовий на все заради свого господаря. Дресирування цього собаки ‒ дуже важливий процес, адже при недостатній активності вони стають агресивнішими. Завдяки своїм якостям ротвейлери часто використовують як рятувальники або поводирі.

Різеншнауцер

Різеншнауцер ‒ це універсальна робоча порода собак. Вони були виведені на півдні Німеччини ще у XVII столітті, де використовувалися як охоронці, пастухи та слідопити. Це дійсно добрий помічник, якщо ви проживаєте в приватному будинку та завжди маєте чим зайнятися. Саме тому різеншнауцер часто використовується силовими та рятувальними спецпідрозділами.

Дресирувати породу досить легко. Собака кмітливий та допитливий, але водночас різеншнауцери мають свій неповторний характер.

Західносибірська лайка

Західносибірська лайка ‒ це відмінний компаньйон для будь-якого мисливця. Це й не дивно, адже попри те, що порода цілковито сформувалася тільки у 1920-ті, її предками були собаки із суворої тайги. Ці тварини швидко зрозуміли вигоду співпраці з людьми, натомість запропонувавши цілковиту відданість, кмітливість та витривалість ‒ якості, які цінуються мисливцями у будь-якому куточку світу.

Потрібно розуміти, що лайка ‒ це дуже соціалізований собака. Вона постійно потребує спілкування та погано переносить самотність. Тому її часто заводять у великих сім’ях, де з собакою завжди хтось зможе провести час.

Американський стаффордширський тер’єр

Амстаффорд ‒ це порода собак середнього розміру, але, попри свої габарити, улюбленець відрізняється великою відвагою та бійцівським характером. Американський стаффорд ‒ це сміливий захисник, який завжди готовий стати між господарем та агресором.

Порода відрізняється яскраво вираженою мускулатурою. При цьому собака прудкий та еластичний, він любить гратися та бігати. Але при правильному дресируванні ніколи не заграється, оскільки невід’ємною рисою характеру тварини є розсудливість. Дресирувати її досить складно, проте порода відрізняється кмітливістю та високим інтелектом, що не одразу помітно через загрозливий зовнішній вигляд.

Порода не потребує особливого догляду, її можна легко завести у квартирі.

Кане-корсо

З першого погляду на кане-корсо можна помітити природну велич та міць цієї тварини. Це й не дивно, адже предками породи є бійцівські собаки Давнього Риму, які колись розважали патриціїв на легендарному Колізеї.

Попри свій незалежний зовнішній вигляд, ця порода собак відрізняється спокійним норовом. Пес чудово комунікує з дітьми господаря, яких буде захищати до останнього подиху. Кане-корсо досить грайливі, але головною їх відмінністю є чудова здатність охороняти власну територію. Саме тому цю спокійну охоронну породу найчастіше заводять власники приватних будинків.