Ваш улюбленець - наше натхнення.
Орієнтальна біла кішка лежить на дерев'яній підлозі

10 порід котів з великими вухами

Читати 6 хв

 


Немає нічого милішого за котів з великими вухами. Зазвичай досить тендітні на вигляд, ці котики виглядають просто чарівно, коли мають вуха, схожі як у кажана. Вони відомі своєю тендітною зовнішністю з маленькими пальчиками на ногах, невеликим тілом і маленькими носиками. Але ніщо не робить їх більш милими, ніж контраст між цими елегантними рисами та великою парою вух!

Тому ми створили цей список з 10 найкращих порід котів з великими вухами - читайте далі, щоб дізнатися, хто потрапив до нього!

1. Абіссінська кішка

Абіссінська кішка - це велика і грайлива порода котів з великими вухами. Завдяки своїм великим, нахиленим вперед вухам, ці коти мають завжди насторожений вигляд, вражають своїм струнким тілом і красивою шерстю в клітинку. 

Цікаво, що попри свою назву та екзотичну зовнішність, абіссинська порода була виведена у Великобританії лордом Робертом Нейпіром, який привіз кота з Абіссінії під час військової експедиції та схрестив його з котами, поширеними у Великобританії. 

Як правило, це дуже дружелюбні породи котів, які завжди прагнуть пограти зі своїми господарями, тому вони ідеально підходять, якщо ви шукаєте доброзичливого кота з великими вухами!

2. Чаузі

Чаузі виглядають трохи дикувато, і на це є вагомі причини. Виведена через бажання створити "дику" на вигляд домашню кішку, заводчики фактично схрестили кішку з джунглів з домашньою, щоб створити чаузі. Наслідуючи своє дике коріння, це досить великі коти з високими, стоячими вухами, але вони дуже добрі за характером і люблять своїх батьків-людей. Вони мають характер, сповнений жаги до мандрів, можуть досить добре пристосуватися до прогулянок у повідку.

3. Корніш-рекс 

Корніш-рекс - це коти з великими вухами, що контрастують з їх витонченим тілом. Але нехай їх делікатна зовнішність не вводить вас в оману - вони зовсім не такі! Активні та надзвичайно грайливі, деякі коти корніш рекси навіть можуть бути навчені трюкам і залюбки грають в апорт. Їх дивна хвиляста шерсть, що походить з Корнуолла в 1950-х роках, надзвичайно м'яка на дотик, є результатом природної мутації.

4. Девон-рекс 

Девон-рекс відомий своєю схожою на ельфів зовнішністю з великими очима та низько посадженими великими вигнутими вухами, які здаються ще більшими через їх маленьку голову! До того ж вони мають дуже зухвалий характер і люблять розважати людей - тож вам ніколи не буде нудно з одним із цих чудових котиків.

Цікавий факт: як і корніш рекс, девон рекс також має кучеряву шерсть (у девон-рексів вона трохи рідша), що зумовлено рецесивним геном. Однак цей ген зовсім інший, і при схрещуванні цих двох порід кошенята матимуть пряму шерсть!

5. Сіамська кішка 

Сіамська кішка - це вражаюча кішка з великими вухами, найбільш відома своїм унікальним забарвленням і заворожуюче блакитними очима. Ще одна унікальна особливість - помітно великі та загострені вуха темного кольору (тип забарвлення називається "пойнт"). Коріння сіамської кішки, яка походить з Таїланду, невідоме, але вважається, що воно сягає глибини століть. Сьогодні це дуже контактні члени сім'ї, які люблять слідувати за своїми господарями та брати участь у всьому.

6. Орієнтальна кішка

Орієнтальна кішка - це, мабуть, одна з найвідоміших порід кішок з великими вухами! Елегантні на вигляд, з довгим і струнким тілом, глянцевою шерстю і головою трикутної форми, прикрашеною вухами в стилі Дамбо, вони зачаровують кожного, хто на них погляне. Порода була виведена в результаті прагнення селекціонерів отримати різні варіанти забарвлення сіамських котів, тому вони мають дуже схожі якості зі своїми родичами, будучи дуже голосними та люблячими!

7. Сфінкс

Ще одна порода котів з великими вухами — сфінкс - дуже незвичайна на вигляд кішка, і ми говоримо не лише про їхню безшерсту шерсть, а й про великі вуха! Відомі своєю майже "кажаноподібною" зовнішністю, ці унікальні на вигляд котики неймовірно ласкаві. 

Багато власників кажуть, що вони обожнюють обійми, і навіть повідомляють, що навіть залазять під ковдру, щоб подрімати з ними. Ця порода з'явилася в результаті схрещування великих вухатих рексів з безшерстими породами в 1970-х роках, і, як і їхні предки, вони мають чарівний і милий характер.

8. Саванна 

Саванна - це суміш домашньої кішки та сервала (дика африканська кішка з дуже великими вухами - щось від неї успадкувала і ця порода). Через участь дикої кішки в розведенні саванни, їх характеристики можуть сильно відрізнятися, залежно від того, скільки в них сервала. Їх розведення може варіюватися від F1, де один з батьків є сервалом, аж до F5, де пра-пра-пра-прабабуся і прадідусь є сервалом.

9. Балінезійська

Балінезійська - це порода кішок з великими вухами та довгою головою трикутної форми. Створені як довгошерста версія сіамської породи, вони мають схожу вражаючу зовнішність і такі ж балакучі, активні характери. Щобільше, вони люблять лазити та полюбляють високі місця, тому очікуйте, що вони вважатимуть ваш будинок спортзалом у джунглях і знайдуть їх на ваших книжкових полицях!

10. Яванська

Яванська порода балійців також може похвалитися такими ж великими вухами. Походячи від сіамської, колорпойнтської та балійської, вам може бути цікаво дізнатися, що насправді вони зовсім не з Яви, але їхня назва походить від того, що Ява є островом-побратимом Балі, тому її було обрано, щоб віддати данину поваги їхнім стосункам з балійцями.

Це наш список 10 найкращих котів з великими вухами!