Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.

Девон-рекс

Перше враження від породи девон-рекс — це єхидний вираз мордочки та хвиляста шерсть. Їхні щоки широкі, очі та вуха дуже великі та низько посаджені на голові. Коротке хутро має хвилясте остьове волосся, але переважно складається з пухового підшерстя. Шерсть породи девон-рекс має характерні «марсельські хвилі»: великі та маленькі, наче брижі, особливо на спині. Вібриси та брови також в'ються. Шерсть кішок породи девон-рекс може мати будь-яке забарвлення та малюнки.

Важливо знати
  • Дуже активний та дотепний кіт
  • Соціальний та залежний кіт
  • Мовчазний кіт
  • Струнка й елегантна порода котів
  • Потрібен грумінг раз на тиждень
  • Гіпоалергенна порода
  • Потребує простору на вулиці
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Котів породи девон-рекс радо описують як «малих терористів» і «мавп у котячій шкурі», бо вони так люблять пустувати — висіти на шторах і дертися по шпалерах! Ці коти — жваві екстраверти. У них є кілька «собачих» рис, наприклад, люблять приносити іграшки, що їм кидає людина, їх можна привчити до прогулянок на повідку з нашийником чи шлейкою. Вони дуже ніжні й віддані, ненавидять нудьгувати чи бути на самоті. Гості сім'ї можуть здивуватися, коли їх почне ґрунтовно вивчати девон-рекс — ці допитливі коти всюди пхають свого носа!

Походження

Країна походження: Англія (графство Девон)

Порода девон-рекс походить від кішки з кучерявою шерстю, яку знайшли в Девоні в 1960 році. Як і у породи корніш-рекс, хутро девонів зазнало впливу рецесивного гену, а щоб зберегти породу, потрібно було провести родинне спаровування. Проте ген кішок девон-рекс відрізняється від генів, що спричинили кучерявість хутра котів породи корніш-рекс. А в результаті схрещення девон-рексів з корніш-рексами народжуються кошенята з прямою шерстю. Напевно, ці дві мутації виникли незалежно одна від одної, не дивлячись на близьке географічне розташування графств Девон та Корнуолл. Через 10 років після відкриття цю породу визнали у Великій Британії.