Ваш улюбленець - наше натхнення.

Кіт Сфінкс

Головна відмінна риса сфінкса — це відсутність хутра! Але ці кішки не повністю лисі. Їхнє тіло вкрите ніжним пушком, нагадуючи шкірку персика. У них немає ані вібрисів, ані повік. За формою голови нагадує породу девон-рекс. Очі у формі лимона глибоко посаджені. Кістяк дуже тонкий, але м'язи добре розвинені, а груди бочкоподібної форми. Лапи довгі та худі та виглядають клишоного через те, що груди мають бочкоподібну форму. Хвіст довгий, звужується до кінчика і твердий на дотик. Вони теплі та м'які на дотик, тому їх деколи порівнюють із замшевою грілкою. Шкіра зморшкувата на голові, корпусі й лапах, але має бути пружною в інших місцях. Пігментація чітко виділяється на шкірі сфінксів. Можливі всі варіанти забарвлення й малюнків.

Важливо знати
  • Дуже активний та дотепний кіт
  • Соціальний та залежний кіт
  • Дуже галасливий кіт
  • Струнка й елегантна порода котів
  • Потрібен грумінг раз на тиждень
  • Гіпоалергенна порода
  • Домашній кіт
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Сфінкси досить товариські, пустотливі, люблять знаходитися в компанії людей та в центрі уваги. Ці кішки завжди зустрічають своїх господарів біля дверей і відразу починають «балакати». Вони надзвичайно розумні, грайливі та люблять обійми. Сфінкси — справжні чемпіони щодо муркотіння. Їм подобається спати разом з хазяїном під ковдрою. Температура їхнього тіла на градус чи два вища за звичайну для кішок температуру, тому, щоб компенсувати таку втрату тепла, у представників цієї породи вовчий апетит. Вони не мають належного захисту від негоди, і не слід залишати їх на холоді. Сфінкси не люблять сидіти на холодній підлозі, тому центральне опалення — ось запорука їхнього гарного настрою. Якщо сфінкс виходитиме на подвір'я в сонячну погоду, її бліду шкіру потрібно захищати від сонця.

Походження

Країна походження: Канада

Інші імена: Канадська безшерста кішка

Безшерсті кішки відомі людству з давніх-давен; говорять, що їх утримували ще ацтеки. Сфінкс — це перша порода, яку розводили спеціально через відсутність хутра. Програма розведення почалась у 1966 році в Онтаріо, Канада, коли в домашньої кішки народилося безшерсте кошеня чоловічої статі. Проте більшість сфінксів, що існують сьогодні, походять від безшерстих кошенят, знайдених у Торонто в 1978 році.

Здоров'я

Харчування

Грумінг

Найкращі породи кішок для дітей