ЯК РОЗВАЖИТИ СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОГРАТИСЯ?
ЯК РОЗВАЖИТИ СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОГРАТИСЯ?
ЯК РОЗВАЖИТИ СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОГРАТИСЯ?

ЯК РОЗВАЖИТИ СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОГРАТИСЯ?

ЯК РОЗВАЖИТИ СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОГРАТИСЯ?

Не всі собаки однаково енергійні. Колі, приміром, дуже активні. Так само цуценята більш енергійні, ніж дорослі тварини, і вони мають більшу потребу у розвагах.

Енергійні собаки обожнюють гратися. Це не обов’язково значить, що вони легко збуджуються, а отже – можуть поводитись непередбачувано. Це, радше, значить, що більшу частину свого часу вони мають бути чимось зайняті і давати вихід своїй енергії.

Як можна розважити надто енергійну собаку? У цій статті ми пропонуємо кілька способів, котрі допоможуть вам підтримувати вашого улюбленця у добрій фізичній та інтелектуальній формі.

Чому собаки бувають гіперактивними?

Чому деякі собаки мають більше енергії, ніж інші? Річ у тім, що різні породи виводили для різних цілей: полювання, випасу худоби, вистежування тощо. Їхня енергія була потрібна для виконання певних завдань і була сфокусована саме на це. Деякі породи потребують більше енергії, ніж інші. Та іноді гіперактивність – це виключно особливість вашого домашнього улюбленця.

Зараз собак заводять як домашніх тварин, тож їм більше не потрібно виконувати завдання, задля яких їх вивели. Однак їхня генетична енергійність залишилася. Щоб розважити вашого гіперактивного собаку, вигадайте для нього цікаві завдання, виконання яких вимагатиме від нього усієї його уваги і часу.

Перетворіть час для ігор на справжню пригоду

Щоб розважити свого енергійного домашнього улюбленця, зробіть ігри з ним більш інноваційними. «Апорт» - чудовий спосіб виплеснути енергію. Звісно, якщо ви чудовий метальник і можете змусити вашого собаку бігати на великі відстані. Та ефективнішими будуть складніші вправи.

Спробуйте облаштувати смугу перешкод на подвір’ї для вашого домашнього улюбленця. Будьте поряд, коли він буде проходити цю смугу, аби направляти його. Проте добре продумана смуга перешкод буде тренувати одночасно і тіло, і розум собаки, тож він втомлюватиметься швидше. Додатково ці вправи будуть розвивати його рефлекси і навчати слухатися команд.

Якщо недалеко від вас є сільська місцевість, це чудова нагода прогулятися з вашим домашнім улюбленцем і дослідити її. Можна побігати наввипередки, або ж просто вивчити околиці. Ваш собака буде зайнятий і фізично, і розумово, а це – все, що вам потрібно.

Ігри у закритому просторі

Усі попередні рекомендації стосувалися активностей на свіжому повітрі. Та вам не обов’язково виходити з дому, щоб погратися з домашнім улюбленцем. Коли мова йде про те, як розважити собаку, ігри у приміщенні можуть бути не менш ефективними.

Ось кілька ігор, які собаки просто обожнюють:

  • Гра у хованки. Заховайтеся десь, а ваш домашній улюбленець нехай вас знайде.
  • Полювання за скарбами. Заховайте ласощі у різних частинах оселі, а собака нехай їх шукає.
  • Різні трюки і команди. Навчайте вашого домашнього улюбленця нових трюків.
  • Збирання іграшок. Ви навчаєте свого собаку збирати іграшки по оселі й складати їх у скриню.
  • Зловити ласощі. Підкидайте шматочки корму, а ваш собака має зловити їх у повітрі. Переконайтеся, що поряд немає меблів, котрі він може пошкодити, коли стрибатиме і приземлятиметься.

Побути наодинці

Звісно, часом вам хочеться відпочити. Та ваш собака не бажає заспокоїтися. У такому разі питання «як розважити собаку?» здається не має відповіді. Відповідь, звичайно, є – спеціальні іграшки-диспенсери для корму. Щоб з іграшки випав корм, вашому собаці потрібно виконати певні дії. Вони можуть бути досить складними, тож втримають увагу вашого домашнього улюбленця на кілька годин.

Ви також можете підвищити рівень складності і придбати спеціальні розвивальні іграшки для вашого собаки. Це буде справжнім викликом для нього.

Залучіть до процесу вашу родину

Якщо ви живете не сам, а з родиною, кожен з її членів може долучитися до ігор з вашим домашнім улюбленцем. Якщо розділити завдання, покликані розважити вашого собаку, увесь процес стане більш організованим. Собака відчуватиме, що йому приділяють увагу, і кожен із членів сім’ї зможе провести з ним час.

У цій статті ми розповіли про кілька способів розважити вашого гіперактивного домашнього улюбленця. Однак майте на увазі, що якщо ваш собака постійно вимагає уваги та швидко збуджується, це привід відвідати ветеринарного лікаря чи професійного біхевіориста, аби з’ясувати причину.