Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Трое цуценят біжать по траві

Розвиток цуценят по місяцях

Читати 2 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Вітаємо! Ви щойно знайшли одного з найвідданіших друзів у своєму житті. Зв'язок між цуценям і його власником неможливо ні з чим порівняти. Перший рік життя вашого улюбленця сповнений злетів і падінь – але в основному злетів!

Ми розглянемо розвиток цуценят по місяцях, розповімо, що можна очікувати, поки цуценяті не виповнилося 12 місяців, а також дамо кілька порад, як піклуватися про домашнього улюбленця, щоб він прожив довге та щасливе життя.

Етапи розвитку цуценяти

Перший місяць

Більшість цуценят проводять свій перший місяць зі своїми братиками та сестричками. Від заводчика чи притулку вони передаються до рук майбутніх господарів на восьмому тижні. Але якщо сталося так, що цуценя з вами від народження, думайте про цей період як про інтенсивне навчання. Все, що робить, бачить, чує, відчуває й чого торкається ваш улюбленець, – це можливість навчання. Звісно в цьому віці з ним його мама та братики, тому ви повинні очікувати, що він стрибатиме й гратиме дещо агресивно, вивчаючи свої межі поведінки за реакцією інших тварин.

Другий місяць

На цьому етапі цуценя зазвичай забирають від матері. Домашній улюбленець може продовжувати бавитися зі своїми братиками та сестричками, але він також повинен більше часу проводити з людьми.

Третій місяць

На завершення другого місяця і на початку третього цуценя починає ставитися до навколишнього світу з пересторогою. Тому якщо в цьому віці ви вперше привезете його додому, це може стати для нього трохи травматичним. Це період надзвичайної чутливості. Навіть речі, з якими раніше ваш улюбленець міг впоратися без проблем, відтепер для нього, наче надзвичайна подія. Уникайте хірургічних операцій, непотрібних подорожей, навіть купання. Намагайтеся подарувати йому максимальний комфорт. Дотримуйтесь графіку прийому їжі, ходіння до туалету і сну. До кінця третього місяця ваше цуценя, імовірніше, знову повернеться до своєї авантюрної особистості. Якщо це трапилося, ви можете почати дресирування. І, якщо ви ще жодного разу не відвідували ветеринарного лікаря, це чудовий період, щоб запланувати перший візит. Ветеринар може дати поради щодо профілактики глистів, бліх та кліщів, а також розповісти про кастрацію чи стерилізацію домашнього улюбленця.

Чотири-шість місяців

У цьому віці цуценя перевірятиме межі можливої поведінки буквально щомиті. Для вас це означає, що ви маєте бути твердими у своїй позиції та вихованні. Після чотирьох місяців цуценя може пережити це один період лякливості. Хваліть його, коли він робить щось правильно. Бавтеся з ним і додайте в ігри навчання (див. наш список ідей для ігор). Настав час познайомити цуценя з навколишнім світом: різним типом людей (зокрема з дітьми), різним середовищем, кішками, іншими собаками, іграшками – тобто майже з усім, що спадає вам на думку. Цей період має вирішальне значення. Дослідження показали: якщо в цьому віці не почати соціалізацію тварини, це може призвести до сильної сором'язливості або надмірної агресивності в майбутньому. Висновок: якомога більше й частіше залучайте нового друга до свого життя.

Будьте готові до того, що цуценя гризтиме речі, тому що в цей період у нього з'являються постійні зуби. Коли він щось жуватиме, не кричіть і не бийте його. Краще запропонуйте спеціальну іграшку і похваліть його за жування саме цієї іграшки.

Шість-вісім місяців

Через шість місяців домашній улюбленець повинен вміти контролювати сечовий міхур і спати всю ніч. У цьому віці його фізичний розвиток завершено на 75%. Це період статевого дозрівання. Можливі незаплановані вагітності, тому протягом цього часу дотримуйтеся особливої обережності. Гормональні зміни здатні призвести до того, що домашній улюбленець стане більш дратівливим, примхливим або агресивним. Ви також можете розглянути питання про кастрацію чи стерилізацію. Для цього зверніться по консультацію до ветеринарного лікаря.

У цьому віці цуценя зазвичай повністю вакциноване, а це означає, що ви можете дозволити йому спілкуватися з іншими тваринами і навіть записати його на заняття з дресирування. У нього буде багато енергії, тому нехай гратиме і в приміщенні, і за його межами, скільки потрібно. Створіть графік харчування і слідкуйте за станом тіла. І не давайте цуценяті занадто багато ласощів!

Дев'ять-дванадцять місяців

До цього моменту всі необхідні навички у домашнього улюбленця повинні бути повністю сформовані. Він повинен реагувати на команди, бути впевненим у своєму оточенні і спокійно реагувати на незнайоме середовище. Також цуценя має звикнути до щоденного догляду та періодичного відвідування ветеринарного лікаря з виконанням лікувальних процедур.

Протягом цього періоду ви і ваш домашній улюбленець вже встигли стати досить близькими. Можливо, він важко переживає моменти розлуки з вами, і це нормально. Намагайтеся зробити ситуацію якомога комфортнішою (наприклад, залишайтеся стриманими та спокійними, коли йдете і коли повертаєтеся додому – це допоможе зробити ситуацію менш стресовою). Для отримання додаткової інформації прочитайте нашу статтю про розставання з цуценям. А оскільки в цьому віці у вашого домашнього улюбленця чимало енергії, якомога частіше водіть його на довгі прогулянки та пробіжки. Беріть його на пляж або туди, де можна вільно та безпечно бігати без повідка. Грайте з ним в ігри, які потребують величезного запасу енергії. Не забувайте стежити за станом здоров'я цуценяти і продовжуйте його навчання.

Вітаємо! Ваш перший рік з домашнім улюбленцем завершено! Ви та ваше цуценя на шляху до довгого, здорового та щасливого життя разом.