Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
ONE logo
Собака стоїть на червоному килимі

Як підвищити імунітет у собаки

Читати 4 хв
ONE logo
Purina ONE® Mini/Small

Імунна система ‒ це невід’ємна частина захисту організму, яка цілодобово оберігає наших улюбленців від великої кількості захворювань. Саме тому імунітет має знаходитись у хорошому стані, щоб за потребою опиратися небезпечному недугу, який може нашкодити здоров’ю собаки.

Види імунітету собак

Імунітет собаки ‒ це природний бар’єр, здатний опиратися небезпечним вірусам, інфекціям, мікроорганізмам, бактеріям, грибкам та багато чому іншому. Принцип роботи імунної системи у собаки та людини практично ідентичний: небезпечні клітини знищуються іншими клітинами, які є частиною організму ‒ фагоцитами. Вони переважно захищають від різноманітних мікроорганізмів. Якщо фагоцити не здатні впоратися самостійно, організм починає виробляти лімфоцити, які в свою чергу, є джерелом антитіл. Саме останні знищують особливо небезпечні віруси та бактерії.

Як і в людини, існують такі види імунітету собаки:

 • Вроджений ‒ здатність організму чинити опір хворобі, передбачена генетикою тварини.
 • Перший варіант ‒ це здатність організму виділяти особливі антитіла після контакту зі збудником хвороби. Пасивний імунітет підтримується в організмі цуценя під час харчування молоком матері. Саме тому вакцинація собак проводиться пізніше, коли вони починають приймати тверду їжу.

Чому може знижуватись імунітет у собак

Причини зниження імунітету надзвичайно різноманітні. Існує цілий ряд факторів, які можуть негативно вплинути на стан імунної системи. Саме тому господарю домашнього улюбленця дуже важливо ознайомитися з цими причинами. До них варто віднести:

 • Наявність паразитів. Гельмінти, блохи, кліщі та клопи ‒ це ті паразити, які знижують здатність організму опиратися хворобі. Гельмінти забирають у тварини багато корисних мікроелементів та спричиняють кровотечі. Блохи, кліщі та клопи ушкоджують дерму улюбленця ‒ перший бар’єр на шляху бактерій.
 • Стрес. Переїзди, візити до ветеринара, новий домашній улюбленець чи поява маленької дитини ‒ це ті причини, які можуть спричиняти в собаки стрес. Саме тому в такі часи треба стежити за здоров’ям улюбленця та забезпечувати його максимальною кількістю любові, на яку ви здатні.
 • Важкі та хронічні захворювання. У разі постійної активної роботи імунітет починає ставати менш ефективним, а організм собаки виснажується. Це зменшує рівень захисту від бактерій та вірусів.
 • Операції. Хірургічні втручання ‒ це завжди виклик для будь-якого організму, собаки не є виключенням.
 • Ліки. Безумовно, противірусні та антибактеріальні препарати допомагають тварині побороти хвороби. Але разом з вірусами та бактеріями вони знищують і корисні клітини.
 • Пологи. Для організму собаки ‒ це ще один виклик. Дуже багато корисних речовин матір втрачає на те, щоб дати цуценяті все необхідне для розвитку. Тому за вагітними собаками потрібен особливий нагляд.
 • Неправильне харчування. Незбалансована їжа ‒ це досить неочевидна причина того, що у вашого улюбленця може знизитися імунітет. Якщо тварина стала слабкою та пасивною, варто задуматися над зміною харчування, наприклад, обравши раціон від Purina.

Ознаки зниження імунітету собаки ‒ це насамперед надмірна хворобливість, апатія та поганий апетит. Вони можуть з’являтися не всі разом, а поодинці. Тож, якщо ви помітили подібні ознаки у вашого улюбленця, потрібно відвести його до ветеринара.

Як підвищити імунітет собаки

Підвищення імунітету собаки ‒ це дуже важливий процес, який допоможе тварині прожити спокійне та щасливе життя. Для цього подбайте про:

 • Достатню кількість фізичних вправ. Прогулянки, ігри, заняття на свіжому повітрі дають змогу зміцнити організм улюбленця. Без фізичної активності собака стає слабшою не тільки м’язово, також знижується здатність організму захищати себе від збудників захворювань.
 • Вакцинацію. Перша вакцинація дає змогу захистити тварину від сказу та цілої низки інших небезпечних захворювань, які можуть закінчитися летальним наслідком.
 • Збалансоване харчування. Якщо організм отримує достатню кількість потрібних мікроелементів, то покращення імунітету не забариться. Дуже важливо враховувати потреби собаки, адже в зрілих псів, вагітних самок, цуценят або старих собак організм працює по-іншому та потребує певної кількості вітамінів, мінералів і амінокислот.

Міфи та правда про зміцнення імунітету собак

Міфи про імунітет собак ‒ це зазвичай дуже шкідлива інформація, яка часто змушує господарів приймати хибні рішення. Наприклад, до таких міфів належать такі ствердження:

 1. Якщо в собаки вологий та холодний ніс, то вона здорова. Деякі хвороби відрізняються саме такими симптомами. Також варто зазначити, що собака після сну може мати сухий і теплий ніс. Це не означає, що треба відразу поспішати до ветеринара.
 2. Самці потрібно хоч раз народити. Деякі люди говорять, що це допомагає природному зміцненню імунітету. Це не так. Насправді якщо ви не плануєте в’язку, то стерилізація собаки ‒ це насамперед спосіб подбати про її стан здоров’я у подальшому житті.
 3. Від вакцинації собака може захворіти та померти. “Антивакцинатори” дісталися не тільки людей, але і їхніх улюбленців. Важливо слухати поради по зміцненню імунітету собак тільки від кваліфікованого спеціаліста, а не сусідів чи друзів. Відмова від вакцинації ‒ це завжди ризик, який може призвести до летального наслідку.

Імунітет ‒ це надзвичайно важлива частина організму. Але за правильного догляду за організмом улюбленця проблеми можна мінімізувати. В іншому разі обов’язково консультуйтеся з ветеринаром.