Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Цуценя спить

Скільки повинно спати цуценя, аби бути здоровим?

Читати 2 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Попри те, що цуценята дуже енергійні, вони теж втомлюються. Не дивуйтеся, коли побачите, що ваше цуценя згорнулося клубочком у своєму ліжку і спокійно спить посеред дня. Вам може здатися, що ваш домашній улюбленець спить надто багато. Як же дізнатися, скільки сплять цуценята, скільки сну є нормою для цуценяти, а скільки – вже забагато? Якщо у вас немає відповідей на ці запитання, не хвилюйтеся. У цій статті ми разом з’ясуємо, скільки потрібно спати цуценяті, щоб бути здоровим.

Звичний режим сну цуценяти

Усім відомо, що цуценята дуже активні й непосидючі. Однак дослідження навколишнього світу – дуже виснажливе заняття для них, тож їм потрібно багато спати, щоб відновити енергію. Нічний режим сну: цуценята стикаються з безліччю випробувань у процесі вивчення світу, що їх оточує. Вони навряд спатимуть спокійно усю ніч. Маленьким цуценятам може навіть знадобитися кілька разів за ніч сходити до туалету. Цуценя у 2 місяці повинно спати 6-10 годин уночі. У віці 16 тижнів воно повинно спати усю ніч. Денний режим сну: цуценята багато сплять протягом дня. Найбільш часто вони сплять після активних ігор, а відпочивши і відновивши сили, готові знову гратися. Задрімати цуценя може де завгодно і спати від 30 хвилин до 2 годин. Зазвичай, засинають вони просто там, де і гралися. Намагайтеся не переносити їх на інше місце, натомість – зробіть усе можливе, аби їм там було безпечно.

Зв'язок між сном та розвитком

Сон – надзвичайно важливий для розвитку вашого цуценяти. Нормальний режим сну також є дуже важливою складовою процесу навчання домашнього улюбленця. Цуценя вперше досліджує світ, вивчає нові команди, запахи, людей, повсякденні вправи, тож більша частина їхньої енергії йде на те, аби зрозуміти і запам’ятати усю цю інформацію. Сон дуже допомагає. Сон дає змогу мозку вашого домашнього улюбленця обробити усю ту інформацію, котру вони отримали за час своєї активності. Відпочинок допомагає цуценяті зрозуміти усе це. Сон також допомагає йому систематизувати інформацію та запам’ятати її. Іншими словами, мозок вашого домашнього улюбленця продовжує працювати навіть під час сну. Скільки часу має спати цуценя? Це залежить від породи. В середньому, маленькі цуценята мають спати до 17 годин протягом доби. Вони можуть заснути, де завгодно, і спати від 16 до 20 годин.

Чи не забагато спить ваше цуценя?

Якщо вам здається, що ваше цуценя спить надто багато, більш як 20 годин, то варто показати його ветеринарному лікарю. Це також необхідно зробити, якщо помітили, що, прокинувшись, цуценя мляве. Порушення гігієни сну може бути пов’язано із цілою низкою причин. Наприклад, харчування домашнього улюбленця незбалансоване, або він п’є занадто мало води. Надмірний сон може також свідчити про наявність хвороби. Показати цуценя ветеринарному лікарю – найкращий варіант у цій ситуації, адже фахівець зможе визначити причину й усунути її.

Як сформувати нормальний режим сну цуценяти?

Вкрай важливо враховувати режим сну вашого цуценяти, плануючи активності на день. Ось кілька корисних порад, котрі допоможуть переконатися, що ваш домашній улюбленець спить достатньо часу. Правильно складайте розпорядок дня. Ситуація, коли цуценя задрімало, погравшись годину – досить звична. Відпочивши, воно прокинеться активним і готовим навчатися далі. Плануйте ігри та навчання, враховуючи цей режим. Не змушуйте вашого улюбленця гратися чи навчатися довше, ніж він хоче. Будьте поряд, коли цуценя прокинеться, й використайте цей момент максимально корисно. Ніколи не будіть цуценя, коли воно спить. Взагалі не можна будити цуценят. Важливо аби ваші діти теж запам’ятали це правило, адже вони особливо нетерплячі, коли справа стосується ігор з їхнім новим другом. Розкажіть їм про режим сну цуценяти, поясніть, скільки часу йому потрібно спати і як відпочинок важливий для процесу навчання домашнього улюбленця. Це також навчить ваших дітей бути відповідальними, коли мова йде про цуценя. Створіть безпечне місце для сну. Переконайтеся, що у вашого цуценяти є безпечне місце для сну, місце, яке вони можуть вважати своїм. Цуценята люблять спати у ящиках. Подбайте про те, аби у ящику було багато ковдр та підстилок, а також розмістіть його у відносно тихому куточку оселі. Так ваше цуценя матиме спокійний та глибокий сон, й прокинеться сповненим енергії. Цуценята люблять спати поряд з господарем у ліжку. Дозволяти вашому улюбленцю спати з вами чи ні – справа ваша. Та врахуйте, якого розміру буде ваше цуценя, коли виросте. Датські доги, приміром, маленькі і милі, доки цуценята, та виростають вони дуже великими. Якщо ви привчите їх спати з вами, то цілком імовірно, що для вас у ліжку просто не залишиться місця потім. А відучити їх від цієї звички буде дуже складно. Тож подумайте двічі, дозволяючи вашому цуценяті спати з вами. Загалом цуценятам треба спати багато. Це – важлива частина процесу вивчення та розуміння ними світу довкола, тож вам не слід порушувати режим їхнього сну. Натомість плануйте день, враховуючи їхній розпорядок. Переконайтеся, що ваш домашній улюбленець відпочиває стільки, скільки йому потрібно. Якщо ви помітили, що ваш домашній улюбленець спить забагато, не будіть його, а покажіть ветеринарному лікарю, щоб з’ясувати причину. Пам’ятайте, що багато спати – це нормально для цуценяти, ваше завдання – подбати про те, аби цей сон був максимально спокійним.