Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Лабрадора оглядає ветеринар

Дисбактеріоз у собак: ознаки, причини, профілактика

Читати 3 хв

Шлунково-кишковий тракт у собак є домівкою для мільйонів різноманітних бактерій. Вони можуть бути як корисними для організму тварини, так і шкідливими. Ситуація, коли обсяг шкідливих бактерій значно збільшився у порівнянні з нормою, називається дисбактеріозом. Це доволі підступна хвороба з неочевидними симптомами, тому її часто дуже важко виявити.

Причини дисбактеріозу в собак

Причини виникнення дисбактеріозу в собак досить різноманітні. До них належать:

 • незбалансоване харчування, надто великий обсяг вуглеводів у їжі;
 • харчування помиями на вулиці;
 • надто великий стрес, який може бути спричинений переїздом на нове місце проживання, появою нового улюбленця або дитини в домі тощо;
 • несприятлива екологічна ситуація в місцевості, де проживає тварина;
 • лікування антибіотиками, які знищують не тільки шкідливі збудники захворювання, але й мікрофлору, яка є корисною для організму;
 • хронічні захворювання шлунку та кишківника;
 • підвищена чутливість шлунково-кишкового тракту;
 • наявність в організмів гельмінтів (глистів).

Дисбактеріоз у собак, причини якого ви побачили вище, характерний як для маленьких цуценят, так і для зрілих особин. Для того щоб забезпечити тварину правильним лікуванням, потрібно ретельно ознайомитися із симптоматикою захворювання. Це перший крок на шляху лікування дисбактеріозу.

Поява корисних мікроорганізмів у ШКТ цуценяти спричинена харчуванням молоком матері. Саме вона передає бактерії, які нормалізують роботу шлунку. Але потім цуценя починає активніше взаємодіяти із зовнішнім світом: гуляти на вулиці, гризти іграшки, пробувати нові харчові продукти, що сприяє проникненню в шлунково-кишковий тракт інших мікроорганізмів. Їх появі неможливо запобігти, але сучасна ветеринарія пропонує інструменти для контролю обсягу шкідливих бактерій.

Ознаки дисбактеріозу в собак

Як проявляється дисбактеріоз кишківника в собаки? Це питання турбує багатьох власників домашніх улюбленців, яких може занепокоїти стан компаньйонів.

Складність виявлення дисбактеріозу полягає в тому, що недуг не має чітких симптомів. Його досить легко сплутати з цілою низкою інших захворювань.

Ознаки дисбактеріозу в собаки полягають у таких симптомах:

 • метеоризм;
 • зниження рівню апетиту або повна його відсутність;
 • пасивний стан тварини, апатія, пригніченість;
 • собака не активна та сонлива;
 • погіршення зовнішнього виду шерстяного покрову;
 • діарея, яка може супроводжуватися втратою крові;
 • здуття живота;

Якщо ви помітили подібні симптоми у собаки, найкращим рішенням стане візит до ветеринара. Зазвичай хворобу лікують пробіотиками, спеціальною дієтою та різноманітними імуномодуляторами. Але перш ніж починати лікування, обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.

Дисбактеріоз може здаватися не дуже небезпечною хворобою. Сам він не призводить до появи якихось гірших симптомів. Але у той самий час дисбактеріоз дуже сильно виснажує імунну систему тварини, що робить її вразливою для інших збудників захворювання. Тому лікування дисбактеріозу варто розпочати в максимально короткий термін.

Лікування і профілактика дисбактеріозу в собак

Лікування дисбактеріозу в собак залежить від складності хвороби. Якщо особлива дієта для собак при дисбактеріозі не допомогла, настає час складного та комплексного лікування:

 1. Для початку використовуються спеціальні антибактеріальні препарати, які нормалізують обсяг мікроорганізмів у ШКТ.
 2. Далі приймаються сорбенти, які дають змогу вивести з організму зайві токсини.
 3. Відновлення корисної мікрофлори кишківника відбувається завдяки спеціальним пробіотикам для собак.
 4. Відбувається корекція харчуванням із додаванням особливих мінералів та вітамінів.
 5. Інколи для підвищення імунітету використовуються імуномодулятори.

Профілактика дисбактеріозу у собак назначається ветеринаром. Огляд у спеціаліста допомагає зрозуміти, наскільки організм тварини має схильність до цього порушення шлунково-кишкового тракту. Саме на основі цієї інформації, а також індивідуальних особливостей улюбленця та породи загалом, формується спеціальна дієта. Вона передбачає певний баланс білків, жирів та вуглеводів. Дуже важливим стає використання пробіотиків та волокон на основі натуральних інгредієнтів. Інколи допускається харчування бульйонами та іншою рідкою їжею.

Дисбактеріоз ‒ це не проста хвороба. Її складно помітити та позбутися. Саме тому постійно оцінюйте стан здоров’я свого домашнього улюбленця та в разі потреби плануйте візит до ветеринара.