Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Цуценя сидить на траві

Як навчити цуценя команди “Сидіти”

Читати 2 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Привчити цуценя до команди “Сидіти” - одне з важливих та водночас простих завдань, які має зробити власник. Це не лише корисна команда. Завдяки їй подальше дресирування собаки виявиться набагато легшим, і домашній улюбленець краще вас слухатиметься.

Готові? Ось, як навчити цуценя команди “Сидіти”.

Підготовка

 • Виберіть правильне місце. Перш ніж почати дресирування, переконайтеся, що вибране місце максимально сприяє заняттям. Добре, якщо ви тренуєте цуценя у приміщенні - так ваш улюбленець зможе зосередитися й не відволікатиметься на сторонні фактори.
 • Придбайте ласощі для собак. Купіть ласощі, які використовуються для дресирування цуценят. А оскільки ваш улюбленець ще маленький, переконайтеся, що ласощі невеликого розміру і рекомендуються для собак його віку.
 • Візьміть до уваги, що цуценята швидко відволікаються. Цуценята не так добре зосереджуються на чомусь, як дорослі собаки. Тому завжди звертайте увагу на настрій домашнього улюбленця. Якщо на даний момент цуценя уважне, продовжуйте тренування. Але якщо воно часто відволікається, то, можливо, краще трохи зачекати.

Тренування

 1. Приверніть увагу. Перш ніж почати дресирування, важливо привернути увагу тварини. Один зі способів - стати перед домашнім улюбленцем, щоб він зосередився на вас. Майте на увазі, що, імовірніше, цуценя буде дуже енергійним, тому для привернення його уваги може знадобитися кілька спроб.
 2. Покажіть цуценяті ласощі. Щойно домашній улюбленець зосередиться на вас, покажіть йому ласощі. Переконайтеся, що його очі слідкують за ласощами. Загалом це має бути досить просто, оскільки цуценя намагатиметься зрозуміти, як отримати їжу з ваших рук.
 3. Підніміть ласощі над головою цуценяти. Щойно ваш улюбленець зосередиться на ласощах, повільно підніміть їх над головою, а потім перемістіть трохи позаду голови собаки. Переконайтеся, що ласощі не надто високо та не надто низько, щоб цуценя не сидів, а підстрибував, намагаючись їх дістати.
 4. Коли цуценя сидітиме, промовте команду “Сидіти”. Щойно ваш домашній улюбленець сяде, скажіть “Сидіти” твердим голосом. Намагайтеся не вимовляти щось інше, наприклад, “Нумо, сядь!”. Ви маєте казати лише одну команду (“Сидіти”) і не додавати жодних інших слів. Так ви швидше досягнете результату.
 5. Дайте цуценяті винагороду. Щойно домашній улюбленець сяде, пригостіть його ласощами. Винагорода відіграє значну роль у навчанні.
 6. Похваліть цуценя. Важливо не лише дати їжу, а й похвалити улюбленця за гарну поведінку (наприклад, сказати “хороший хлопчик” / “хороша дівчинка”) і погладити його по голові. Як і ласощі, це сигнал для вашого собаки, що він зробив щось приємне для вас.
 7. Підніміть улюбленця з положення “Сидіти”. Зробіть крок назад і промовте команду, яка означатиме, що цуценяті потрібно встати (наприклад, “йди” або “вставай”). Собака повинен запам’ятати цю команду.
 8. Повторюйте протягом 10 хвилин. Проводьте тренування не більш ніж 10 хвилин. Якщо дресирування триватиме довше, цуценя засумує або втомиться. Намагайтеся робити 2-3 тренування на день. Загалом таке навчання може тривати 1-2 тижні, хоча усе залежить від цуценяти.
 9. Зменшуйте кількість ласощів. Намагайтеся поступово зменшувати кількість їжі, поки собака не почне сидіти без потреби у винагороді. Але час від часу все ж таки варто давати ласощі, щоб цуценяті було приємніше виконувати ваші команди.

Поради

Дресирування вимагає правильної підготовки, а також часу й терпіння. Коли вдається поєднати всі три пункти, успіх гарантований. Хоча дресирування собак - складне завдання, це може стати для вас корисним досвідом. А коли домашній улюбленець подорослішає, ви згадуватимете ваші тренування зі сміхом та радістю.

 1. Краще менше, ніж більше. Заняття мають бути короткими. Цуценята дуже енергійні, тому важливо не викликати у них негативну реакцію на дресирування. Показник того, що ваше тренування затягнулося: домашній улюбленець біжить від вас. А це може погано позначитися на вашому лідерстві й зіпсувати все подальше навчання.
 2. Зберігайте спокій. Під час занять завжди залишайтеся спокійними. Також вам знадобиться неабияке терпіння.
 3. Будьте терплячими. Усі цуценята різні, тому поради щодо дресирування не є цілком універсальними. Ваш домашній улюбленець може навчитися нової команди дуже швидко або, навпаки, довго не розумітиме, що від нього хочуть. Тому не хвилюйтеся, а підготуйтеся до того, що для тренування знадобиться чимало часу.
 4. Спробуйте різні методики. Якщо один спосіб не спрацьовує, можливо, варто спробувати альтернативний метод. Наприклад, деякі тренери замість ласощів використовують клікер. Якщо самостійно привчити цуценя до команди “Сидіти” не виходить, можна звернутися по допомогу до фахівця.