ЧИ Є У СОБАК ПОЧУТТЯ ГУМОРУ?
ЧИ Є У СОБАК ПОЧУТТЯ ГУМОРУ?

ЧИ Є У СОБАК ПОЧУТТЯ ГУМОРУ?

Усі ми бачили фотографії хаскі, який наче посміхається на камеру, або собак, що ніби почули щось дотепне. Деякі власники домашніх тварин присягаються, що їхні улюбленці розуміють жарти. Це, звісно, змушує нас замислитися: а чи дійсно у собак є почуття гумору?

Наші улюбленці – це важливі члени сім'ї, тому іноді здається, що вони розуміють наші жарти або навіть беруть участь у дотепних моментах. Чи мають собаки почуття гумору, як і люди? Чи можуть вони зрозуміти жарт або навіть самостійно зробити щось дотепне?

У цій статті ми розглянемо, чи мають собаки почуття гумору. Ми дослідимо психологію емоцій тварин і дізнаємося, чому іноді домашні улюбленці видаються усміхненими.

Чи є у собак почуття гумору?

Очевидно, що собаки, як і люди, переживають певні емоції. Легко помітити, коли тварина боїться, оскільки вона зіщулюється, або коли ваш улюбленець сумний, бо він більш млявий і відсторонений, ніж зазвичай. Безумовно, неважко побачити, коли ваш собака щасливий, оскільки він показує це, облизуючи вас, лаючи та стрибаючи на вас із радістю.

Але чи є у тварини почуття гумору? Коротка відповідь на це запитання: «Імовірно, ні». Хоча собаки відчувають певний спектр емоцій, їм здебільшого не притаманні складніші почуття, зокрема сором чи презирство. Те ж саме стосується й гумору.

Проте це не означає, що психічне та емоційне здоров'я собаки просте і зрозуміле. Домашній улюбленець може відчувати тривогу так само, як ви, і він здатний розчаровуватися так само, як і ви. Щоб ваш собака завжди залишався щасливим, ці емоції потрібно контролювати.

Гумор – складна емоція, яка, ймовірно, не притаманна тваринам. Але чому ж іноді здається, що домашній улюбленець посміхається?

Чому здається, що собака має почуття гумору?

Хоча собаки не розуміють жартів, якими обмінюються між собою люди, однак вони надзвичайно грайливі тварини. Домашні улюбленці дуже добре відчувають наш настрій: якщо нам радісно, вони також радіють.

Таким чином, коли у нас веселий настрій, або коли хтось із членів сім'ї жартує, домашній улюбленець може стати грайливим. Він, напевно, захоче приєднатися, бігаючи від одного члена родини до іншого та схвильовано лаючи, чуючи сміх. Для нього це неймовірне задоволення.

Ось чому легко повірити в те, що собаки мають почуття гумору і разом з нами сміються над жартами. Проте, незважаючи, що це не так, їхня грайливість і бажання розділити з нами радісні моменти, роблять нас щасливішими.

Як дізнатися, що собака має грайливий настрій?

Навіть якщо ви не розповідаєте жарти, ваш домашній улюбленець може мати грайливий настрій. Можливо, він підійде до вас і неначе почне дражнитися. Це знову ж таки лише прояв грайливості.

Собаки грайливі від природи і обожнюють проводити час з тими, кого вони люблять. Коли вони хочуть грати, то часто підходять до людини, демонструючи своє прагнення розпочати гру. Слідкуйте за цими ознаками і завжди хваліть свого собаку, коли він здається радісно-схвильованим.

Вигляд. Коли домашній улюбленець хоче грати, він лягає передньою частиною тіла на землю, водночас задня частина наче зависає в повітрі та трохи похитується. Це сигнал, що треба розпочати гру.

«Сміх». Коли собаки мають грайливий настрій, вони часто роблять своєрідний звук. Люди називають це «сміхом», через що й виникає запитання: «Чи є у собак почуття гумору?». Насправді, це кілька глибоких здушених звуків – особливий тип дихання, подібний до сміху.

Приносить іграшку. Коли ваш улюбленець хоче гратися, він часто хапає іграшку і приносить її вам. Це своєрідне прохання звернути на нього увагу та найяскравіша ознака того, що у тварини грайливий настрій.

Заохочуйте грайливий настрій

Грайливість – важлива риса характеру собаки, і її слід заохочувати. Веселий настрій робить домашнього улюбленця приємним компаньйоном, і це треба підтримувати.

Найпростіший спосіб показати, що ви заохочуєте грайливість, – пограти з собакою. Переконайтеся, що він не нудиться під час таких заходів. Постійно пробуйте нові ігри, щоб улюбленець розвивався як фізично, так і розумово. Це гарантує постійну зацікавленість до ігор та безперервне навчання.

«Хованки» – чудова гра, щоб підтримувати грайливий настрій тварини та зміцнити зв'язок між вами. Ще один спосіб підтримувати зацікавленість собаки – вибирати різноманітні іграшки.

Як зрозуміло зі статті, коротка відповідь на запитання «Чи є у собак почуття гумору?», напевне, «ні». Але це не позбавляє собаку грайливості. Ви маєте заохочувати такий настрій щоразу, коли є така можливість, і спостерігати, як ваш домашній улюбленець розквітає від щастя.