article-pic-1_mobile (1).jpg
Здорове кошення

Як вибрати здорове кошеня?

​Отже, Ви вирішили завести кошеня. Гарна новина! Але перш ніж поспішати до притулку, ось декілька порад для того, щоб переконатись, що Ваш улюбленець буде здоровий.

​Якщо Ви плануєте взяти кошеня із рятувального центру або взяти одне із приплоду, необхідно, щоб Ви перевірили стан його здоров'я. По-перше, кошенята не повинні бути розлучені зі своїми матерями перш ніж їм виповниться 12 тижнів, тобто час, коли вони готуються до життя у суспільстві і починають ставати більш незалежними. Дивлячись безпосередньо на кошеня, воно повинно мати чисті, ясні очі без виділень, так як це може вказувати на проблеми з диханням. Його ніс повинен бути чистим, прохолодним, злегка вологим, і знову - без слизу або хрипіння. Вуха повинні бути чистими, рожевого кольору. Чорні цятки і темно-коричневі, воскові виділення у вушному каналі вказують на вушних кліщів. Хоча кліщі легко лікуються, це може свідчити про те, що за кошенятами погано доглядають.

​Шерсть і складання калачиком

​Потім роздивіться кошеня пильніше. Який його животик? Якщо він роздутий, це може бути пов'язано із поганим годуванням або глистами. Також перевірте його ззаду, щоб переконатись, чи немає якихось ознак діареї. Його шерсть повинна бути пухнастою, блискучою і не тьмяною. Його ноги повинні бути прямі і добре сформовані, щоб він міг легко переміщатись і стрибати. Тепер подивимося, як він взаємодіє з іншими кошенятами та його матір'ю. Здорове кошеня повинно поводитись насторожено та допитливо з його оточенням. Крім того, це питання характеру! Наприклад, він сміливий чи сором'язливий? Коли Ви підбираєте його на руки, він складається калачиком чи виривається, щоб продовжувати дослідження? Це являється частиною його характеру, так що подумайте, перш ніж обирати, чи Ви віддаєте перевагу спокійній або енергійній кішці.

​Не забудьте запитати про здоров'я кошеняти та історію вакцинації. Якщо Ви сумніваєтеся, не вагайтесь, перевірте його при першому візиті до ветеринара.