Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи бачать коти сни?
Кіт спить на плечі дівчини

Чому коти сплять на людях: основні причини

Читати 4 хв

Коти більш самостійні та незалежні, ніж собаки, але вони, втім, час від часу дуже полюбляють компанію людей. Особливо під час сну. Існує декілька причин, чому муркотуни обожнюють спати на господарях або поруч із ними.

Коти та люди

Найбільш вагома причина, чому кіт у домі полюбляє спати біля людини та мурчати при цьому, ‒ це тепло, яке ми випромінюємо. Річ у тім, що пухнасті компаньйони дуже люблять грітися. Ви могли помітити, як коти лягають на ноутбуки, біля телевізорів або поруч з іншою технікою. З цієї ж причини наші вусаті друзі вмощуються біля ніг або на животі.

Ще однією причиною, чому коти в сім’ї сплять біля людей, є безпека. За своєю природою коти — дуже сторожкі тварини. В них є багато природних ворогів, яких варто остерігатися. Бажання спати біля своїх господарів ‒ це прояв саме таких інстинктів. Якщо людина раз у раз вибирає ліжко, як місце для сну, значить там безпечно, ‒ ось якою логікою керуються тварини, коли вирішують скласти вам компанію вночі або пообіді.

Якщо кіт і людина проводять разом багато часу, вони стають ближчими один до одного. Тварина починає краще відчувати свого господаря, навіть отримує здатність виявити, що з ним щось не так. Річ у тім, що запалення підвищує температуру тіла. Саме через цю причину коти полюбляють лягати на хворі або пошкоджені частини тіла. У такому випадку варто прислухатись до відчуття тварини, можливо навіть пройти медобстеження.

Ще однією причиною товариства кота є просте бажання довести свою домінантність. Коти дуже конкурентні тварини, тому вони бажають залишити свій запах на всьому, що вважають своїм. Навіть якщо це ‒ люди.

Поведінка тварини

Поведінка кота значною мірою відрізняється від поведінки собак. Якщо вам не подобається, що кіт спить біля вас або на ваших речах, потрібно дотримуватись окремих правил, щоб досягти успіху та залишити тварину щасливою.

Якщо вас цікавить питання, як виховувати кішку, ось вам перелік дій, які точно НЕ варто виконувати:

 • фізичні покарання;
 • підвищення голосу на тварину;
 • пульверизатор, як покарання за погану поведінку.

Що ж тоді зробити, аби спонукати кота спати в іншому місці? Є кілька хитрощів, які вам у цьому допоможуть:

 1. Купіть плед або спеціальну корзинку та дайте тварині зрозуміти, що це її місце. Спочатку залишайте нове спальне місце біля ліжка. Після того, як муркотун звикне, переставте його трохи далі. У корзинку для сну можна покласти улюблені іграшки, щоб збільшити її привабливість для тварини.
 2. Також коти полюбляють випрані та нові речі. Можна купити спеціальний одяг, який муркотун буде використовувати в якості місця для відпочинку. Ще одним варіантом стане якась стара кофта із запахом господаря.
 3. Заохочуйте правильну поведінку кота. Пестіть тварину та давайте їй смаколики.
 4. Якщо кіт спить не на своєму місці, перенесіть тварину на його корзинку чи ліжечко. Майте терпіння, з часом тваринка все зрозуміє без криків та фізичного насилля.

Улюблені місця котів

Деякі муркотуни люблять особливі місця на тілі своїх господарів. Найчастіше можна побачити, як кіт спить на животі. Це досить логічно, адже тут багато місця, де тварина може вмоститись, а ще надзвичайно тепло.

Якщо вас цікавить, чому кіт спить на ногах людини, причини можна умовно розділити на поведінкові та фізіологічні. До поведінкових належать:

 • випадки, коли коти дуже довго не бачили господаря, тому хочуть провести з ним якомога більше часу;
 • бажання продемонструвати свою перевагу ‒ деякі коти сідають біля, або навіть на обличчя своїм господарям, щоб показати хто в домі головний, інші ‒ проводять більшість часу з окремою людиною, яку визнали за лідера.

До фізіологічних причин того, чому коти в ліжку господарів полюбляють спати та відпочивати, відносять:

 • безпеку ‒ котів важко назвати стадними тваринами, але в ногах у людини вони почувають себе в безпечніше;
 • тепло ‒ особливо цей фактор демонструється муркотунами взимку, коли за вікном гуде хуртовина;
 • запах ‒ цей аспект також варто віднести до інстинктів самозбереження, адже саме запах господарів у першу чергу асоціюється у тварин із безпекою;
 • практичність ‒ якщо господар поворушив ногою та збирається сходити у туалет або випити води вночі, кіт це відразу відчує, адже третя година ночі – ідеальний час, щоб попросити їсти.

Коти в народних прикметах

Деякі тварини чудово відчувають фізіологічний або психічний стан людини й намагаються допомогти дивним двуногим істотам у лікуванні. Коти і захворювання людей ‒ це тема, про яку існує безліч міфів. Згідно з народними прикметами, тварини лягають спати на окремі частини тіла людини, щоб вилікувати їх від недуги. Але чи справді вони лікують захворювання?

Згідно з деякими дослідженнями, наші пухнасті компаньйони покращують фізіологічний та емоційний стан господаря, але про лікування мова не йде.

Чи відчувають коти погоду? Це питання цікавить багатьох власників домашніх улюбленців, які бажають дізнатися більше про своїх пухнастих друзів. Багато народних прикмет також демонструють нам здатність передбачати погодні умови. І це дійсно так – коти чудово пророкують погодні зміни за допомогою внутрішнього вуха, яке відчуває зміну атмосферного тиску.

Коти та гості у домі

Відношення котів до гостей залежить від характеру самого улюбленця. У будь-якому випадку навіть товариська тварина, яка ще не звикла до контактів зі сторонніми людьми у своєму будинку, спершу захоче сховатися. Тільки найсміливіші пухнастики починають відразу комунікувати із незнайомцями.

Звісно, якщо людина – частий гість у домі, то з часом кіт буде простіше ставитись до її присутності. І навіть може згорнутися клубочком на руках у гостя й насолоджуватися його теплом.

Коти і сторонні люди можуть взаємодіяти геть по-ворожому. Особливо пухнастики недолюблюють ветеринарів, асоціюючи їх з болем та страхом. Додатковим фактором є різкий запах медикаментів та собак, які також є постійними відвідувачами ветеринарної клініки. Інколи неприязнь котів може стосуватись виключно чоловіків, жінок або дітей. Щоб покращити поведінку кота та зменшити стрес, варто подбати про новий позитивний досвід комунікації, який допоможе тварині почуватися впевненіше у присутності незнайомців.