Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Кіт стоїть на бильці дивану

Чи потрібно тримати кота виключно в приміщенні?

Читати 2 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Коли більша частина власників котів у Європі дозволяють своїм улюбленцям вільно пересуватися по вулиці, інші обирають виключно домашній стиль життя для котів. У статті розглянуто позитивні та негативні сторони кожного підходу.

Переваги домашнього стилю життя кота

У 1950-х роках з появою туалету (лотку з наповнювачем) для котів їх власники почали легко обирати домашній стиль життя для котів. З тих пір виявилося, що коти, які постійно перебувають у приміщенні, живуть довше, ніж коти, яких випускають на вулицю. Тому що домашні коти мають менший рівень ризику щодо наступних чинників:

Крадіжки – породисті коти є частим об’єктом крадіжки злочинців;

Загублення – коти, які проводять самостійно час на вулиці, інколи можуть потрапити в гаражі, сараї або навіть покинуті машини;

Дорожніх аварій – що є основною причиною смерті котів, сообливо молодих, які ще не розуміють ризик, який для них становить інтенсивний дорожній рух;

Хижаків – зрозуміло, що домашні коти захищені від лисиць та інших хижаків, перебуваючи у приміщенні;

Бійки – якщо домашні коти не зазнають сутичок з домашніми улюбленцями, вони можуть легко уникнути нападів інших котів та собак;

Отруєння – хоча це трапляється рідко, коти інколи можуть з’їсти отруйну їжу на вулиці (отруту для щурів тощо);

Інфекційних хвороб – домашні коти захищені від інфекцій, що передаються при контакті з іншимим котами. Проте деякі організми та Паразити можуть бути принесені в будинок на взутті людей чи одязі. Важливо пам’ятати, що домашні коти потребують вакцинування та лікування від глистів, щоб залишатися здоровими.

Збереження навколишнього середовища – домашні коти зменшують ризик надмірного полювання та великої кількості смертей птахів, особливо у репродуктивний період котів.

Дорослішаючи, Ваш кіт може бути більш схильним до домашнього стилю життя. Деякі старші коти навіть віддають перевагу повному комфорту та захисту і перебувають в будинку весь час.

Переваги перебування кота на вулиці

Незважаючи на переваги домашнього стилю життя котів, перебування кота на вулиці також має свої власні сильні сторони.

Основною перевагою є психічне здоров’я та добробут Вашого кота. Коти призначені для полювання та аби мітити свою територію. Для цього вони використовують добре розвинене чуття нюху, слуху та дотику, а також гострий зір та здібності полювання.

Дозволяючи Вашому коту виражати звичайну поведінку на відкритому повітрі ви допомагаєте покращувати його психологічне здоров’я та вирішуєте проблеми пов’язані з його поведінкою. Також, коти на свіжому повітрі рухаються більше, що захищає кота від ожиріння та пов’язаних із цим проблем.

Вибір за вами

Аналізуючи сильні та слабкі сторони обох варіантів, можна зробити висновок, що немає одного правильного варіанту щодо місця перебування кота. Що б Ви не вирішили, найголовніше – забезпечити Вашого кота ретельним доглядом, правильним харчуванням та увагою для підтримки його психічного здоров’я.