Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Кіт грається з кулькою

Як зменшити утворення кульок із шерсті у кота

Читати 2 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Коти красиві істоти, а їх шерсть, як правило, блискуча і дуже чиста. Це тому що коти надзвичайно ретельно доглядають за шерстю. Дослідження показали, що в середньому коти витрачають 8% часу на догляд за шерстю!

Що спричиняє утворення кульок шерсті у кота?

За допомогою свого шершавого язика та передніх лапок кіт самостійно доглядає за своєю шерстю. Процес вилизування стимулює виділення секреції шкіри, що зберігає шерсть водонепроникною та блискучою, а слина допомогає котам підтримувати баланс температури у жарку погоду. Якщо у Вас є декілька котів, Ви можете помітити, що деякі коти доглядають за шерстю інших, коли вони знаходяться в улюбленому місці для відпочинку.

Але, одним з негативних наслідків котячого догляду за їх шерстю є утворення шерсті в шлунку.

Так звані «шипи» на язику кота відіграють роль гребінця, який збирає шерсть, яку потім кіт проковтує. Хоча більша частина цієї шерсті легко виходить з організму, певна частка може затримуватися в шлунку. Через такі скупчення утворюються кульки шерсті. Як тільки кулька робиться великою, шлунок намагається позбутися її через процес блювання або вона може осісти в кишковому тракті та спричинити непрохідність поживних речовин.

Хоча цей процес є природнім, це може спричинити занепокоєння у власників котів. Такі ознаки як кашель чи відригування впродовж 1-2 години після прийому їжі є сигналами, що ваш кіт може мати проблеми зі своєчасним виведенням кульок шерсті.

Коти, які надмірно доглядають за своєю шерстю (або линяють) більш вразливі до утворення кульок із шерсті. Породи котів з довгою шерстю також можуть страждати від кишкової непрохідності внаслідок утворення кульок із шерсті, навіть якщо вони все ще кошенята.

Чим я можу допомогти?

Якщо Ви помітили, що останнім часом Ваш кіт часто відригує кульки із шерсті, зверніться до Вашого ветеринара за порадою. Також, Ви можете самостійно допомогти Вашому коту зменшити утворення кульок шерсті наступним чином:

  • Розчісуйте регулярно Вашого кота, щоб запобігти надмірному заковтуванню шерсті під час линьки;
  • Переконайтеся, що у Вашого кота немає бліх, які збільшують ймовірність потрапляння шерсті у шлунок кота через надмірне вилизування кота;
  • Корміть Вашого кота кормом, який спеціально створений для зменшення утворення кульок шерсті у шлунку.

Харчування з високим вмістом клітковини також допомагає зменшити ймовірніть утворення кульок шерсті у шлунку. Клітковина допомагає шерсті проходити крізь шлунок, а не затримуватися в ньому та утворювати кульки із шерсті.

У лінійці кормів PURINA® PRO PLAN® є раціони, що розроблені для зменшення формування кульок із шерсті та полегшення проходження шерсті у шлунку завдяки великому вмісті клітковини. Це такі раціони як  PRO PLAN® DERMA CARE (Дерма Кеар) сухий повнораціонний корм для дорослих котів для підтримки здоров'я шкіри та краси шерсті та PRO PLAN® HOUSECAT (ХАУЗКЕТ) NUTRISAVOUR® консервований порційний повнораціонний корм для дорослих котів, що живуть вдома.