Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina ONE logo
Кіт стрибає між диванами

Усе, що потрібно знати про імунітет кішки

Читати 3 хв
Purina ONE logo
Purina ONE®

Імунітет відіграє важливу роль у функціонуванні організму не тільки людини, але й домашніх тварин. Саме він виробляє клітини, які здатні боротися зі шкідливими мікроорганізмами та збудниками великої кількості захворювань.

Види імунітету котів

Імунітет кішки функціонує фактично так само, як і в людини. Він є джерелом фагоцитів, лейкоцитів та антитіл, за допомогою яких організм тварини отримують захист від різноманітних інфекцій та недугів. Оскільки коти є ссавцями, то й типи їхнього імунітету збігаються з людськими.

Усього видів імунітету котів два: вроджений та набутий. Вроджений імунітет формується на основі генетичної інформації, яка закладена в організм тварини. Таким чином це робить організм улюбленця несприятливим для цілої низки захворювань, які характерні для людей. Люди насамперед мають імунітет до деяких недугів, характерних саме для котів або собак.

Разом із молоком в організм новонародженого потрапляють корисні мікроорганізми, вітаміни та мінерали, які слугують основою для імунітету на початковий період життя.

Чому може знижуватись імунітет кішки

Причини зниження імунітету кішки можуть бути дуже різними. Часто вони стосуються як здоров’я тварини, так і її психологічного стану. До основних причин зниження імунної системи належать такі:

  • Проведення хірургічних операцій ‒ після втручання ветеринара в організм тварини потрібен деякий час і правильний догляд для того, щоб відновитися.
  • Приймання антибіотиків допомагає боротися з різноманітними захворюваннями, але в той самий час вони знищують корисну мікрофлору разом зі шкідливою. Тривале приймання таких препаратів знижує імунітет та має бути під суворим контролем лікаря.
  • Пологи та період годування ‒ велику частину корисних речовин матір-кішка передає своїм кошенятам, саме тому в цей період варто подбати про дуже якісне харчування улюбленця.
  • Незбалансоване годування ‒ неправильне приймання їжі та незбалансований обсяг мікроелементів у її складі часто призводять до погіршення стану імунної системи.

Якщо говорити про ознаки зниження імунітету кішки, то в першу чергу все це стосується її поведінки. Улюбленець стає менш активним, знижується рівень апетиту та погіршується його стан.

Як зміцнити імунітет кота

Якщо ваш улюбленець страждає вищевказаними симптомами, зміцнення імунітету кішки стає необхідною ціллю, щоб тварина згодом знову змогла почувати себе добре. В іншому разі тварина може захворіти на низку інших недугів, що тільки погіршують її стан.

Якщо говорити про загальне зміцнення імунітету, потрібно звернути увагу на такі фактори:

  • Фізична активність. Грайтеся з котом та приділяйте йому увагу. Котам звісно не так необхідні прогулянки, як собакам, але за порадою ветеринара можна вдатися й до такого засобу.
  • Правильна їжа. За збалансованого харчування організм отримує необхідну кількість вітамінів, мінералів та інших мікроелементів, які забезпечують ефективність імунітету. Варто зазначити, що характер харчування відрізняється у залежності від віку, породи та індивідуальних особливостей кота.

Міфи та правда про зміцнення імунітету котів

Існують різноманітні міфи про імунітет кішок, які часто шкодять домашнім улюбленцям, якщо їхні господарі дотримуються подібних вказівок. До поширених міфів належать такі:

  • Кішка обов’язково має народити. Якщо ви не плануєте продавати кошенят, краще стерилізувати улюбленця. Багато невідповідальних господарів часто викидають кошенят, прирікаючи їх на смерть. Звичайно, пологи певним чином впливають гормональний фон тварини, але не покращують її фізіологічний стан.

Природне зміцнення імунітету ‒ це насамперед правильне харчування та турботливе ставлення до улюбленця. Якщо ви хочете, щоб ваш кіт мав більше шансів на тривале та задоволене життя, поради по зміцненню імунітету котів варто отримувати лише від кваліфікованих ветеринарів.