Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina ONE logo
Кіт п'є воду

Ваша кішка і зневоднення

Читати 2 хв
Purina ONE logo
Purina ONE®

Оскільки коти не дуже добре п'ють рідину у зв'язку з походженням виду, вони піддаються зневодненню. Зневоднення відбувається тоді, коли Ваша кішка втрачає дуже багато води з її тіла разом із електролітами, необхідними для функціонування організму. Зневоднення, хоч і не дуже небезпечне, може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, якщо його не лікувати.

Якщо Ви є власником кота, важливо, щоб Ви могли розпізнавати ознаки зневоднення.

У вашого кота зневоднення, якщо…

 1. Він п’є багато води. Коти взагалі не звикли шукати воду, якщо вони достатньо гідратовані. Коли ваш улюбленець просить води, облизує раковину або повертається до своєї миски знову і знову, цілком імовірно, що тварина зневоднена.
 2. Ваш кіт мало ходить в туалет. Якщо він не мочиться хоча б двічі на день, це призводить до великого навантаження на нирки, а сеча стає «токсичною». Якщо ви користуєтеся наповнювачем, що склеює сечу в гранули, зверніть увагу на розміри утворених грудочок, аби знати, що є нормою для вашого улюбленця.
 3. Шкіра тварини стає сухою та в’ялою. Як і у людей, шкіра котів з часом втрачає свою еластичність. Якщо ж ви помітили, що такі зміни відбуваються занадто швидко, це може означати низький рівень гідратації та необхідність у відновленні водного балансу.
 4. Запалі очі. Нестача слізної рідини в очниці кота призводить до того, що очні яблука стягуються, а це є ознакою того, що в організмі тварини занадто мало води.
 5. Рот та ясна тварини сухі. Кішкам потрібна достатня кількість слини для захисту зубів і ясен, а також для ковтання їжі.

​Однак, іноді важко виявити симптоми, особливо якщо у кота надмірна або недостатня вага. Якщо Ви сумніваєтесь, відвідайте ветеринара для перевірки. Особливо, якщо зневоднення є причиною іншої основної проблеми.

Як підтримати водний баланс

 • ​Якщо у кота блювота або діарея, він ймовірно втратив певну кількість рідини і може бути в небезпеці зневоднення.
 • Якщо тварина в змозі пити, покладіть її в прохолодне, тихе місце і дайте свіжої води.
 • Якщо тварина не може пити, відвідайте свого ветеринара, тому що їй можливо буде необхідна крапельниця, щоб запобігти серйозного зневоднення.
 • ​Якщо у Вашої кішки відмінний стан здоров'я, вона все ще може піддаватись зневодненню, якщо не прийняти ніяких заходів. Завжди переконуйтесь, що у неї є свіжа, чиста вода, і що Ви кожного дня миєте її миску. Спробуйте теж зробити їй декілька джерел питної води навколо Вашого будинку.
 • Деякі кішки мають чутливі вуса, тому оберіть їй ширшу миску або питний фонтанчик для кішок. Багато кішок віддають перевагу воді яка протікає, тому питний фонтанчик може бути хорошою ідеєю, якщо вона неохоче п'є її.
 • ​І останнє, якщо вона небагато п'є і їсть сухий корм для домашніх тварин - який не містить багато води і не може забезпечити необхідну гідратацію її організму - переконайтеся, щоб вона була гідратована, особливо в жаркий період, коли її організм втрачає багато води. У той же час, миска свіжої води повинна завжди бути у її розпорядженні. І якщо Ваша кішка не виглядає належно гідратованою, Ви можете змусити її пити воду, додаючи туди м'ясний сік.

 

Подорожуючи зі своєю кішкою необхідно, щоб вона як і раніше мала постійний доступ до води, особливо після польоту.