Догляд за кошенятами <
Догляд за кошенятами

Догляд за кошенятами

Дуже важливо переконатися, що ви та ваше кошенятко успішно розпочали новий етап свого життя. Щоб допомогти вам, ми зібрали важливі поради та інформацію, які забезпечать вдалий початок ваших відносин.

Ваша оселя – найбезпечніше місце для кошеняти

Ваше кошеня – це маленька пухнаста грудочка енергії. Крім того, кошенята дивляться на світ під іншим кутом та бачать предмети, яких не помічаємо ми з висоти нашого росту. Тому дуже важливо забезпечити безпеку для кошенят у вашій оселі. Далі наводяться кілька корисних порад:

 • Для кошеняти усі предмети у вашій оселі незнайомі. Це просто маса нової інформації для засвоєння. Тому спочатку випускайте його в одну кімнату, а потім поступово відкривайте по черзі інші кімнати.
 • Ваша оселя – це нове середовище для кошеняти, і йому потрібно відчувати себе у безпеці. Дуже важливим елементом меблів для кошеняти є його ліжечко. У ньому кошеня може не тільки спати, але й заховатися або відпочити. Ліжечко має бути теплим, сухим та зручним. Його слід помістити у спокійній частині оселі та подалі від інших тварин та дітей. Пересвідчіться, що недалеко від ліжечка знаходиться піддон для котячого туалету, миска для їжі, миска для води та кігтеточка. Кошеня має знати, що всі ці предмети належать саме йому. Покажіть кошеняті їх місцезнаходження та не переміщуйте їх, щоб кошеня визначило для себе «вихідну позицію».
 • Переконайтеся, що всі двері та вікна закриті, або почепіть на вікна сітки, щоб запобігти падінню кошеняти. Не випускайте кошенятко на балкон, верхні тераси та високі помости.
 • Зберігайте матеріали для прибирання, нафталінові кульки, антифриз (кошенят приваблює його солодкий запах) та інші хімікати у безпечно закритих зонах. Також зберігайте засоби для шиття, цвяхи, скріпки, намиста й алюмінієві наконечники поза доступом кошенят. Зберігайте поліетиленові пакети у місцях, де кошеня їх не знайде.
 • Приберіть усі отруйні домашні рослини* або помістіть їх у підвісні кашпо поза доступом кошеняти.  
 • Тримайте кришку унітазу закритою. Інакше кошенята можуть гратися з водою, і кришка може закритися, захопивши кошеня у капкан. Також небезпеку являють собою засоби для чищення унітазу, якщо кошеня їх проковтне.
 • Переконайтеся у наявності на передній частині каміна спеціальної решітки (темний та тихий димар може приваблювати кошеня, йому він може здаватися піддоном для котячого туалету).
 • Ховайте електричні дроти під килимами чи прикріплюйте їх до підлоги або стін. Ви також можете використовувати товстий чохол для дротів (його можна придбати у магазині технічних товарів), який захистить дроти від зубів кошеняти.
 • Ніколи не давайте кошеняті медичні препарати без попередньої консультації з ветеринаром. Зберігайте всі медичні препарати поза зоною досяжності вашого кошеняти.  
 • Перш ніж зайняти своє місце за кухонним столом, перевірте місцезнаходження кошеняти. Перед закриванням дверцят холодильника, плити, пральної машини та апарату для сушки білизни переконайтеся, що ваше кошеня не заховалося в одному з цих пристроїв.
 • Завжди перевіряйте місцезнаходження кошеняти, перш ніж сісти на диван, а також перед виходом з будинку, щоб переконатися, що кошеня не закрите випадково у стінній шафі або порожній кімнаті.
 • Настійно не рекомендується випускати кошеня на вулицю без нагляду до того, як воно повністю звикне до вас та своєї нової оселі. Якщо ваше кошеня виходить на вулицю, перед запуском автомобіля посигнальте та постукайте по кожухові, щоб переконатися, що кошеня не заховалося під кожух у пошуках тепла.
 • Не використовуйте електричні ковдри для зігрівання ліжечка кошеняти, бо кошеня може перегризти дроти.
 • Не прив'язуйте бантики на шию кошеняті, бо під час гри воно може за щось зачепитись.
 • Завжди використовуйте безпечні іграшки та уникайте ланцюжків, які кошеня може проковтнути, що буде дуже небезпечним для його здоров'я.

*Такі рослини, як фікус (Ficaceaes), лілія, тюльпан, гіацинт, конвалія та павучник ( Liliaceases), драцена (Araceaes, Euphorbiaceaes, Apocynaceaes, Agavaceaes) та ін., є небезпечними для котів. Рекомендовано отримати у ветеринара перелік отруйних рослин. Ці відомості також доступні за наступним посиланням:
http://www.icatcare.org/advice-centre/cat-care/cats-and-poisonous-plants

Основні відомості про харчування

Більш ніж 50 років корм для котів Purina Friskies® допомагає котам підтримувати здоров'я та щоденну активність завдяки повноцінному та збалансованому харчуванню, а також великому діапазону смаків. Тому нас можна назвати визнаними експертами у збалансованому та здоровому харчуванні кошенят.

У віці від трьох до чотирьох тижнів кошеня готове переходити на вживання твердої їжі, приготованої за рецептом Friskies® Junior . Ніколи не годуйте кошеня їжею для дорослих котів, оскільки така їжа не може забезпечити достатньою кількістю поживних речовин, необхідних для підтримання здорового та гармонійного розвитку кошеняти.

Для підтримки переходу кошеняти з материнського молока на тверду їжу ми рекомендуємо додавати теплу воду в сухий корм у пропорції один до трьох. Пам'ятайте, що навіть якщо кошеня вже виглядає дорослим, воно все ще продовжує рости та розвиватися. Тому важливо продовжувати годувати кошеня кормом Junior до досягнення ним 12-місячного віку.

Вода

Для підтримки здоров'я кошеняти дуже важливо щоденно пропонувати йому свіжу воду в чистій мисці. Протягом спекотливих літніх місяців ваше кошеня може їсти менше, але пити більше. Тому забезпечте постійне наповнення миски свіжою чистою водою.

Також намагайтесь привчити кошеня пити з миски замість кухонного крану, унітазу або ванної. Побутова вода може містити залишки дезінфектантів та миючих засобів, не говорячи вже про те, що кошеня може впасти у ємність з водою.

Перший раз зовні

Якщо ви вирішили дозволити кошеняті виходити на вулицю, поступово показуйте йому світ зовні. Усе буде для кошеняти новим і привабливим, але потенційно таким, що лякає, тому залишайтеся поряд із малюком, щоб за потреби втішити та підбадьорити. Ветеринар повідомить вам, коли ваше кошенятко можна буде випускати на відкрите повітря (зазвичай це рекомендується робити через тиждень після завершуючого щеплення у віці близько 3 місяців).

 

Далі наведено кілька корисних порад:

 • Робіть усі щеплення кошеняті своєчасно та цікавтеся у ветеринара наявністю нових вакцин, що захищають від котячих хвороб.
 • Переконайтеся, що ваше кошеня ідентифіковане та має пізнавальний ярлик, де вказано вашу адресу та номер телефону ветеринара. Стрічковий відбивач на ошийнику допоможе водіям бачити вашого кота уночі.
 • Якщо у вас є сад і ви живете у спокійному районі, чудовим рішенням будуть котячі дверцята, що закриваються: удень ваше кошеня буде відчувати себе незалежним, а вночі повертатиметься у безпеку вашої оселі.
 • Ви також можете створити безпечну територію у своєму садочку. Великий майданчик для кота у вашому саду можна з'єднати з котячими дверцятами, що закриваються. Розмістіть майданчик таким чином, щоб одна половина знаходилася під сонцем, а інша – у тіні. Також створіть теплу та захищену від негоди секцію, у майданчик можна додати стовбур дерева, драбинку для лазіння, вірьовки, жердинку, рослину «котяча м'ята», котячий туалет і миску з водою та все, що знадобиться кошеняті, якщо воно вирішить погуляти на відкритому повітрі.
 • Не давлячись на їхню тямущість і кмітливість, коти постійно забувають про такі небезпеки, як автомобілі. Тож якщо ви живете у квартирі або поряд із дорогою з інтенсивним рухом, тримайте своїх котів у приміщенні або виводьте на свіже повітря лише зі шлейкою. Також завжди перевіряйте під'їзну алею, перш ніж надавати зворотний рух автомобілю.
 • Завжди використовуйте переноску для котів, коли виносите кота на вулицю або під час руху в автомобілі.
 • Обов'язково повідомте сусідів про появу у вас кошеняти, щоб уникнути потенційної загрози для малюка від сусідів, які використовують отруту для позбавлення від мишей та щурів.
.

Навчання

Коти настільки кмітливі, що впізнають своє ім'я та можуть бути привчені приходити, коли їх кличуть. Що раніше ви почнете навчати кошеня та чим більш захопливим буде процес навчання, тим вищою буде можливість успіху. Та пам'ятайте, що кожне кошеня має власний характер, і тому перша реакція на навчання буде різною. Деякі кошенята можуть вас просто ігнорувати, тоді як інші будуть виявляти допитливість та бажання вчитися. Просто пам'ятайте, що вам необхідно бути терплячими, й моменти навчання принесуть вам і вашому кошеняті незабутні години розваг.

Поради щодо навчання:
1. Навчайте кошеня перед часом годування, оскільки нагороди у вигляді корму втратять свою привабливість на повний шлунок. У той же час не моріть кошеня голодом, щоб збудити потяг до знань. Голодний кіт швидко стає дратівливим.
2. Усувайте шум від телевізора або стереосистем, оскільки ці шуми будуть відволікати кота.
3. Заняття мають бути короткими (близько 15 хвилин), щоб кіт навчався зі свіжими силами, не нудьгував і не стомлювався.
4. Переконайтеся, що тренувальні команди, сигнали та винагороди завжди залишаються однаковими.
5. Намагайтеся використовувати на навчання 10-15 хвилин щодня та не змінюйте цей режим у майбутньому. Таким чином, ви встановите міцний зв'язок із котом та, найбільш вірогідно, досягнете очікуваних результатів.

Зустріч із ветеринаром

Здоровий та щасливий кіт у вашій оселі зробить кожен ваш день яскравішим. Тому дуже важливо, щоб ветеринар оглядав ваше кошеня з самого раннього віку, проводив перше обстеження та робив щеплення. Підготуйте всю інформацію, якою володієте (у тому числі дату народження та дані про попередні щеплення). Пам'ятайте, що перший візит кошеняти до ветеринара може створити модель поведінки на все життя, тому зменште стрес перших відвідин, щоб подальші візити не псувалися негативними спогадами.

Новонароджені кошенята також отримують антитіла з молока своєї матері. Початкові щеплення виконуються у віці близько шести тижнів, а потім через деякий час виконуються додаткові вакцинації. Також буде незайвим поцікавитись у ветеринара планом щеплень для вашого кошеняти.
Пам'ятайте, що крім вас і вашої родини, ветеринар є найважливішою людиною у житті вашого кошеняти. У разі виникнення будь-яких побоювань і тривог не ризикуйте й поспілкуйтеся з ветеринаром.

 • Галерея

  Реклама на ТВ, відеоролики, шпалери на робочий стіл: все це ви знайдете у нашій галереї!

  Дивіться та діліться

 • Питання та відповіді, а також поради щодо підтримання здоров'я кота

  ​Відповіді на ваші запитання

  Ви знайдете їх тут

 • Світ очима кота

  Чи знаєте ви, як ваш кіт бачить світ навколо?

  Пройдіть наш тест