Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina Club Junior logo
Коричневе кошеня виходить з переноски

Вакцинація котів та кошенят: що потрібно знати

Читати 5 хв

Відповідальним власникам важливо постійно робити щеплення своїм котам та кошенятам, щоб захистити їх від ряду захворювань. Про те, коли робити щеплення своєму коту чи кошеняті та чого очікувати, читайте далі.

Вакцинація котів є життєво необхідною, щоб допомогти захистити їх від поширених хвороб і зберегти їхнє здоров’я. Крім того, вакцинація абсолютно необхідна, якщо ви хочете вивезти свого котика за кордон.

Щеплення для котів можна розділити на два типи: основні та додаткові. Основні щеплення рекомендуються для всіх кошенят, а додаткові щеплення вводяться залежно від ризику для конкретної кішки. Обговоріть зі своїм ветеринаром, які вакцини найкраще підходять для вашого улюбленця.

 

Як працюють щеплення для кошенят?

Щеплення роблять, щоб виробити в кошеняти імунітет до певних захворювань. Щеплення допоможуть імунній системі кота розпізнати певні віруси та швидко відреагувати, щоб подолати інфекцію, перш ніж хвороба встигне розвинутися.

 

Які є основні щеплення для котів?

Основними вважаються щеплення, які рекомендовані всім котам. Їх створили, щоб убезпечити вашого вихованця від деяких дуже серйозних захворювань, тому дуже важливо, щоб ви якнайшвидше вакцинували свого кота від цих хвороб.

Зробивши щеплення від цих основних захворювань, ви також допомагаєте захистити інших котів, які живуть поблизу вас, сприяючи формуванню «колективного імунітету».
Чим більше котів вакциновано в одному місці, тим важче вірусам закріпитися в популяції. Якщо в певній місцевості забагато невакцинованих котів, ці віруси стають небезпечнішими для всіх котів, які там живуть.

 

Кошенятам роблять такі щеплення:

Сказ

Вакцинація проти сказу є обов’язковою для домашніх тварин, її проводять кожного року.


Вірус панлейкопенії котів (інфекційний ентерит котів або парвовірус котів)

Це дуже заразний вірус, який часто буває смертельним, особливо для маленьких кошенят. Найпоширенішими симптомами є блювота, діарея, лихоманка, зневоднення (навіть якщо кіт продовжує пити), втрата апетиту та, рідше, нервові ознаки, пов’язані з пошкодженням головного мозку.

Вірус каліцивірозу котів

Цей вірус викликає котячий грип (чхання, виділення з носа, виразки в роті та надмірне слиновиділення). Уражені коти можуть відмовлятися від їжі та мати підвищену температуру.

Вірус котячого герпесу

Також спричиняє котячий грип, лихоманку, чхання та виділення з носа, а також виразки на очах. Хронічна інфекція може призвести до захворювань носа.

Які бувають додаткові щеплення для котів?

Вашому коту потрібні додаткові щеплення, якщо з якоїсь причини він особливо схильний до інфікування та потребує додаткового захисту. Це може стосуватися котів, які виходять надвір або контактують з котами, що виходять надвір, а також котів, яких ви плануєте везти за кордон.

Додаткові щеплення для кошенят:

Вірус котячого лейкозу

Цей вірус поширюється через тісний контакт і може викликати рак, анемію, блювоту та діарею. Таке щеплення дуже рекомендується робити разом із основними вакцинами всім котам, які виходять надвір або контактують з котами, що виходять надвір.

 

Коли потрібно вакцинувати кошеня?

Більшість щеплень найкраще робити кошенятам у молодому віці. Ваш ветеринар допоможе вам скласти графік вакцинації. Ваше кошеня має бути вакциноване від основних серйозних захворювань, щойно воно досягне достатнього віку; ці вакцини захистять кошенят під час їхнього росту та, за допомогою бустерів, протягом усього дорослого віку.

Потрібно зробити дві ін’єкції з інтервалом 3—4 тижні, починаючи з віку приблизно вісім тижнів. Ще раз перевірте точність інформації у свого ветеринара, оскільки графік вакцинації може відрізнятися залежно від використовуваної вакцини та профілю ризику вашого вихованця. Після того як ваше кошеня пройде повний курс щеплень, дуже рекомендуємо регулярно робити ревакцинацію, щоб забезпечити стійкий імунітет.

 

Що відбувається під час візиту для вакцинації мого кота?

Ветеринар огляне вашого кота, щоб переконатися, що його організм не бореться з якоюсь інфекцією. Коли ветеринар переконається, що ваш кіт достатньо здоровий для вакцинації, можна починати процедуру. Деякі вакцини об’єднуються в одну ін’єкцію, тим часом як для інших потрібні додаткові ін’єкції. Зазвичай вакцину вводять у шию, але можна використовувати й інші місця.

 

Чи гарантують щеплення захист організму кота?

Хоча щеплення не можуть повністю запобігти зараженню, якщо ваш кіт зазнає сильного впливу певного вірусу або хвороби, будь-яка інфекція, яку він підхопить, скоріш за все, буде легшою, а ймовірність її поширення серед інших котів буде меншою.

 

Чи забезпечують щеплення котів негайний захист?

Залежно від вакцини, її дія може початися із затримкою. Тому, якщо ви плануєте залишити кота в готелі для котів або взяти його з собою за кордон, підготуйтеся заздалегідь і дізнайтеся завчасно, які щеплення потрібні.

 

Чи потрібно робити щеплення котам, що живуть у домі?

Хоча хатні коти не гуляють цілими днями надворі, у них все одно можуть траплятися контакти з зовнішнім світом. Варто ненадовго залишити двері відчиненими, щоб кіт вискочив у світ. Крім того, хвороби можуть легко занести коти або інші домашні тварини, що приходять до вас у гості. Тому вакцинація кошенят необхідна також і хатнім котам.

 

Побічні ефекти вакцинації котів

Вакцинація безпечна для більшості котів. Хоча можливі побічні ефекти, вони дуже рідкісні. Вакцини стають чимраз надійнішими та безпечнішими, але завжди варто поспостерігати за котом після візиту до ветеринара.

Деякі з відомих побічних ефектів вакцинації котів:

  • Локалізований набряк
  • Млявість
  • Незначна лихоманка
  • Знижений апетит
  • Чхання або кашель

Коли з’являються ці симптоми, вони мають тривати лише кілька днів. Якщо ви помітили, що ваш кіт погано себе почуває після щеплення, зверніться за порадою до ветеринара.

Щеплення створені, щоб допомогти вашому коту залишатися щасливим та здоровим, тому краще зробити їх якнайшвидше.
Як завжди, коли у вас є сумніви щодо здоров’я вашого кота, в тому числі щодо потрібних йому щеплень, запишіться до ветеринара.

Дізнайтеся більше про ще одну поширену причину якнайшвидшого візиту до ветеринара: мікрочіпування вашого кота.