Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina ONE logo
Кіт дивиться на миску

Як годувати кошеня

Читати 10 хв
Purina ONE logo
Purina ONE®

Правильне харчування і збалансований раціон кошеня. Для того, щоб ваше кошеня було здоровим і щасливим, воно потребує збалансованого харчування.

Годування та харчові потреби кошеня

Правильно підібраний раціон і корисне харчування будуть сприяти здоровому росту і розвитку вашого кошеняти.

На перший погляд здається,що вибір кормів для кошенят величезний і в ньому нелегко розібратися. Але якими б не були спосіб життя і стан здоров'я вашого кошеняти, ви легко знайдете корм, який підійде саме йому.

Корм для кошенят відрізняється підвищеним вмістом протеїну, необхідного для росту вашого вихованця, а також кальцію, магнію, фосфору, цинку і заліза, які зміцнюють кістки і зубки кошеня.

У разі якщо немає медичних протипоказань, остаточний вибір сухого або м'якого корму для кошеня залишається за вами (і, звичайно ж, за вашим пухнастим другом).

Сухий корм

 • Сухий корм легко зважувати і використовувати. Крім того, в порівнянні з вологим кормом, він набагато довше зберігає свої харчові характеристики в розпакованому вигляді.
 • Сухий корм допомагає зберігати зуби кішки здоровими. Кішка змушена активніше пережовувати їжу, що іноді займає у неї більше часу.
 • Як правило, кішки вважають за краще хрусткий сухий корм і не люблять, коли в нього проникає волога.

Вологий корм

 • Деяким котам більше подобається запах і смак м'якого корму, так як він більш ароматний і при цьому набагато ніжніший при пережовуванні, ніж сухий корм.
 • Додаткова зручність використання вологого корму полягає в тому, що він міститься в порційних упаковках, завдяки чому ваша кішка буде кожен раз насолоджуватися найсвіжішої і ніжною їжею.
 • Вологий корм забезпечить кішці додаткове споживання води.

Як правильно годувати кошеня?

Звички відіграють особливу роль в житті кошенят, тому необхідно якомога швидше привчити вашого вихованця до суворого розпорядку дня.

Намагайтеся годувати кошеня в один і той же час, вибираючи для цього тихе, спокійне і відокремлене місце, що знаходиться якнайдалі від лотка.

Для годування виберіть поверхню, яку легко чистити, або використовуйте спеціальний набір для годування кошенят. Використовуйте тільки чистий посуд, адже кошенята, насправді, дуже вимогливі тварини. Деяким подобаються неглибокі миски або блюдця, до того ж використання подібної посуду допоможе трохи сповільнити процес прийняття їжі, що вкрай важливо для активних і метушливих кошенят, які їдять занадто швидко.

Якщо у вас вдома живуть кілька кошенят, переконайтеся, що їх миски розділені і не стоять поруч, це допоможе вам уникнути конфліктів між вихованцями. У разі якщо кошенята зовсім не ладнають один з одним, доведеться організувати для них годування в різних місцях будинку.

Як змінити раціон вашого кошеняти?

Травна система кошеня може бути дуже чутливою, тому змінюти раціон слід тільки в крайніх випадках, щоб не нашкодити шлунку малюка. Щоб ваш улюбленець залишався щасливим і здоровим, слід дотримуватися того раціону, до якого кошеня вже встиг звикнути у колишнього господаря або в притулку для кішок - звичайно ж, за умови, що дане харчування збалансовано і містить в собі достатню кількість поживних речовин. Якщо ваше кошеня нездужає, воно раптово втрачає апетит або починає їсти менше, ніж зазвичай, слід негайно проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Якщо ветеринарний лікар все ж порадить вам поміняти раціон кошеняти, пам'ятайте, що робити це потрібно поступово, щоб не нашкодити травній системі тваринного. Нижче наведено кілька порад, які допоможуть вам в цьому.

 • Поставте перед кошеням колишній і новий корми в різних мисках, щоб він міг спробувати кожен з них.
 • Після того як кошеня покуштує нову їжу, додайте трохи нового корму в миску зі старим.
 • Протягом 7-10 днів поступово збільшуйте кількість нового корму і зменшуйте кількість старого, поки ваш вихованець не перейде на новий раціон повністю. При цьому не поспішайте і пам'ятайте, що в деяких випадках може знадобитися більше часу!
 • Якщо раціон кошеняти слід змінити з медичних причин, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем на предмет того, коли і як це найкраще зробити.
 • Якщо ви переводите кошеня з вологого корму на сухий, пам'ятайте, що вашому улюбленцю доведеться активніше пережовувати їжу, а значить, йому потрібно більше води. Можливо, кошеня буде з'їдати корм не за один раз, а за кілька підходів. Сухий корм дає більше енергії, ніж вологий, тому при переході на вологий корм вам може знадобитися збільшити розмір порції, щоб зберегти колишню кількість калорій, яку споживало кошеня. І не забувайте: незалежно від віку вашого вихованця в його мисці завжди має бути достатньо свіжою і чистої питної води.