Ваш улюбленець - наше натхнення.
кіт спить на коліні власника

Поширені запитання про кастрацію та стерилізацію котів

Читати 7 хв

Якщо ви замислюєтеся про стерилізацію або оваріоектомію (видалення яєчників) вашої кішки, наші фахівці з догляду за домашніми тваринами поділяться з вами актуальною інформацією і корисними порадами, що стосуються стерилізації котів

Чому потрібна кастрація/стерилізація кота/кішки?

Для відповідального власника, рішення щодо кастрації/стерилізації кота є одним з найважливіших, які необхідно прийняти. Це питання потрібно обговорити з ветеринаром якнайшвидше, тому що коти статево дозрівають ще у віці кошеняти.

Переваги кастрації/стерилізації

Окрім запобігання небажаної вагітності,Стерилізація також допоможе зменшити ризик утворення специфічних захворювань та нетовариської поведінки.

Кастрація/Стерилізація зменшує утворення статевих гормонів, значно зменшуючи такі види поведінки, коли самці мітять територію, а також надмірну прихильність або агресію у самок, що значно збільшує довжину життєвого циклу котів, зменшуючи ризик отримання інфекційних захворювань отриманих від агресивної поведінки під час пошуку партнерів;

Стерилізація кішки може зменшити ризик захворювання яєчників та матки, включаючи рак, піометру, полікістоз яєчників та матрітів, а також знижує ризик виникнення гормонів, що спричиняють такі хвороби як рак молочної залози та помилкова вагітність.

Кастрація котів усуває ризик захворювання яєчок, а також раку, та зменшує ризик виникнення хвороб, що пов’язані з кількістю тестостерону (наприклад, простатиту, перинальних аденом, променевих гриж і доброякісної гіперплазії простати).

Коли проводити стерилізацію/ кастрацію?

Ваш ветеринар порадить Вам найкращий час для кастрації/стерилізації, але, в загальному, це краще робити у віці 6 місяців, до досягнення статевої зрілості. Однак, залежно від країни, де Ви проживаєте, та порад ветеринара, операцію можна проводити у віці від 8 тижнів.

Операція

Кастрація котів – це операція, коли видаляються обоє яєчок. Стерилізація кішок включає в себе видалення обох яєчників або в поєднанні з видаленням матки.

Незважаючи на те, що кастрація/ Стерилізація вважається важливою операцією, вона вважається повсякденною тому ризик ускладнень є низьким. Вашого кота, як правило, можна забрати додому через декілька годин після операції. Шви можуть проглядатися, але, буває, що вони не помітні.

Який догляд потрібен кішці після проведення стерилізації?

Всі кішки деякий час після операції відчувають себе млявими, сонними і апатичними, проте дуже скоро вони приходять в свій нормальний життєрадісний стан. У той же час не слід забувати, що тривалість процесу відновлення варіюється в залежності від статі, так як операції зі стерилізації самок і самців значно відрізняються один від одного. Нижче наведено список того, що ви можете зробити для якнайшвидшого відновлення вашого вихованця після операції зі стерилізації.

Коти:

  • Побічні ефекти після операції зі стерилізації котів вкрай малоймовірні.
  • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції разом або поруч зі своїм вихованцем.
  • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби для вашого вихованця, прийом яких буде потрібнен коту-самцеві тільки протягом першого дня після операції.
  • У разі нормального відновлення після операції ваш вихованець вже на наступний день зможе вийти на вулицю.

Кішки:

  • Операція по стерилізації котів-самок більш складна, внаслідок чого і часу на відновлення потрібно більше.
  • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції поруч зі своїм вихованцем.
  • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби, прийом яких буде потрібнен кішці-самці протягом приблизно трьох днів після операції.
  • Вашій кішці доведеться носити спеціальний захисний конусоподібний комір, який не дозволить їй розчесати або роздряпати шви, накладені після операції.
  • Через 3 і 10 днів після операції ветеринарний лікар проведе плановий огляд кішки. Не випускайте її на вулицю протягом перших 10 днів - до тих пір поки лікар не дозволить вашому вихованцеві вийти на вулицю і повернутися до своїх звичайних ігор на свіжому повітрі.
  • Якщо в процесі операції використовувалися шовні нитки, які не розсмоктуються, то ветеринарний лікар призначить дату, коли вашому вихованцеві зніматимуть шви. Як правило, це відбувається через 7-10 днів після операції.

Які зміни відбудуться в поведінці кішки після стерилізації?

Підтримка за допомогою харчування

Високоякісний поживний раціон є дуже важливою складовою після операції, оскільки організм потребує поживних речовин для ефективного лікування.

Після того, як кіт повністю реабілітується після операції, важливо також розглянути питання про перехід від висококалорійної дієти до низькокалорійної, наприклад, PURINA® PRO PLAN®, тому що кастровані/стерилізовані коти мають підвищений ризик утворення надлишкової ваги. Це пов’язано з більш малорухомим способом життя та викликане поєднанням меншої необхідності енергії та підвищеним рівнем апетиту. Обидві ці зміни обумовлені зменшенням виділення статевих гормонів.