Перевірка стану здоров'я

Перевірка стану здоров'я

У цьому розділі наводиться просте керівництво щодо перевірки стану здоров'я вашого кота. Наведені тут відомості ніяким чином не заміняють візит до ветеринара. Якщо вам необхідна додаткова інформація щодо будь-якої з наведених далі зон, відвідайте веб-сайт Purina.

Проведіть покажчиком по зображенню кота, щоб дізнатися, на які зони слід звертати увагу під час перевірки стану здоров'я кошеняти.

Перевірка стану здоров'я
 • Очі

  Мають виглядати чистими та ясними.

 • Вуха

  Мають виглядати чистими та не містити паразитів.

 • Вага

  Якщо ваш кіт здоровий, його живіт виглядає пласким, а стегна формують дугу (якщо дивитися згори)

 • Шерсть

  Має бути блискучою та лиснючою, а також не містити бліх.

 • Рот і ясна

  Мають виглядати здоровими та блідо-рожевимиЩомісяця ви повинні "грати ветеринара" і проводити ретельну обстеження свого кота, щоб переконатися, що все добре. Дотримуючись нашого переліку, у вас є можливість виявляти будь-які незвичні ознаки на ранньому етапі, тобто ви можете звернутися за лікуванням в найкоротший термін, якщо це необхідно.


Стан здоров`я тіла


Коли ви дбаєте про котів, слід регулярно перевіряти їх стан здоров'я тіла. Ви можете легко зробити це, коли бавитесь або гладите свого котика, ви відчуватимете і, залежно від породи або довжини шерсті, іноді легко вдасться побачити їх ребра. У них повинна бути чітко визначена талія як у пісочного годинника, якщо дивитись зверху, і вони повинні мати невеликий прошарок жиру на животі.


Вушка


Котячі вуха дуже тонкі і чутливі, тому слід поводитися з обережністю. Їхні вуха завжди повинні бути чистими, без жирних або воскових виділень, а також не повинно бути почервоніння, свербіжу або неприємних запахів. Якщо у вашої кішки волосяний покрив занадто тонкий або вушка покриті білим пушком, подумайте про змащування шкіри вушок сонцезахисним кремом, щоб захистити від сонячних опіків (що може призвести до раку шкіри) у спекотні сонячні дні.


Якщо ваш кіт починає тримати голову склоняючи на бік, обтирає обличчя частіше, ніж звичайно, або завжди трясе головою, віднесіть його до ветеринара для ретельної перевірки слуху або загального обстеження здоров'я кота. Ніколи не досліджуйте вушні раковини кішки самостійно і не вставляйте нічого всередину (вушні палички і т.д) - це може призвести до подальшого пошкодження.


Очі


Очі вашої кішки мають бути яскравими та чіткими, не маючи ознак сльозовиділень, почервоніння чи болісності. Ваш домашній улюбленець не повинен ховатись від світла, і якщо вони починають натикатися на об'єкти раптово, віднести їх до ветеринара для перевірки.


Ніс


Ніс вашого котика повинен бути злегка вологим на дотик. Кровотеча, виділення, корки, надмірне чхання- все це ознаки того, що щось не добре, тому відведіть їх до ветеринара на обстеження. Це особливо важливо, якщо очі кота також злегка рідкі, адже коти дуже сприятливі до грипу.


Ротик


Коти з неприємним подихом не найкращий показник, тому це може вказувати на основну проблему з травною системою або нирками. Частіше за все це ознака бактеріального зараження або нальоту на зуба та яснах, котрі, якщо не лікувати, можуть призвести до розколювання зубів та захворювання ясен, а іноді і до проблем з органами.


Коти з неприємним подихом не найкращий показник, тому це може вказувати на основну проблему з травною системою або нирками. Частіше за все це ознака бактеріального зараження або нальоту на зуба та яснах, котрі, якщо не лікувати, можуть призвести до розколювання зубів та захворювання ясен, а іноді і до проблем з органами.


Шкіра та шерсть


В залежності від пігментації шкіри вашого кота, його шкіра буде рожевою або чорною і не повинна показувати ніяких ознак свербіжу, інфекцій, запалень. Їх шерсть повинна бути густою, блискучою, без зламаних волосків, залисин, лупи та бліх. Коти можуть також страждати від акне – зверніться до ветеринара в такому випадку.


Ваш кіт буде втрачати шерсть протягом усього року, особливо влітку та восени, тому корисно, щоб кіт звик з раннього віку до регулярного догляду. Блохи та кліщі можуть бути поширеною проблемою для котів – наша сторінка повинна допомогти, щоб запобігти цьому.


Кігті


Кігті вашого кота повинні бути гладкими – загрубівші та розшаровані кігті вимагають відвідування ветеринара. Щоб перевірити кігті вашого кота, охайно зажміть подушечки лап, щоб кігті повністю було видно. Якщо ваш кіт знаходиться на свіжому повітрі, ви повинні регулярно чистити лапки, особливо взимку.


Травна система


Коти взагалі дуже делікатно відносяться до їжі – це тому, що вони намагаються застерегти себе і тому вони уникають будь-чого підозрілого, особливо у їжі, будь-якою ціною. Характерно котам також час від часу зригувати або викашлювати комочки шерсті, але не плутайте з блювотою та не бажанням їсти.


Якщо ви піклуєтесь про свого улюбленця, прослідкуйте за їх апетитом та будьте уважні чим саме ви годуєте. Якщо ви вирішили потримати на дієті вашого кота, робіть це поступово та не більше, ніж 7-10 днів та будьте уважні до будь-яких змін. Зміни в апетиті або роботі травної системи можуть бути нормою, але ніколи не допускайте думки, що ваш кіт просто вередує – зверніться до ветеринара.


Дихання


Коти – розумні створіння і вони знайдуть способи втомити спрагу з будь-яких джерел, таких як кран або дощова лужа. Отже, не хвилюйтеся, якщо ваш кіт багато не п`є.


Спрага


Коти, на відміну від собак, дихають не з відкритим ротиком, тому будь-які ознаки задихання, задишки або кашлю повинні бути досліджені ветеринаром якомога швидше.


Однак, незалежно від того, чи є ваш кіт домашнім або дворовим, впевніться, що у вас є мисочка з чистою водичкою, доступною в будь-яких час. Якщо ваш кіт раптово стане пити більшу кількість води, ніж зазвичай, без додаткових вправ, це може бути проблемою з медичної точки зору і вам слід поговорити з вашим ветеринаром.


Самопочуття


Поведінка вашого кота може вам багато про що розповісти. Поведінка часто є показником того, як кіт або кішка себе почуває, тому якщо відчуває недугу, ви, ймовірно, побачите це по мові тіла вашого улюбленця. Наприклад, якщо ваш кіт став спати більше, ніж раніше, або затих останнім часом та став менш грайливим, це може означати, що вони чутливі до змін у погодних умовах. Поганим показником також є те, коли коти уникають контакту з людиною, починають «помічати» місця та іноді поводитись дуже агресивно без причин. Коти дуже добре приховують хвороби, хоча, пам`ятайте про будь-які маленькі зміни та звертайтеся одразу до ветеринара.


Беручи до уваги цей перелік, ви повинні бути уважні до свого улюбленця, щоб впевнитись, що він здоровий, щоб ви і ваш товариш могли бути щасливі кожного дня.