Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina Club Junior logo
Кошеня вичісують гребінцем

Грумінг для кошенят

Читати 5 хв

Більшості кішок потрібен грумінг, щоб підтримувати їхню шерсть в ідеальному стані.

Їхні язики діють як міні-щітки, видаляючи мертве волосся та розподіляючи жир по шерсті. Вони також достатньо розумні та знають, що коли цих біологічних допоміжних засобів для догляду недостатньо – наприклад, якщо в них з’являються ковтуни або клубки шерсті – можна розраховувати на вашу допомогу.


Грумінг кошенят

Грумінг кошенят полягає не лише в тому, щоб зробити вашу кицю привабливою – ці процедури видаляють відмерлу шерсть, підтримують шерсть і шкіру здоровими, допомагають вам налагодити близькі стосунки і дають можливість перевірити загальний стан здоров’я котів.

Грумінг є важливою частиною догляду за кошенятами, але завдяки м’якшій, пухнастій і короткій шерсті доглядати їх значно простіше, ніж дорослих кішок. Якщо ви зможете привчити кошеня до регулярного грумінгу з дитинства, це значно полегшить життя вам обом у майбутньому. Хороша новина полягає в тому, що більшість котів люблять ніжну увагу, коли їх доглядають, і щойно вони бачать у вашій руці щітку чи гребінець, вони зазвичай біжать за пестощами.

Розчісування кошеняти

Довга чи коротка шерсть

Наскільки ретельно та як часто ви будете розчісувати кошеня, зазвичай залежить від типу його шерсті. Кішка з короткою шерстю, як правило, потребує лише швидкого огляду щотижня, тоді як порода з довгою шерстю потребує щоденного догляду з правильним типом обладнання - зверніться до свого заводчика чи грумера за порадою щодо конкретних типів шерсті.

Довгошерсті породи котів потребують більшого догляду, і їх грумінг триватиме довше, тому краще займатися своїм котом на неслизькій поверхні на столі – так вам обом буде найкомфортніше під час цього процесу.

Спробуйте заохотити кошеня насолоджуватися грумінгом ще у маленькому віці. Візьміть його до столу, де ви будете доглядати за ним, коли кошеня зросте, і дайте йому багато похвали та одне або два частування. Незабаром кошеня буде асоціювати це місце з доглядом і винагородою.

Як розчісувати кошеня

 • Посадіть кошеня собі на коліна й запропонуйте йому понюхати щітку. Як тільки кошенята переконаються, що вона безпечна, багато з них будуть тертися об щітку.
 • Почніть обережно розчісувати щіткою. Почніть зі спини, а потім перейдіть до боків.
 • Багато хваліть свого кота за те, що він хороший, і говоріть тихим, заспокійливим тоном.
 • Кожні кілька хвилин замінюйте розчісування щіткою на погладжування, як частину його балування. Ви можете запропонувати частування як додаткову винагороду.
 • Повторюйте це кілька разів на день, поступово збільшуючи тривалість розчісування.
 • Коли ваша кішка звикне до грумінгу і почуватиметься комфортно, ви можете почати розчісувати живіт, хвіст, вуха та інші чутливі місця.
 • Будьте надзвичайно обережні та нехай початкові сеанси грумінгу будуть дуже короткими. Поспішати нікуди, головне, щоб кішка почувала себе спокійно. Якщо ви помітили будь-які ознаки нудьги або хвилювання, полиште більш чутливі зони і поверніться до догляду за спиною.

Поки ваш кіт розслаблений і насолоджується вашим піклуванням, використайте цей час, щоб швидко перевірити його стан здоров’я. Кілька речей, які ви можете спробувати під час огляду вдома:

 • Торкніться лап і обережно огляньте кігті та пальці. Спочатку почніть лише з одного кігтя, щоб кіт звик, багато хваліть та навіть дайте частування як нагороду. Протягом наступних кількох сеансів грумінгу ви можете спробувати поглянути на два кігті тощо, повільно розвиваючи свої навички педикюру домашніх тварин, поки кішка не буде повністю заспокоєна.
 • Якщо ваш вихованець все ще весело муркоче в кінці сеансу грумінгу, знайдіть хвилинку, щоб уважно зазирнути всередину його вух і обережно відкрити його рот, щоб перевірити його зуби та ясна.
 • Завжди закінчуйте сеанс грумінгу кошеняти пестощами та погладжуванням – зрештою, воно на це заслужило!

Стрижка кігтів кошеняти

Коли ваша кішка лазить по дереву або користується дряпкою, вона може зірвати зовнішній шар одного зі своїх кігтів, але не хвилюйтеся – це нормально! Подряпини є нормальною частиною життя котів, їхні кігті багатошарові, тож якщо зовнішній шар зникне, під ним буде абсолютно новий гострий кіготь (іноді ви знайдете зовнішнє лушпиння біля їхніх улюблених місць дряпання).

Якщо у вас є активна, здорова кішка, яка мешкає переважно на вулиці, їй навряд чи знадобиться обрізати кігті. Проте домашнім і літнім котам час від часу може знадобитися догляд, а підстригання кігтів кішці або кошеняті є важливою частиною загального догляду.

Як підстригти кігті кошеняті

Привчайте кошеня до стрижки кігтів з раннього віку. Хороший спосіб почати — це «удавати підстригання», коли ви злегка натискаєте на пальці кошеняти, щоб оголити кігті, а потім пропонуєте йому винагороду або похвалу.

Якщо ви підстригаєте кігті кішці або кошеняті, важливо знати, як це робити правильно.

Звичайно ви не хочете викликати біль або кровотечу, врізавшись у чутливу частину кігтя. Фахівці у ветеринарній лікарні вам радо покажуть, як стригти кігті, та перевірять вашу техніку, або, якщо ви не хочете займатися цією справою, вони можуть зробити це за вас.

Раз на тиждень перевіряйте кігті вашої кішки, включно з рудиментарним кігтем, тобто тим, який знаходиться на внутрішній стороні лапи, трохи нижче зап’ястя. Він рідко торкається землі, тому може бути схильний до надмірного зростання - особливо у літніх котів. Коли ви перевіряєте кігті вашої кішки, ще раз огляньте подушечки лап і між пальцями, щоб переконатися, що все у зразковому стані й вилизано до повної чистоти.

У котів, як і у людей, нігті можуть вростати. Якщо ви підозрюєте, що кіготь вростає в подушечку, зверніться до ветеринара, оскільки коту може знадобитися медична допомога.

Додаткові щотижневі перевірки котів та кошенят

Окрім чищення шерсті та догляду за кігтями, є кілька додаткових перевірок, які ви можете зробити, щоб переконатися, що ваш улюбленець у відмінному стані.

 • Перевірте, чи вуха вашої кішки чисті та пахнуть свіжістю. Якщо вони брудні, неприємно пахнуть, червоніють або сверблять, або якщо ваша кішка продовжує трясти головою, зверніться до свого ветеринара. Вушний кліщ є поширеною проблемою, особливо у молодих котів.
 • Проведіть руками по всьому тілу кота. Обмацайте будь-які подряпини, пухлини, нерівності або плями, які здаються їм болісними. Якщо вас щось турбує, зверніться до свого ветеринара.
 • Перевірте очі та ніс і зверніться до ветеринара, якщо помітите будь-які виділення або почервоніння.
 • Подивіться своєму коту під хвіст. Його задня частина повинна бути чистою. Якщо він брудний або є ознаки глистів або болю, зверніться до ветеринара.
 • Нарешті, проведіть рукою проти шерсті, щоб розпушити волосся. Перевірте коріння волосся та шкіру на наявність ознак паразитів або бруду від бліх (чорні цятки). Ви можете запобігти зараженню за допомогою регулярної профілактики від бліх, але якщо вже занадто пізно, ваш ветеринар зможе порадити вам лікування.

Купання кота чи кошеняти

Більшість котів проходять через своє життя без необхідності приймати ванну, але іноді цього не уникнути. Може знадобитися обробка спеціальним шампунем для лікування захворювання шкіри, щоб очиститися після розладу шлунка або як процедура по очищенню від чогось, що потрапило в хутро під час прогулянок.

Незважаючи на поширену думку, деякі кішки почуваються у ванні, як качки у воді, особливо якщо вони час від часу приймали теплу ванну з раннього віку. Якщо вам складно купати свого кота, грумер із задоволенням зробить це за вас. Однак якщо ви хочете впоратися з цим самостійно, дотримуйтесь наступних порад, щоб без клопотів помити кота.

 • Будьте обережні з температурою води. Занадто гаряча вода може обпекти вашу кішку, а занадто холодна може викликати у них дискомфорт або навіть погіршити самопочуття.
 • Обережно поводьтеся з котом під час купання, щоб заспокоїти його, і багато хваліть і підбадьорюйте. У цій справі ласощі стануть у пригоді, і вам точно буде легше, якщо хтось допомагатиме, особливо якщо кішка намагатиметься втекти!
 • Слідкуйте за ознаками того, що ваш кіт переживає стрес. Котів може лякати купання, тому будьте обережні, щоб вас не покусали і не подряпали. Якщо ви почуваєтеся невпевнено, зверніться до досвідченого грумера.
 • Переконайтеся, що шампунь, який ви використовуєте, призначений спеціально для кішок, і перевірте, чи потрібно його залишати на шерсті на певний період часу (це може бути у випадку з лікувальним шампунем). Будьте обережні, щоб шампунь не потрапив на чутливі ділянки, наприклад очі або вуха.
 • Якщо ваша кішка незадоволена купанням, спробуйте вимити лише ті частини, які дійсно потребують цього, щоб скоротити час у ванні.
 • Ретельно промийте кішку, щоб позбутися залишків мила або шампуню.
 • Після цього витріть її теплим рушником і тримайте в затишному місці, поки вона не висохне. Уникайте фена, якщо ваша кішка не звикла до нього з дитинства, оскільки це може налякати її.
 • Якщо у вас більше ніж одна кішка, купання може призвести до бійки, особливо якщо вони перебувають у стані стресу. Розділіть своїх викупаних котів, поки вони не заспокояться, а потім розітріть їх усіх одним рушником, щоб поширити їхні запахи.